Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 533

Суддя Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді Мирослава Білак взяла участь у панельній дискусії «Культура верховенства права», яку 12 лютого 2021 року в режимі он-лайн провела команда ГО «Українське покоління лідерів».

В рамках цього заходу розглядались практичні аспекти застосування елементів верховенства права крізь призму корупції та протиправності закону.

Під час зустрічі також виступив юридичний радник Transparency International UkraineОлександр Калітенко. Координував дискусію, до участі в якій доєдналося майже 70 учасників, голова ГО «Українське покоління лідерів» Кирило Лапко.

Суддя КАС ВС Мирослава Білак нагадала, що в Конституції України закріплений принцип верховенства права (правовладдя), який є основоположним у діяльності суддів. Як правило, в аргументації рішень суди посилаються на основні принципи, які охоплюються принципом верховенства права, а також принципами, які зазначені в «Загальних засадах» Конституції України та статті розд. ІІ «Права, свободи та обов'язки людини і громадянина».

Доповідачка звернула увагу, що саме на Конституційний Суд України покладається місія наповнювати новим смислом, що відповідає європейським стандартам, норми Конституції з урахуванням потреб сьогодення крізь призму цінностей, національної ідентичності та суспільних потреб.

Відповідаючи на запитання, чи може закон вважатися протиправним без рішення органу конституційної юстиції, Мирослава Білак наголосила, що саме Конституційний Суд України вирішує питання конституційності закону. Якщо закон офіційно не визнаний неконституційним, то суди, розглядаючи справи, не можуть його не застосовувати або офіційно визнавати його протиправним.

Як зауважила Мирослава Білак, що Верховний Суд не встановлює неконституційність закону, але він може встановлювати суперечливість Конституції. У ч. 4 ст. 7 КАС України зазначено, що якщо закон чи інший правовий акт суперечить Конституції, суд не застосовує такий закон чи інший правовий акт, а застосовує норми Конституції як норми прямої дії. У такому випадку суд після винесення рішення у справі зобов’язаний звернутися до Верховного Суду для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності закону чи іншого правового акта, що віднесено до юрисдикції Конституційного Суду України.

Приймаючи рішення у справі, суд насамперед повинен обґрунтувати таку суперечність, що потребує значних інтелектуальних зусиль із застосуванням різних методів тлумачення. При цьому суд повинен самостійно вирішити справу, застосувавши норми Конституції як норми прямої дії. Втім, така практика не є поширеною, оскільки застосування Конституції ускладнюється нормами загального характеру, для реалізації яких необхідна законодавча деталізація у чинному законодавстві.

Торкаючись питання необмеженої дискреції суб’єкта владних повноважень, суддя звернула увагу, що, незважаючи на упереджене ставлення до цього інституту, суб’єкт владних повноважень повинен мати дискрецію, щоб використати її в якнайкращий спосіб стосовно людини. Для цього повинні бути чітко виписані критерії меж дискреції в законі про адміністративні процедури, на який чекає українське суспільство вже понад десять років. У разі прийняття такого закону суспільство через ці процедурні стандарти зможе краще контролювати владу. Втім, це не заважає адміністративним судам у своїй практиці використовувати ст. 2 КАС України, яка й визначає основні принципи, спрямовані на обмеження дискреції суб’єктів владних повноважень.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).