Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 463

Під час річного навчально-методичного Семінару громадської організації «Колегія поліграфологів України», який проходив у online режимі 21 листопада 2020 року, членом Координаційної ради ГО "Колегія поліграфологів УКраїни", директором Департаменту поліграфологічних досліджень АТ КБ «ПРИВАТБАНК» Андрієм Лисенко було здійснено доповідь про ефективність поєднання двох типів поліграфів в одній перевірці кандидата на роботу - сучасного поліграфа EyeDetect + та класичного американського поліграфа Lafayette моделі LX4000SW з метою підвищення якості виявлення прихованої інформації. Під час доповіді було продемонстровано річний практичний досвід такої роботи за наслідком проведення біля 70 досліджень в 2020 році. В Україні сучасний поліграф EyeDetect почав впроваджуватися в кадрову роботу в перевірки персоналу в 2018 року, а з 2020 року поліграф EyeDetect ефективно почав застосовуватись в ході проведення судово-психологічних експертиз із використанням поліграфа, оскільки зводить до мінімуму вплив особистості поліграфолога на процес тестування та обрахунок кінцевого результату психофізіологічного дослідження на поліграфі під час судової експертизи. Автором розробником сучасного поліграфа EyeDetect є міжнародна компанія Converus Inc. (США). Представником міжнародної компанії Converus Inc. в Україні є Дерріл Страттон Булленс - член Технічного консультативної ради компанії розробника сучасного поліграфа.

В ході доповіді Андрієм Лисенко було розкрито особливості тестування на класичному поліграфі, а саме:

1. Тривалість тестування із застосуванням класичного поліграфа складається з: 1) тривалості передтестової бесіди від 40 хвилин до 1 години, 2) тривалості безпосередньо тесту на поліграфі від 40 хвилин до 2 годин, 3) терміну надання звіту поліграфологом замовнику в інтервалі в залежності від різних обставин від 3 годин до 2 діб.

2. Залежність висновку, який надає поліграфолог від якості підготовки поліграфолога, обраної поліграфологом методики тестування на поліграфі та обраної системи обрахунку поліграм за результатом дослідження.

3. Наявність в класичному поліграфі 5 обов'язкових сенсорів (датчиків).

Також звернуто увагу на особливостях тестування із застосуванням сучасної моделі поліграфа EyeDetect:

1. Тривалість тестування складається з: а) тривалості передтестової бесіди досліджуваної особи від 20 до 30 хвилин, б) тривалості безпосередньо тесту на поліграфі EyeDetect від 30 до 40 хвилин, в) надання висновку або звіту замовнику за результатом тестування через 5-15 хвилин.

2. Наявність в сучасному поліграфі лише 1 основного сенсора Tobii та 2 додаткових сенсорів: сенсору електродермальної активності та сенсору плетизмографа.

Зроблено висновок про те, що спільне застосування класичного поліграфа та сучасного поліграфа EyeDetect +, дозволяє доволі суттєво як зекономіти час на проведенні якісного дослідження на поліграфі, так і підвищити точність кінцевого результату по виявленню прихованої інформації у досліджуваної особи. На протязі доби із застосуванням сучасного поліграфа EyeDetect можливо протестувати біля 15 осіб, що відкриває величезні можливості для дослідження колективів з великою кількістю працівників компаній без шкоди для робітничого процесу цих підприємств та організацій.

Андрієм Лисенко показано «Модель спільного використання класичного поліграфа і сучасного поліграфа EyeDetect», на підставі власного досвіду:

1. Проведення об'єднаної передтестової бесіди з досліджуваною особою.

2. Проведення початкового тестування з досліджуваною особою із застосуванням сучасного поліграфа "Eyedetect +".

3. Здійснення перерви для досліджуваної особи 10-15 хвилин після дослідження на сучасному поліграфі "Eyedetect +".

4. Застосування класичного поліграфу після перерви для уточнення питань, які перевіряються в ході дослідження та визначені за результатом застосування сучасного поліграфа «Eyedetect +» як такі, що потребують подальшої перевірки тобто є "значимими" для досліджуваної особи або у разі отримання невизначеного результату за різних причин, у тому числі протидії з боку досліджуваної особи проходити поліграф.

Вказаний підхід обгрунтовується тим, що класичний поліграф більш зручний для застосування під час опитування (допиту) особи, але вимагає більше часу для обробки результату та проведення дослідження. Сучасний поліграф EyeDetect навпаки більш науково-мобільний в ході оперативного проведення дослідження та встановлення результатів, проте не передбачає застосування, коли досліджувана особа постійно змінює свої покази  застосовуючи захисну тактику поведінки або вже на самому початку дослідження поводить себе не щиро.

5. Уточнення отриманих результатів разом із замовником та досліджуваною особою.

6. Розширення встановлених обставин справи та проведення додаткових досліджень на поліграфі - за потреби.

7. Проведення післятестової бесіди з метою отримання пояснень від досліджуваної особи за отриманими результатами дослідження на поліграфі або для фіксації наявності щирого каяття та бажання виправити нанесену шкоду чи скоєну протиправну поведінку та інше.

Приклад тестування на сучасному поліграфі EyeDetect +

Загальна класифікація Андрієм Лисенко інструментів перевірки благонадійності кандидатів на роботу, яка наявна в Україні на теперішній час:

1. BigData аналіз профілю кандидата.

2. Перевірка по базах даних. 

3. Отримання характеристик.

4. Інтерв’ю з оцінки ризиків.

5. Поведінкове інтерв'ю.

6. Midot IntegriTest, HCS-IC.

7. MindReader, Stimultest. 

8. Nemesysco LVA-i HR recruitment platform.

9. Sensority Insight Enterprise.

10. Тестування на класичному поліграфі.

11. Тестування на сучасному поліграфі EyeDetect (EyeDetect +).

По вопросам проведения тестирований, экспертиз, экспертных исследований кандидатов на работу, сотрудников компании, подэкспертных и подозреваемых лиц, а так же продажи технологии EyeDetect, обучении работы на ней на базе университета IV уровня акрредитации и сертификации в Украине для проведения тестов АйДетект на русском языке или на украинском языке обращайтесь в официальное представительство EyeDetect в Украине позвонив по телефонам +38 (093) 476-72-60, +38 (098) 011-85-63, +38 (044) 228-76-15. Сертифицированные специалисты EyeDetect работают в Киеве, Одессе, Запорожье.

З питань проведення тестувань, експертиз, експертних досліджень кандидатів на роботу, співробітників компанії, підекспертних і підозрюваних осіб, а так само продажу технології EyeDetect, навчанні роботи на ній на базі університету IV рівня акрредітаціі і сертифікації в Україні для проведення тестів АйДетект російською мовою або українською мовою звертайтеся до офіційного представництва EyeDetect в Україні зателефонувавши за телефонами +38 (093) 476-72-60, +38 (098) 011-85-63, +38 (044) 228-76-15. Сертифіковані спеціалісти EyeDetect працюють в Києві, Одесі, Запоріжжі.

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)