Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 232

Судді, як ніхто інший, розуміють, яких саме змін потребує законодавство, адже щодня застосовують його. Тому під час оновлення норм права, особливо тих, які регулюють питання судоустрою і статусу суддів, потрібно обов’язково враховувати позицію суддівської спільноти. На цьому наголосив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький під час третьої фахової зустрічі в межах національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи», ініційованої Вищою радою правосуддя та Національною асоціацією адвокатів України.

За його словами, Вища рада правосуддя попереджала, що норми Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (№ 193-IX), яким без перехідного періоду була зупинена робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, неодмінно стануть предметом розгляду Конституційного Суду України. Проте до позиції ВРП на етапі ухвалення законопроєкту не прислухалися. У подальшому через визнання норм закону неконституційними виникла потреба у нових змінах законодавства.

Олексій Маловацький зазначив, що несистемний підхід до реформування призводить до відтоку кадрів із судів та блокування процедур добору, переведення суддів. «Хаотичне реформування, непослідовні зміни викликають потребу латання дірок у законодавстві», – сказав він.

На думку члена ВРП, зміни профільного законодавства має ініціювати суддівська спільнота. «Суб’єкти законодавчої ініціативи стикаються з нормами законодавства, коли приходять до суду або коли громадяни повідомляють про ті чи інші проблеми із правовим регулюванням. Натомість суддям щодня доводиться застосовувати часто взаємовиключні норми. А потім судову систему звинувачують у всіх проблемах. Тільки й чути про судову реформу. А от систематизацію процесуальних кодексів ніхто не здійснює, хоча судді кожного дня стикаються з їхньою недосконалістю», – наголосив Олексій Маловацький.

З огляду на цю ситуацію заступник Голови ВРП вважає, що на законодавчому рівні має бути забезпечена обов’язковість врахування консультативних висновків ВРП під час ухвалення законопроєктів, оскільки Раді потрібні реальні важелі впливу на зміну законодавства. У Парламенті IX скликання зареєстровано понад 70 законопроєктів, які стосуються судоустрою і статусу суддів. Щодо 47 з них ВРП надала консультативні висновки. У переважній більшості – з власної ініціативи.

Олексій Маловацький зауважив, що у своєму консультативному висновку щодо законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (доопрацьований текст законопроєкту № 3711) ВРП висловила застереження стосовно статусу Конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККСУ. «Законопроєкт передбачає створення повністю автономного органу – Конкурсної комісії, рішення якої пропонується зробити обов’язковими для ВРП. Виходить, ВРП має безальтернативно ухвалити рішення на основі рішення Конкурсної комісії. Тобто Рада бере на себе відповідальність за всі дії нового органу, діяльність якого не передбачена у Конституції і місце якого у системі державної влади не з’ясоване», – зазначив заступник Голови ВРП. Він застеріг від ухвалення положень, які у майбутньому будуть визнані неконституційними.

Олексій Маловацький також наголосив на потребі надання ВРП права законодавчої ініціативи та права звернення до Конституційного Суду України з метою надання ним роз’яснень щодо ухвалених рішень.

Серед учасників третього зібрання в межах національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи», яке цього разу відбулося на базі Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, були міжнародні та національні експерти, народні депутати України, судді, адвокати та науковці. За результатами дискусії планується виробити спільний підхід юридичної спільноти до реформування у сфері судоустрою і статусу суддів та донести професійне бачення до представників інших гілок влади.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).