Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 259

Член Вищої ради правосуддя Тетяна Розваляєва взяла участь у першому засіданні робочої групи, завданням якої є підготовка законопроєкту, спрямованого на виконання рішення Конституційного Суду України щодо невизначеності ситуації із суддями Верховного Суду України та існуванням двох судів – Верховного Суду України і Верховного Суду. Також цим законопроєктом планується унормувати питання, пов’язані із суддями вищих спеціалізованих судів України.

Як відомо, змінами до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ухваленими в ході судової реформи 2016 року, передбачалось, що із дня початку роботи Верховного Суду у складі, визначеному цим Законом, Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність та ліквідуються у встановленому законом порядку.

18 лютого 2020 року Конституційний Суд України ухвалив рішення № 2-р/2020 за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень пунктів 4, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 17, 20, 22, 23, 25 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року № 1402-VІІІ.

Головний висновок КСУ полягає в тому, що Верховний Суд – це конституційний орган і, попри зміну назви, це та сама установа. КСУ зазначає, що ВС взагалі не зазнавав жодних конституційних змін, зокрема у зв’язку з його статусом «найвищого судового органу у системі судів загальної юрисдикції» та «найвищого суду в системі судоустрою України». За висновком КСУ, вилучення слова «Україна» зі словесної конструкції «Верховний Суд України» не вплинуло на конституційний статус цього органу державної влади. Тому слід визнати, що принцип інституційної безперервності поширюється на функціонування найвищого органу судової влади, який після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» продовжує діяти під назвою «Верховний Суд».

Конституційний Суд України рекомендував Верховній Раді України невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до цього Рішення.

Загалом ідеться про 9 суддів Верховного Суду України.

Водночас 48 суддів вищих спеціалізованих судів України з 5 грудня 2017 року також не здійснюють правосуддя, і ця проблема потребує вирішення на законодавчому рівні.

Створення робочої групи, яка займатиметься розв’язанням цих питань, ініційовано народними депутатами України, членами парламентського Комітету з питань правової політики Сергієм Демченком та Денисом Масловим. Окрім законодавців, до робочої групи увійшли судді Верховного Суду України, Верховного Суду, Вищого адміністративного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, представники Міністерства юстиції України, суддя Європейського суду з прав людини, експерт проєкту Євросоюзу «Право-Justice», професор Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка та інші.

Вищу раду правосуддя в робочій групі представлятиме Тетяна Розваляєва, яка є суддею Вищого адміністративного суду України у відставці. Наступне засідання робочої групи відбудеться найближчим часом – у п’ятницю, 18 грудня 2020 року.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 3 декабря 2024

Новини