Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 198

На цьому наголосив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький під час засідання Донбаської регіональної ради з питань реформи правосуддя, яке було присвячене питанню правосуддя в умовах збройного конфлікту та карантину.

Заступник Голови ВРП зазначив, що, незважаючи на те, що проблем у судовій системі дійсно багато, головний мінус у тому, що вони системні, а необхідні зміни в законодавстві відбуваються фрагментарно. Олексій Маловацький окреслив основні чинники, які сприяють відтоку суддівських кадрів.

  • Припинення повноважень складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і, як наслідок, зупинення численних процедур – призначення, переведення, кваліфікаційного оцінювання суддів, конкурсів у місцеві та апеляційні суди. Поряд із цим у середньому протягом місяця звільняється з посад близько 20–25 суддів, здебільшого за власним бажанням.
  • Непослідовна законотворча діяльність у правовій системі України щодо судочинства.
  • Проблема із просуванням молодих суддів на вищі посади. «У законодавстві має бути передбачений чіткий та об’єктивний критерій просування суддів першої інстанції в апеляційну, з апеляційної – в касаційну відповідно», – наголосив Олексій Маловацький.
  • Цілеспрямована інформаційна політика проти суддів. «Зустрічаються непоодинокі випадки, коли незадоволена судовим рішенням сторона публікує в інтернеті спекулятивний матеріал проти судді, чим у подальшому будь-яке його рішення ставить під сумнів у непроцесуальний спосіб. Поряд із цим у законодавстві відсутні ефективні важелі захисту від дезінформації. До прикладу, в судах міста Києва є тисячі справ щодо такого впливу, які тривалий час не розглядаються», – зазначив Олексій Маловацький.

«У свою чергу, ВРП звертається до правоохоронних органів, народних депутатів, місцевих органів державної влади. Однак з огляду на те, що конструкцією Закону України «Про Вищу раду правосуддя» не передбачено дієвого впливу, відповідні звернення не мають правового продовження. Досі ВРП не оскаржувала бездіяльність органів державної влади в частині втручання в діяльність суддів або підриву авторитету судової влади. Однак, якщо нічого не зміниться, Рада буде це робити», – сказав заступник Голови ВРП.

Також Олексій Маловацький акцентував увагу на питанні фінансування судів: «ВРП неодноразово застерігала та звертала увагу Державної судової адміністрації України на цю проблему. Не можна приймати рішення щодо бюджетного фінансування судової системи без реакції ВРП. На сьогодні в Україні 528 загальних судів, і більше 100 вже надіслали до нас повідомлення про вимушене зупинення відправлення повідомлень та стосовно критичної ситуації щодо заробітної плати працівників апаратів судів».

Не оминув заступник Голови ВРП і проблеми судового адміністрування. «За великим рахунком, дотепер ніхто не ставив питання щодо визначення оптимального навантаження судді. Нещодавно ВРП надіслала до ДСА України рекомендації щодо застосування показників середньої тривалості розгляду судових справ при ухваленні рішень та здійсненні заходів з питань організаційного забезпечення діяльності судів. Від цього залежатиме розрахунок фінансування, навантаження на суддів, кількості суддів та працівників апаратів судів. До використання ресурсу треба підходити розумно», – зазначив він.

Олексій Маловацький поінформував, що в Донецькому регіоні до моменту окупації було 54 загальних суди, на початок окупації – 31 суд припинив свою діяльність, тож тільки 23 суди залишились. Навантаження варіюється від 1000 до 1717 справ на суддю. За попередніми розрахунками ВРП, суддя має розглядати не більш ніж 215 справ протягом року. Вирішити цю проблему можливо тільки одним шляхом – заповнити вакантні посади суддів», – вважає заступник Голови ВРП.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).