Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 812

Керівництво з фізіології для вивчаючих науку психофізіологічних досліджень на поліграфі. 19 грудня 2021 року на офіційному сайті Американської асоціації поліграфологів був опублікований переклад керівництва з фізіології для вивчаючих науку психофізіологічних досліджень на поліграфі.

19 грудня 2021 року на офіційному сайті Американської асоціації поліграфологів був опублікований переклад на російську мову керівництва з фізіології для вивчаючих науку психофізіологічних досліджень на поліграфі. - URL: https://apoa.memberclicks.net/selected-publications Переклад було здійснено українським поліграфологом Євгеном Ничипорчуком, який працює поліграфологом в компанії "True Story" (керівник - Віталій Бойко) та є ведучим поліграфологом True Story, юристом, випусником школи поліграфологів True Story.

Бібліографічний опис: Райхертер Д., Хендлер М. Керівництво з фізіології для вивчаючих науку психофізіологічних досліджень на поліграфі. Частина 1, 2. / Переклад Є. Ничипорчук (рос.): видання online. - К.: Американська асоціація поліграфологів (АРА), 2021. - 67 с. - URL: https://cutt.ly/nIwMqRz Для підвищення надійності зберігання наведеної роботи в мережі Інтернет на випадок її знищення або втрати та можливості безперешкодного ознайомлення з оригінальним текстом в будь-який час, наводиться резервний URL-доступ забезпечений online-журналом: https://cutt.ly/TIw4teK Видання англійською мовою оригінала: https://cutt.ly/F3iSzO8

Анотація (реферат): В керівництві, яке підготовлено Райхертером Д. та Хендлером М. в 2015 році наведені основи знань з психофізіології, які знадобляться всім вивчаючим науку психофізіологічних досліджень на поліграфі. Багато практикуючих поліграфологів розпочали засвоювати нову професію поліграфолог та проводити психофізіологічну детекцію обману (ПДО) з інших сфер своєї діяльності, володіючи поверхневими знаннями щодо психології чи біології людини. Як правило, багато хто приходить до ПДО з кримінального правосуддя або суміжних професій з обмеженим знанням наук про психофізіологію людини. У ході дослідження на поліграфі дослідник повинен реєструвати та оцінювати внутрішні психофізіологічні дані з певних систем тіла, що регулюються мозком. Це означає, що поліграфолог повинен отримати та підтримувати достатнє розуміння основ психофізіологічних змін, які він намагається виміряти у людини. Психофізіологічні параметри, необхідні оцінки ПДО, зазвичай вивчаються у дисциплінах наук про психологію людини в Україні і є складовою частиною знань психологічної науки. Керівництво буде корисне як поліграфологам, так і науковцям, всім, хто цікавиться сучасними знаннями щодо  інструментальної детекції прихованої інформації.

Як раніше повідомлялось, 25 жовтня 2021 року в Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010.

Для довідки: Місія компанії True Story полягає в тому, щоб знаходити істину в будь-якій ситуації. Співробітники компанії високо цінують професіоналізм, компетентність, неупередженість та всі умови для розвитку навичок та знань. Послуги компанії високо цінують ті, хто хоче чути «правду, тільки правду та нічого, крім правди». Маючи багатогранний досвід та успіхи в галузі психофізіологічного виявлення обману (PDD), «True Story» використовує сучасну комп'ютеризовану систему Lafayette Instrument LX4000 під час проведення тестування на поліграфі. Офіційний Інтернет-сайт: https://truestory.com.ua/ 

Нагадуємо, що існує також український переклад Термінологічного довідника PDD (сучасних наукових підходів до проведення психофізіологічних досліджень із застосуванням поліграфа), 2017 рік. 

Чекають на подальший переклад з метою поширення сучасних знань в Україні щодо науки психофізіологічних досліджень на поліграфі (поліграфології):

1. Вступ до стандарту NCCA ASCII (2019). Формат NCCA ASCII – це специфікація, яка визначає формат структурованого файлу, який усі виробники поліграфологічних приладів повинні були включити в усі версії програмного забезпечення, починаючи з 2009 року для захисту даних отриманих під час дослідження на поліграфі. - URL: https://cutt.ly/7IwK3aO 

2. Мета-аналітичне дослідження критеріальної точності перевірених поліграфних технік (2011). - URL: https://cutt.ly/7IwK8Vo 

3. Наукові основи перевірки на поліграфі (2015). - URL: https://cutt.ly/lIwK7a4