Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 260

18 грудня 2020 року відбувся круглий стіл на тему «Презентація Звіту за результатами дослідження «Ставлення громадян України до судової системи» та Висновку № 23 Консультативної ради європейських суддів «Роль асоціацій суддів у підтримці суддівської незалежності».

У вступній промові Голова Верховного Суду Валентина Данішевська подякувала Офісу Ради Європи в Україні та Українському центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова за проведення чергового дослідження та організацію заходу, а також зазначила, що для судової влади вкрай важливо знати думку громадян про процеси, які відбуваються у судах, і вчасно реагувати на отриману інформацію.

«Дані, відображені у Звіті, досить оптимістичні, адже вони показують уже трирічну тенденцію до зростання основних показників рівня довіри до судів. Це свідчить про те, що щоденна кропітка робота, яку виконує кожен суддя й кожен працівник апарату, дає позитивні та обнадійливі результати», – відзначила Валентина Данішевська.

Сьогодні судова система стоїть перед двома найбільшими викликами – кадровий дефіцит і брак фінансування. Ці виклики впливають на рівень судового сервісу, а тому й на сприйняття судів громадянами. Однак навіть у таких надскладних умовах судова система готова боротися за прихильність кожного громадянина.

Звертаючи увагу на Висновок КРЄС № 23, Голова ВС наголосила, що незалежність суддів – не менш важливе питання для суспільної довіри, адже тільки незалежний суддя може вирішити спір безсторонньо і справедливо, з дотриманням принципу верховенства права та із зрозумілою позицією як для сторін конкретного процесу, так і для суспільства загалом.

Заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко підкреслила, що розвиток і вдосконалення комунікації судів із громадськістю має бути одним із пріоритетних напрямів роботи кожного суду, адже розбудова прозорих судових органів – це обов’язковий мінімум, необхідний для розвитку економіки держави, створення сприятливого інвестиційного клімату і покращення якості життя громадян.

«Довіра до судової влади – це довіра до країни і впевненість у її здатності захистити справедливість, принципи демократії та європейський шлях розвитку», – зауважила Олена Литвиненко.

За словами Генерального директора Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова Павла Пензеника, особливість застосованої методології дослідження полягає в тому, що у його процесі вивчається не лише громадська думка про функціонування судової системи за вибіркою, яка репрезентує доросле населення України, а й думка людей, яким довелося безпосередньо взаємодіяти із судами.

Також він зауважив, що порівняння результатів опитування на виході з судів із результатами загальнонаціонального опитування за репрезентативною вибіркою показує, що оцінки безпосередніх учасників судового процесу є кращими, ніж ті, що висловлюються широким загалом.

Координатор проєктів Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Андрій Кавакін звернув увагу на взаємозв’язок суддівської незалежності та довіри суспільства до суду, а також зазначив, що зміцнення довіри до суду можливо досягти лише завдяки спільним діям усіх трьох гілок державної влади.

Перша сесія круглого столу була присвячена презентації Звіту за результатами дослідження «Ставлення громадян України до судової системи». Його представив Директор соціологічної служби Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова Андрій Биченко. Зі звітом можна ознайомитися за посиланням – https://bit.ly/2IZTGcj.

Під час обговорення результатів дослідження Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко відзначив позитивну тенденцію щодо формулювання питання довіри до суду.

«Показовим є сприйняття стану незалежності судової системи суспільством, а також ставлення інших гілок влади до судів та суддів. І лише оцінивши ці показники в комплексі, ми зможемо констатувати, що йдемо правильним шляхом, який приведе до високого рівня довіри і до судової системи, і до державної влади в цілому», – зауважив Голова ВРП.

Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук зазначив, що опитування проводилося серед різних категорій респондентів, що свідчить про його об’єктивність та неупередженість. Крім того, він зауважив, що дослідження виявило окремі питання, які впливають на оцінку громадянами стану справ у системі правосуддя та яким слід приділити увагу. Це насамперед комунікативна сфера діяльності судів, адже, як свідчать результати дослідження, роль ЗМІ є провідною у формуванні ставлення суспільства до суду.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).