Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1189

ВАЖЛИВО!!! Правова позиція Верховного Суду: висновок спеціаліста психолога є не належним доказом у справі з причини 1) не урахування психологом фактичних обставин справи, 2) не спілкування психолога з дитиною або одним із батьків, 3) не вивчення матеріалів справи 

Правова позиція Верховного Суду: участь органу опіки та піклування та подання ним письмового висновку при розгляді спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, визначення місця проживання дитини тощо є обов'язкова 

Сегодня все чаще становятся актуальными запросы на экспертное психологическое заключение аттестованого Министерством юстиции Украины судебного эксперта психолога для суда, органов опеки, в школу, детский сад и т.д. Наиболее частые запросы касаются определенного перечня тем: 1) определить степень или наличие психологической травматизации матери или ребёнка, пострадавших от домашнего насилия? 2) отношение ребенка к каждому из родителей, степень привязанности к значимым взрослым? 3) определить предпочтительное место проживания ребенка в случае развода родителей? 4) определить порядок общения с детьми? 5) составление психологической характеристики несовершеннолетнего? 6) определить актуальное психоэмоциональное состояние пострадавшей стороны в результате буллинга, моббинга в коллективе. 

Основания для проведения экспертного исследования:

Заключение составляется на основе адвокатского запроса или письменного заявления физического лица, по результатам обследования, которое  может проходит в несколько этапов. Длительность одной встречи психодиагностического исследования составляет до 1 часа 45 минут и зависит от возраста ребенка и сложности запрашиваемых вопросов.

Как происходит экспертное исследование?

1) В дневное время суток в специально оборудованном помещении.

2) Применяются стандартизированные, научно обоснованные и валидные, методы психологической диагностики.

3) Вся экспертная работа проводится только в присутствии родителей или законных представителей ребенка.

4) В течении оговоренного времени заранее после завершения исследования ребенка составляется и выдаётся «Заключение экспертно-психологического исследования» (на укр. или рус. или англ. языках).

Нагадуєм, що науковий журнал запроваджує надання послуг "Консультація": запит на проведення судово-психологічної експертизи, дослідження із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia

УВАГА АДВОКАТАМ, СУДДЯМ! Попередження від практичного психолога закладу освіту, що практичні психологи закладів освіти не можуть бути учасниками судового процесу та робити психодіагностичні висновки щодо дітей на запити адвокатів для суду, оскільки работа психолога закладу освіти є конфіденційною з дитиною та вимагає використання інструментарію, який рекомендований Міністерством освіти і науки України (Положення про психологічну службу у системі освіти України), а не Міністерства юстиції України. За своїм статусом практичні психологи закладів освіти належать до педагогічних працівників (частина 3 статті 76 Закону України «Про освіту») і не виконують нормативні документи, які прийняті Міністерством юстиції України!!!!