Оголошення
Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.
Тел.: 0934767260
Велика Палата Верховного Суду: не обґрунтування заподіяння моральної шкоди та не обґрунтування заявленого розміру відшкодування моральної шкоди є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування моральної шкоди з боку суду. Моральна шкода полягає: у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна; у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи (ч. 2 ст. 23 Цивільного кодексу України). Велика Палата Верховного Суду звертає увагу, що позивач жодного обґрунтування заподіяння йому моральної шкоди відповідачем, як і жодного обґрунтування заявленого розміру відшкодування моральної шкоди не навів.
Правова позиція ВС: 17.10.2019 набув чинності Закон України від 20.09.2019 № 132-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні", яким було, зокрема внесено зміни до ГПК України та змінено назву статті 79 ГПК України з "Достатність доказів" на нову - "Вірогідність доказів" та викладено її у новій редакції з фактичним впровадженням у господарський процес стандарту доказування "вірогідність доказів".
Стандарт доказування "вірогідність доказів", на відміну від "достатності доказів", підкреслює необхідність співставлення судом доказів, які надає позивач та відповідач.
Відповідно до статті 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування (прим. - !!!!!).
Правова позиція ВС: Учасник справи на обґрунтування своїх вимог і заперечень має право подати суду електронний доказ у паперовій формі, яка посвідчена в порядку, передбаченому законом. Паперова копія електронного доказу не вважається письмовим доказом, однак є однією з форм, у якій учасник справи має право подати електронний доказ, який, в свою чергу, є засобом встановлення даних. Подання електронного доказу в паперовій копії саме по собі не робить такий доказ недопустимим. Суд може не взяти до уваги копію (паперову копію) електронного доказу, у випадку якщо оригінал електронного доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (паперової копії) оригіналу. Джерело: Постанова Верховного Суду від 19 січня 2021 року у справі № 922/51/20. - URL: https://reyestr.court.gov.ua/Review/94517830
19 серпня 2017 року Вищий адміністративний суд України опублікував повну електронну базу правових позицій Вищого адміністративного суду України у вигляді комп'ютерної програми версії 1.1.15 (19.08.2017). 15 грудня 2017 року, Вищий адміністративний суд України припинив свою процесуальну діяльність та розпочав процедуру ліквідації. Натомість із цього дня почав роботу Верховний Суд. Відповідне рішення про визначення початку роботи Верховного Суду 30 листопада 2017 року прийняв Пленум Верховного Суду. - URL: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/va002700-17
База правових позицій Верховного Суду (База) дає змогу здійснювати пошук релевантної практики Верховного Суду за великим текстовим фрагментом, за ключовим словом (ключовими словами), за текстовим документом, а також за посиланням на судове рішення, узятим із Єдиного державного реєстру судових рішень. Також База містить Правовий класифікатор, який дає змогу здійснювати тематичний пошук правових позицій. Для отримання технічної підтримки, онлайн-допомоги щодо користування базою правових позицій надішліть лист на вказану електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Усі права на Базу належать Верховному Суду, а технічне розміщення Бази на серверах забезпечує Державна судова адміністрація.
Детальніше: Інструкція з використання інструментів пошуку в Базі правових позицій Верховного Суду
Запущено новий online сервіс - пошукова База правових позицій Верховного Суду. Верховний Суд за підтримки проєкту ЄС «Право-Justice» створив пошукову Базу правових позицій Верховного Суду, презентація якої відбулася 20 липня 2021 року о 15:00 в онлайн-режимі. База правових позицій Верховного Суду створена з метою технічного сприяння забезпеченню єдності судової практики в Україні. Пошукова База поєднує унікальне контентне наповнення та новітні технології добору релевантної практики Верховного Суду. Пошукова база правових позіцій - БЕЗКОШТОВНА. Інтернет-сайт пошукової Бази правових позицій Верховного Суду профінансовано Європейським Союзом і створено за підтримки проєкту ЄС «Право-Justice». Зміст сайту необов’язково відображає позицію Європейського Союзу. Для отримання технічної підтримки, онлайн-допомоги щодо користування базою правових позицій надішліть лист на вказану електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.