Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 777

Інколи для відновлення стосунків одного з батьків з дитиною потрібно організувати зустріч з дитиною в присутності психолога в спеціально організованому місці спілкування з дитиною. Одним з заходів такої організації зустрічі може бути забезпечення позову під час судового розгляду щодо місця проживання дитини. Атестовані Міністерством юстиції України судові експерти психологи здатні на належному рівні організувати та провести зустріч дитини з батьком. Нище наведена правова позиція Верховного Суду з цього питання від 04 квітня 2018 року у справі № 344/16653/16-ц.

Звертаючись із клопотанням про забезпечення цього позову ОСОБА_4 посилалася на те, що відповідачем та його матір'ю з 2015 року і по даний час чиняться їй перешкоди у спілкуванні з малолітнім сином, у зв'язку з чим між нею і дитиною були втрачені безпосередні емоційні контакти. Ця обставина може унеможливити або значно утруднити виконання рішення суду у разі задоволення позову. Зустріч матері з дитиною в кабінеті та в присутності кваліфікованого професійного психолога є співмірним заходом забезпечення позову, не порушуватиме прав відповідача і не призведе до будь-яких незворотних негативних наслідків для останнього.

УВАГА АДВОКАТАМ, СУДДЯМ! Попередження від практичного психолога закладу освіту, що практичні психологи закладів освіти не можуть бути учасниками судового процесу та робити психодіагностичні висновки щодо дітей на запити адвокатів для суду, оскільки работа психолога закладу освіти є конфіденційною з дитиною та вимагає використання інструментарію, який рекомендований Міністерством освіти і науки України (Положення про психологічну службу у системі освіти України), а не Міністерства юстиції України. За своїм статусом практичні психологи закладів освіти належать до педагогічних працівників (частина 3 статті 76 Закону України «Про освіту») і не виконують нормативні документи, які прийняті Міністерством юстиції України!!!!

Пропонуємо також ознайомитися:

Залучення в Україні дитячого психолога для опитування, допиту дитини в суді 

Отримати висновки психологів про стан дитини і вплив домашнього насильства на розвиток та навчання, висновки психологів у справах про встановлення психологічного тиску, психологічного домашнього насильства у сім'ї 

Електронна бібліотека судді, адвоката, псхолога, батьків: Допит, опитування дитини в суді - методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Помощь, участие психолога при опросе, допросе ребёнка в суде 

У справі, яка переглядається, суд апеляційної інстанції, встановивши, що зустрічі матері з дитиною в кабінеті та в присутності кваліфікованого професійного психолога безперечно будуть сприяти відновленню та налагодженню емоційних стосунків ОСОБА_4 із її малолітньою дитиною ОСОБА_7 і ця обставина відповідатиме законним інтересам як матері так і дитини, що в свою чергу може усунути загрозу невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про відібрання дитини, дійшов обґрунтованого висновку про задоволення клопотання ОСОБА_4 про забезпечення позову.

Колегія суддів погоджується із висновком суду апеляційної інстанції про те, що відновлення відносин та емоційного контакту малолітньої дитини з її матір'ю повинно переважати над бажанням інших осіб обмежити або взагалі відгородити дитину від зустрічей з матір'ю. Зобов'язання відповідача забезпечити явку дитини до кабінету практикуючого психолога не є втручанням в приватне і сімейне життя відповідача, а тому доводи касаційної скарги в цій частині є безпідставними.

Джерело: Постанова Верховного Суду від 04 квітня 2018 року у справі № 344/16653/16-ц. - https://reyestr.court.gov.ua/Review/73437928 

Нагадуєм, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, встановлення недійсності укладених договорів, угод, застосуванням поліграфа тощо на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia 

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, судовим експертом, кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем.

 4 февраля 2023