Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 27

На цьому наголосив заступник Голови Вищої ради правосуддя Дмитро Лук’янов під час засідання круглого столу на тему «Правосуддя майбутнього: добір та призначення суддів», організованого видавництвом «Юридична практика».

Дмитро Лук’янов зауважив, що процес добору суддів є тривалим, і швидко заповнити понад дві тисячі вакансій у судах не вдасться. Адже система кадрового забезпечення, яка гарантує баланс звільнень і призначень, була розсинхронізована через відсутність тривалий час у органів суддівського врядування повноважень. Вища кваліфікаційна комісія суддів не працювала чотири роки, Вища рада правосуддя – рік.

Після формування нового складу органів суддівського врядування розпочалися процедури добору, які, однак, є тривалими, тому подолати значний кадровий дефіцит найближчим часом не вдасться.

За словами Дмитра Лук’янова, наразі п’ять судів не здійснюють правосуддя через відсутність суддів, у близько 40 судах працюють по одному судді, у близько 50 судах менше половини штатної чисельності (по 2–3 судді). Цю суттєву проблему лише зараз починають вирішувати ВККСУ та ВРП.

За минулий рік ВРП звільнила 325 суддів, тобто мало не щодня із системи звільнявся один суддя, при цьому жоден суддя не набув повноважень. Наразі проблема нестачі суддів частково врегульовується шляхом відрядження суддів, однак вирішення питання в такий спосіб є тимчасовим.

Дмитро Лукянов розповів, що ВРП в новому складі прийняла рішення про внесення Президентові України подань про призначення 102 кандидатів на посади суддів. Попереднім складом Ради було внесено 49 таких подань.

«Ми дуже чекаємо указів Президента України про призначення суддів та приведення їх до присяги», – акцентував заступник Голови ВРП.

Він також звернув увагу на потребу у врегулюванні ситуації, коли щодо кандидата наявні дві рекомендації. Є кандидати, які декілька років тому отримали рекомендацію ВРП про призначення на посаду судді певного суду, однак не були призначені указом Президента і взяли участь у новому конкурсі на зайняття посади судді в іншому суді та пройшовши всі необхідні етапи, отримали нову рекомендацію.

Учасники заходу наголосили на необхідності конструктивної взаємодії всіх органів влади та громадянського суспільства заради формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, зростання авторитету судової влади в Україні та на міжнародному рівні.

Модератори заходу – заступник Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Руслан Сидорович та шеф-редактор видавництва «Юридична практика» Рустам Колесник.

Учасники дискусії: Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, заступник керівника Офісу Президента України Ірина Мудра, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Павло Павліш, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик, секретар Першої палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Руслан Мельник, Голова Ради суддів України Богдан Моніч, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, співкоординаторка Громадської ради доброчесності Вероніка Крейденкова, члени ВККСУ, судді та інші експерти.

Відеозапис

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).