Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 223

У територіальних управліннях Служби судової охорони триває цикл тактико-спеціальних навчань і тренувань, спрямованих на удосконалення професійного рівня судових охоронців та їх готовності до виконання завдань з охорони й забезпечення безпеки органів та установ судової влади країни.

Сьогодні, 1 лютого, на базі Запорізького районного суду м. Запоріжжя пройшли тактико-спеціальні навчання співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Запорізькій області.

До навчання також долучилися працівники Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, військовослужбовці Національної гвардії України та рятувальники Головного управління ДСНС України в Запорізькій області.

Учасники навчання відпрацювали різноманітні сценарії, пов’язані з організацією спільних дій судових охоронців та представників інших силових структур у разі порушень громадського порядку як на прилеглій до суду території, так і в приміщенні судової установи під час проведення резонансного судового засідання, а також виникнення пожежі, загорання або задимлення в приміщенні суду.

На Волині, одночасно на базі Рожищенського та Любешівського районних судів, пройшли спільні тактико-спеціальні навчання підрозділів Територіального управління Служби у Волинській області із залученням працівників місцевих відділів Нацполіції та фахівців ДСНС.

Для учасників навчань були створені умови, максимально наближені до реальних, а також запропоновані сценарії, розв’язання яких вимагає миттєвого прийняття рішень. Зокрема, захоплення заручників у судовій установі, виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів, порушення громадського порядку біля будівлі судової установи та спроба радикально й агресивно налаштованих груп проникнути до суду. Значну увагу було приділено й протипожежному тренуванню.

"Кожен наш співробітник має навчитися чітко та швидко реагувати на загрозу, а в окремих випадках – прорахувати наступні дії порушника й діяти на випередження. Саме тому ми поетапно відпрацьовуємо усі ситуації, які можуть виникнути під час несення служби", - зазначив начальник Територіального управління Служби у Волинській області полковник Служби судової охорони Володимир Сюйва.

Тимчасом на базі Вінницького апеляційного суду до спільного тактико-спеціального навчання співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області долучилися представники територіальних підрозділів Нацполіції та ДСНС, а також військовослужбовці Національної гвардії України.

У ході навчання співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області у тісній взаємодії з поліцейськими та нацгвардійцями відпрацювали завдання, пов’язані із загостренням обстановки в залі судових засідань, порушеннями громадського порядку в приміщенні суду та під час конвоювання осіб, що перебувають під вартою.

Завершилося навчання протипожежним тренуванням, під час якого рятувальники поділилися з працівниками Служби досвідом безпомилкового порядку дій у разі виникнення пожежі або задимлення в приміщенні суду та правильної евакуації умовного постраждалого внаслідок пожежі.

Як зазначив начальник Територіального управління Служби у Вінницькій області полковник Служби судової охорони Євгеній Прудиус, подібні навчання і тренування необхідні не тільки для вдосконалення професійних якостей судових охоронців, а й для стратегічного планування виконання завдань із забезпечення безпеки всіх учасників судових процесів.

Аналогічне тактико-спеціальне навчання відбулося й на Закарпатті, де судові охоронці, поліцейські та рятувальники вчилися спільно забезпечувати безпеку учасників судового процесу в Іршавському районному суді Закарпатської області.

Учасники навчання практично відпрацювали алгоритм дій під час протипожежного тренування: повідомлення про “займання” в одному з приміщень суду, локалізація пожежі, евакуація майна й усіх, хто перебуває в суді, надання домедичної допомоги та евакуація постраждалих.

Потім співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Закарпатській області разом із правоохоронцями відпрацьовували тактику дій під час супроводу осіб, що перебувають під вартою, у разі масових порушень громадського порядку в залі судових засідань.

Деснянський районний суд м. Чернігова став місцем проведення тактико-спеціального навчання за участю співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області та працівників Нацполіції.

Учасники спільного тренування змоделювали та відпрацювали низку небезпечних ситуацій, що можуть виникати під час судових засідань як у приміщеннях, так і на прилеглій до будинку правосуддя території. Зокрема, виконали завдання з витіснення агресивно налаштованих молодиків, які намагалися прорватися до суду і вчинити там безлади, відточили прийоми затримання злісних порушників громадського порядку та самозахисту від нападника з холодною зброєю.

Регулярні тактико-спеціальні навчання – це нагода закріпити теоретичні знання на практиці.

"У разі виникнення позаштатної ситуації особливо важливо правильно оцінити обстановку й застосувати такі методи впливу, які дозволять максимально ефективно та оперативно зупинити конфлікт. При цьому судові охоронці мають діяти тільки в межах своїх повноважень і закону", - зазначив заступник начальника Територіального управління Служби у Чернігівській області (зі служби) полковник Служби судової охорони Валерій Голець.

На Буковині спільне навчання судових охоронців, працівників поліції та військовослужбовців Національної гвардії України пройшло на об’єктах Чернівецького апеляційного суду.

Тренування пройшло з відпрацюванням алгоритму дій силовиків у разі виникнення форс-мажорних ситуацій під час розгляду резонансних судових справ, загострення обстановки в залі судових засідань, виявлення вибухонебезпечних предметів на території судової установи, акцій протестів та порушень громадського порядку біля приміщення суду.

Варто наголосити, що відповідно до рішення Голови Служби судової охорони генерал-майора Валерія Бондаря протягом лютого тактико-спеціальні навчання і тренування судових охоронців пройдуть в усіх судових установах, які перебувають під охороною Служби судової охорони.

Служба судової охорони


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).