Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 178

18 грудня 2020 року у форматі zoom-конференції відбувся круглий стіл «Презентація Звіту за результатами дослідження «Ставлення громадян України до судової системи» та Висновку № 23 Консультативної ради європейських суддів «Роль асоціацій суддів у підтримці суддівської незалежності».

Суддя Конституційного Суду України, представник України в Консультативній раді європейських суддів Віктор Городовенко представив учасникам заходу Висновок № 23 КРЄС «Роль асоціацій суддів у підтримці суддівської незалежності».

Доповідач звернув увагу, зокрема, на те, що у 12 із 35 держав – членів РЄ, які надали відповіді на запитання КРЄС, існує лише одна асоціація суддів. У більшості держав – членів РЄ функціонує більш ніж одна асоціація суддів. На думку КРЄС, бажано, щоб у кожній національній судовій системі існувала принаймні одна асоціація суддів.

Як зазначено у Висновку, найважливішими цілями асоціацій суддів є, по-перше, встановлення та захист незалежності суддів, захист їхнього статусу і прагнення забезпечити їм належні умови праці, а по-друге – зміцнення верховенства права.

«Надзвичайно важливою є комунікація асоціацій суддів з інститутами громадянського суспільства. Адже КРЄС зазначає, що асоціації суддів можуть також сприяти проведенню зустрічей із представниками громадянського суспільства, які отримують можливість висловити очікування громадськості щодо системи правосуддя та щодо здійснення правосуддя», – сказав Віктор Городовенко.

На думку КРЄС, доцільно, щоб асоціації суддів надавали пропозиції та зауваження до законопроєктів, які стосуються судової влади. Асоціації також мають усі можливості для інформування ЗМІ та громадськості про роль і функціонування органів судової влади та суддів.

Крім того, у Висновку зазначено, що асоціації суддів на загальноєвропейському рівні відіграють вагому роль у просуванні та захисті європейських цінностей і європейських стандартів у сфері верховенства права та прав людини.

«Асоціації суддів приділяють серйозну увагу питанням незалежності судової влади. Найближчим часом нам потрібно так планувати спільну роботу, щоб питання, про які йдеться у Висновку № 23 КРЄС і які є основними завданнями асоціацій суддів, охоплювали всі аспекти діяльності судової влади для підтримки її незалежності та реалізації принципу верховенства права», – наголосив спікер.

Під час обговорення Висновку суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, президентка Всеукраїнської асоціації жінок-суддів Надія Стефанів сказала, що Висновок № 23 КРЄС чітко та зрозуміло окреслює роль асоціацій суддів у підтримці суддівської незалежності, їхні завдання та пояснює, як ці асоціації мають сприяти підвищенню довіри до судової влади.

«Роль асоціацій суддів у підвищенні довіри до судової влади, на мою думку, є вкрай важливою. Тому це завдання має бути першочерговим для всіх асоціацій, які повинні об’єднувати свої зусилля для досягнення поставлених цілей», – вважає Надія Стефанів.

Голова Ради суддів України Богдан Моніч зауважив, що з огляду на Висновок № 23 КРЄС роль асоціацій суддів має полягати, зокрама, і в комунікації з громадськістю. Це допомагатиме Раді суддів України, Вищій раді правосуддя доносити позиції судів із тих чи інших питань. «Тоді, я впевнений, рівень довіри до судової влади підвищуватиметься», – резюмував Богдан Моніч.

Участь у заході взяли також представники Всеукраїнської асоціації адміністративних суддів, Асоціації суддів господарських судів України, Асоціації суддів України, Асоціації розвитку суддівського самоврядування України.

Захід організовано Верховним Судом спільно з Українським центром економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова та Офісом Ради Європи в Україні.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).