Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 140

27 серпня 2022 року в 11.00 в місті Києві відбудеться науково-практичний семінар «Самопоміч у запобіганні та подоланні депресії». Організатор заходу: Потеряхін Олександр Леонідович – український психолог, полковник СБУ у відставці, президент Української асоціації неінструментальної детекції брехні. Актуальність: тривала екстремальна ситуація, зумовлена ​​безперервними бойовими діями, постійною загрозою ракетних та авіаційних ударів, терористичних актів, може провокувати у громадян України депресію. У цих умовах особливо актуальними є знання та вміння в галузі психологічної самодопомоги у попередженні та подоланні цього розладу. Мета семінару: узагальнити принципи, техніки та умови ефективної самодопомоги у запобіганні та подоланні депресії, а також методику навчання клієнтів цим технікам. Орієнтовна тривалість заходу – 3 години. Місце проведення семінару буде визначено додатково. Остаточну програму семінару буде сформовано з урахуванням пропозицій учасників щодо тем їх доповідей та виступів. 

Організаційний збір для учасників, які є спонсорами заходу – 400 грн. Відеозаписи, а також тексти виступів та доповідей за згодою авторів будуть опубліковані на сайті Лабораторії інформаційно-психологічних технологій - https://labipt.com/

Запитання, що пропонуються до розгляду:

- Основні симптоми та види депресії.

- Діагностика депресії.

- Коли людині потрібно звертатися за професійною допомогою.

- Подолання упереджень щодо ліків, що використовуються для лікування депресії.

- Розпізнавання та подолання депресивного мислення.

- Розвиток емоційної стійкості, подолання негативних емоцій та почуттів, пов'язаних з депресією.

- Роль активності у подоланні депресії.

- Стратегії закріплення позитивних змін.

- Методика навчання клієнтів психологічним технікам самодопомоги у подоланні депресії та соціальних проблем, пов'язаних із цим розладом.

З усіх питань щодо участі у семінарі звертатися до керівника проекту «Лабораторія інформаційно-психологічних технологій» Потеряхіна Олександра Леонідовича: телефон для зв'язку: (067) 244 41 32, електрона пошта - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анонси тем виступаючих спікерів:

1. Олександр Потєряхін: «У підготовці до семінару переглядаю літературу про депресію. На очі потрапила книга Тетяни Трофименко «Депресія без правил». Роботу видано два роки тому солідним видавництвом «Весь» і вже це викликало довіру до автора. Але передмова під назвою «Навіщо вам потрібна ця книга» дуже спантеличило, якщо не сказати більше. Автор, забувши про почуття міри, випинає свою унікальність (і, мабуть, - унікальність роботи), яка полягає в тому, що вона сама перехворіла на депресію. «Я на відміну від інших авторів, які пишуть про депресію, - підкреслює Т.Трофименко, - сама перехворіла на депресію і знаю, що рекомендації щодо «позитивного мислення», які вже набили оскому, абсолютно не допомагають. Більше того, деякі з них навіть шкідливі. То, що радять психологи, які мають про депресію тільки теоретичні відомості і самі нею не страждали, не вирішує проблему докорінно...». Всіх авторів за цією ознакою вона розділила на «Я» і «всі інші»: «Жоден з авторів, які пишуть про депресію, ніколи не знаходився в таких життєвих умовах, в яких я...». Ну і т.і. У тристорінковій передмові вона близько семи разів розлого згадує про цю свою унікальність і про нікчемність, марність і навіть шкідливість «всіх інших». Чи може психолог чи психотерапевт, що сам не хворів на депресію, навчити клієнта техніці самодопомоги в її подоланні? Девід Аллен Карп, автор книги «Поговоримо про депресію», вважає, що ця хвороба "заразлива". Постійно перебуваючи поруч із хворим і прагнучи йому допомогти, близькі люди самі відчувають депресивні почуття. Як же уберегти себе від "зараження"? Цікава думка колег ....

2. Важливим ресурсом подолання депресії може бути підтримка близьких людей, сім'ї, друзів. Але їхня неправильна поведінка може й посилити хворобу. На майбутньому семінарі Андрій Крюков розповість про те, як спілкуватися з людиною у пригніченому стані, щоб підтримати та вселити надію на одужання. Тема його виступу "Що робити, коли близька вам людина у депресії".

3. Одне з найдивовижніших відкриттів у вивченні депресії зробив професор Стівен Айларді. Спираючись на численні дослідження, він довів, що причини депресії перебувають у тому, як живе сучасна людина, і запропонував власну програму терапевтичної зміни способу життя (ТІОЖ), яка довела свою ефективність. Найголовніше, що ця програма доступна для використання у процесі самодопомоги у подоланні депресії. На майбутньому семінарі Ірина Мостова представить цю програму.

4. Як психолог може допомогти собі справитися з горем втрати? На початку війни Олег Назаров пережив особисту трагедію. 3 березня на Чернігівщині від рук окупантів загинула його цивільна дружина. Незважаючи на біль, що ще не вщух, Олег вирішив поділитися своїм досвідом подолання депресії. Тема його повідомлення на майбутньому семінарі "Переживання особистого горя втрати близької людини - стан та способи подолання та виходу з депресії".

5. Людині в депресії часто властиво нескінченне обмірковування, "пережовування" негативних думок про себе. Цьому токсичному розумовому процесу вчені дали назву – румінація. Це явище утворює замкнене коло: чим більше румінації, тим сильніша депресія і навпаки. На майбутньому семінарі "Самопоміч у попередженні та подоланні депресії" психолог, психотерапевт Юля Бакка дасть дієвий інструмент, який, зокрема, дозволить припинити румінацію та стати самому собі психотерапевтом. Тема її виступу: "Техніка "діалог із самим собою" у подоланні депресивних станів".

6. Депресія – це хвороба. Її, як інші хвороби, лікують лікарі – психіатри. Саме психіатр може поставити діагноз, за необхідності призначити медикаментозне лікування. Тому, говорячи про депресію, дуже важливо враховувати знання та досвід таких фахівців. У майбутньому семінарі, присвяченому самодопомозі у подоланні депресії, візьме участь психіатр клініки "Смарт Медікал Центр" Андрій Мухоморов. Лікар люб'язно погодився відповісти на запитання учасників семінару у розмові, яку ми так і назвали – "Десять питань до психіатра про депресію".

 4 февраля 2023