Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 203

30 листопада 2020 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду задовольнив касаційну скаргу департаменту Держпродспоживслужби на рішення суду апеляційної інстанції, який зобов’язав контролюючий орган повторно розглянути заяву фізичної особи – підприємця про державну реєстрацію потужностей. Таким чином, КАС ВС підтвердив законність рішення департаменту Держпродспоживслужби про відмову у здійсненні такої реєстрації.

Суди з’ясували, що позивач фактично просив дозволити здійснювати господарчу діяльність з реалізації харчових продуктів із квартири в багатоквартирному будинку, яка не виведена з житлового фонду.

Колегія суддів КАС ВС погодилася з висновком суду першої інстанції про те, що квартира в багатоквартирному житловому будинку, не виведена із житлового фонду, не може бути зареєстрована як потужність із виробництва та/або обігу харчових продуктів у розумінні Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оскільки існує пряма заборона закону на використання квартири не за призначенням.

(Постанова КАС ВС від 20 листопада 2020 року у справі № 520/10868/19)

2 грудня КАС ВС розглянув справу, у якій ТОВ оскаржило дії Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міськради через демонтаж огорожі й тимчасової споруди, які позивач використовував для роздрібної торгівлі ще з 2011 року.

Верховний Суд погодився з рішенням суду апеляційної інстанції, який визнав дії контролюючого органу правомірними.

Суди встановили, що у 2016 році розпорядженням Одеського міського голови було скасовано попереднє розпорядження від 2007 року про створення постійно діючих ярмарок, на виконання якого позивач мав право на розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.

Основною причиною скасування вказаного рішення було прийняття у 2013 році Одеською міськрадою Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м. Одесі, які почали регулювати відносини між органами місцевого самоврядування і суб’єктами господарювання, що виникають у процесі розміщення й експлуатації тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та елементів торгівлі на території м. Одеси. У документі детально описано, яка процедура має бути виконана та які дозвільні документи необхідно отримати для законного розміщення таких споруд на території м. Одеси.

Отже, Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів діяло відповідно до зазначених Правил. Крім цього, відповідач надав час на добровільний демонтаж належних позивачеві тимчасових споруд. Позивач цього не виконав, що стало підставою для демонтажу тимчасових споруд та огорожі.

(Постанова КАС ВС від 2 грудня 2020 року у справі № 1540/4888/18)

1 грудня Касаційний кримінальний суд у складі ВС залишив без задоволення касаційну скаргу захисника жінки, засудженої до 8 років позбавлення волі. Як установили суди, влітку 2018 року на Хмельниччині вона продала своїх двох малолітніх дітей, отримавши за них частину попередньо домовленої суми – 10 тис. грн і 10 тис. доларів США. Мати була готова продати своїх сина та дочку за 35 тис. доларів США.

(Постанова ККС ВС від 1 грудня 2020 року у справі № 673/1594/18)

3 грудня ККС ВС залишив без змін судові рішення щодо учасника терористичної організації, засудженого до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, окрім житла, котрий із весни 2014 року й дотепер, перебуваючи на Луганщині, сприяє терористичній діяльності «ЛНР».

(Постанова ККС ВС від 3 грудня 2020 року у справі№ 310/686/17)

2 грудня Касаційний господарський суд у складі ВС розглянув справу за позовом ТОВ до АТ КБ «Приватбанк» про визнання договору поруки недійсним.

Суди першої та апеляційної інстанцій відмовили у задоволенні позовних вимог, зазначивши, що позивач не довів обставин, які б свідчили про введення його в оману. Не доведено самого факту обману, наявності умислу в діях відповідача та істотності значення обставин, щодо яких особу введено в оману.

КГС ВС погодився з висновками судів попередніх інстанцій про те, що позивач помилково стверджував про мету укладення ним кредитного договору, вважаючи його наслідком необхідність укладення договору поруки, тоді як усі докази, наявні в матеріалах справи, підтверджували зворотне – позивач отримав кредит для фінансування своєї поточної діяльності, а укладення позивачем договору поруки відбулося не внаслідок отримання ним кредиту, а внаслідок його вільного волевиявлення.

(Постанова КГС ВС від 2 грудня 2020 року у справі № 910/18185/19)

Того ж дняКасаційний цивільний суд у складі ВС розглянув справу за поданням приватного виконавця про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України.

У цій справі апеляційний суд повернув апеляційну скаргу приватному виконавцеві через несплату ним судового збору у розмірі, передбаченому для юридичних осіб, оскільки вважав, що приватний виконавець здійснює виконавчі дії у виконавчому провадженні, у якому стягувачем виступає банк, що є юридичною особою і авансує внесок на витрати виконавчого провадження, зокрема на сплату судового збору.

КЦС ВС зазначив, що апеляційна скарга подана приватним виконавцем як фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність, а не як приватним підприємцем. Тому немає підстав вважати, що до апелянта слід застосовувати ставку судового збору як до юридичної особи чи фізичної особи – підприємця.

Крім того, касаційний суд наголосив, що закони України «Про виконавче провадження» й «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» не ототожнюють приватного виконавця зі стягувачем або його представником.

З огляду на це справу направлено до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.

(Постанова КЦС ВС від 2 грудня 2020 року у справі № 490/3876/19)

Верховний Суд України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).