Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 224

14 грудня 2020 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні касаційної скарги департаменту Пенсійного фонду України на рішення суду апеляційної інстанції про стягнення з Фонду судового збору на користь позивача.

КАС ВС роз’яснив, що надання органам пенсійного фонду пільги щодо звільнення від сплати судового збору не є підставою звільнення відповідача від участі у розподілі судових витрат відповідно до ст. 94 КАС України. Отже, при задоволенні позовних вимог особи, яка не є суб’єктом владних повноважень, усі понесені нею судові витрати, у тому числі судовий збір, сплачений при поданні позову, підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача – суб’єкта владних повноважень, у цьому випадку – департаменту ПФУ.

(Постанова КАС ВС від 14 грудня 2020 року у справі № 308/1637/16-а)

15 грудня Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду розглянув справу № 918/390/20 за позовом ФОП до територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним та скасування рішення «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу».

Рішенням АМК встановлено, що позивач і третя особа вчинили порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій щодо спотворення результатів торгів із закупівлі послуг їдалень з організації безкоштовного харчування малозабезпечених одиноких громадян та інших верств населення, які отримують соціальні послуги в Територіальному центрі соціального обслуговування м. Рівного.

КГС ВС залишив без змін постанову Північно-західного апеляційного господарського суду, якою скасовано рішення Господарського суду Рівненської області та відмовлено в позові.

(Постанова КГС ВС від 15 грудня 2020 року у справі № 918/390/20)

16 грудня Касаційний цивільний суд у складі ВС розглянув справу про визнання удаваним договору оренди земельної ділянки та застосування наслідків удаваності.

За цим договором позивач передав земельну ділянку відповідачеві в оренду на 49 років. При цьому сторони домовилися, що орендна плата буде сплачена одразу за весь цей час у розмірі 200 тис. грн. Позивач уважав, що таким чином відповідач мав намір приховати інший правочин, а саме договір купівлі-продажу земельної ділянки, укладення якого сторони насправді мали на увазі.

Суд першої інстанції, з рішенням якого погодився суд апеляційної інстанції, відмовив у задоволенні позову, оскільки договір не передбачає переходу права власності на земельну ділянку.

КЦС ВС скасував рішення попередніх судів та відмовив у задоволенні позову з інших підстав.

Якщо суд визнає укладений договір оренди удаваним, наслідком цього стане застосування до укладеного сторонами правочину правил про договір купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення. Проте такий правочин є недійсним через існування законодавчої заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення. Однак позивач не заявляв таких позовних вимог.

Верховний Суд наголосив, що сама вимога про визнання правочину удаваним спрямована на встановлення обставин, які є підставою для вирішення спору, тож обраний позивачем спосіб захисту не є ефективним та самостійним засобом відновлення порушеного права. Задоволення таких позовних вимог лише призведе до нового спору між сторонами щодо дійсності договору купівлі-продажу земельної ділянки.

(Постанова Верховного Суду від 16 грудня 2020 року у справі № 398/4220/17)

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).