Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 923

06 лютого 2024 року редакція Bihus.Info опублікувала відеосюжет про скоєння прослуховування та відеоспостереження за журналістами - членами редакції Bihus.Info впродовж тривалого часу з боку співробітників Управління "М" (медіа) Департаменту захисту національної державності (українська політична розвідка) Служби безпеки України. В подальшому частина службових матеріалів по результатам таємного прослуховування та відеоспостереження була в порушення Закону передана в Інтернет - ЗМІ, яке не має офіційних власників в обхід офіційним джерелам (пресслужби) Служби безпеки України. 31 січня 2024 року Президент України звільнив з посади начальника департаменту ЗНД СБУ Семенченко Романа. Однак, на запит Bihus.Info яким чином інформація з прихованих камер у готельних номерах (спальнях) опинились на сайтах-"сміттярках", відповідь СБУ журналістам надана не була [1].

Сайтом-смітником в даному випадку став Інтернет сайт під назвою “Народна правда” - https://narodna-pravda.ua/. Раніше фактчекерка Bihus.Info Альона Романюк з’ясувала, що люди, вказані співробітниками редакції сайту «Народна Правда», включно з головною редакторкою медіа, — вигадані особи. А їхні фотографії згенерував штучний інтелект [2]. На головній сторінці сайту можна в новинах побачити коди (зазначені на фото) – які рондомно розташовані на сторінці сайту та за думками фахівців вказують на автоматичне за допомогою електронних скриптів наповнення сайту інформацією, яка береться з інших Інтернет видань і фактично журналістами або редакцією Інтернет- видання “Народної правди” не складається і не редагується [3]. Вказаний сайт може також мати ознаки створення чат-ботом за допомогою штучного інтелекту.

06 лютого 2024 року, голова СБУ Василь Малюк, на офіційному сайті СБУ опублікував заяву в якій зазначив [4]: "викликають справжнє обурення дії окремих співробітників Департаменту захисту національної державності. На жаль, проведення заходів із протидії організованій наркозлочинності призвело .... публічне поширення відеоматеріалів. Наголошую – такі дії є неприпустимими і вже спричинили низку кадрових рішень. Серед іншого, я направив подання на звільнення керівника ДЗНД СБУ, а Президент України ще 31 січня підписав відповідний указ".

Офіс Генерального прокурора [5] доручив слідчим Головного слідчого управління ДБР здійснювати досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за заявою представника журналістської редакції Bihus.infо щодо незаконного встановлення та використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації у приміщенні заміського комплексу на території Київської області (ч. 1 ст. 359 КК України). Враховуючи, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення ймовірно причетні співробітники правоохоронного органу, досудове розслідування у кримінальному провадженні підлягає виключній підслідності Державного бюро розслідувань. Свобода слова є невід'ємною складовою демократичного суспільства і фундаментальним принципом правової держави. Порушення прав журналістів є неприпустимими і підлягають ретельному розгляду та належній реакції. Органи прокуратури мають зобов'язання гарантувати захист журналістів від будь-яких форм тиску та переслідувань, а журналісти отримувати інформацію про цю роботу. Саме з цією метою в Офісі Генерального прокурора діє «платформа захисту прав журналістів», – наголосив Генеральний прокурор Андрій Костін. 

Крім того, заяву також зробив і голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин щодо перевірки законності підстав потрапляння службових матеріалів в публічний доступ... та встановлення осіб до цього причетних ...

"Щодо "корпоративу" окремих працівників Bihus.info та зливу відео в мережу. Посвідчення журналіста, прокурора чи депутата не є і не може бути підставою для порушення закону. Жодного. Але прихована зйомка, злив відео і тиск на медіа також неприпустимі... Необхідно з'ясувати, хто і з якою ціллю шпигував та завдяки кому матеріали потрапили в публічний доступ", – зазначив нардеп у Telegram.

Редакція створила перелік сайтів смітників, якими ймовірно керує група осіб для поширення компромату в мережі Інтернет в Україні за сприяння співробітників правоохоронних органів та яка створила статтю 16 січня 2024 року в період часу з 11 до 16.00 на певних сайтах під назвою "Зворотня сторона «Bihus.Info»: нюхнули «фєну», закинулись MDMА, курнули трави і погнали робити розслідування" та поширила відео НСРД у відкритому доступі у вказаний період часу (станом на зараз деякі статті вже видалені, а деякі ще залишаються на сайтах). Інформацію щодо дати та країни реєстрації сайтів, а також даних адміністраторів сайтів була отримана з відкритих джерел із застосуванням Whois сервісів (або whois service) - це сервіс, який дозволяє отримати інформацію про розташування IP-адреси, веб-сайту або сервера, а саме https://www.whois.com/

1) https://ord-ua.com/2024/01/16/zvorotnja-storona-bihus-info-njuhnuli-fienu-zakinulis-mdma-kurnuli-travi-i-pognali-robiti-rozsliduvannja/ (статтю на сайті створено 16 січня 2024 о 12.05) - сайт створений 06.03.2007, країна реєстрації сайту Україна, адміністратор сайту Сергіїв Миколай, телефон: +38.0918017158.

2) https://uazmi.org/news/post/655c4bf651a8eac78c4b7808b0a719e5 (статтю на сайті створено 16.01.2024 о 11.44) - сайт створений 09.09.2011, країна реєстрації сайту Україна, інформація щодо адміністратора сайту прихована на сервісі.

3) https://obkom.org.ua/novosti/item/94698-zvorotnya-storona-bihus-info-nyuhnuli-f-nu-zakinulis-mdma-kurnuli-travi-pognali-robiti-rozsl-duvannya (статтю на сайті створено 16.01.2024 о 10.46) - сайт створений 16.01.2014, країна реєстрації сайту Україна, інформація щодо адміністратора сайту прихована на сервісі.

4) https://vesti.org.ua/item/81036-zvorotnya-storona-bihus-info-nyuhnuli-f-nu-zakinulis-mdma-kurnuli-travi-pognali-robiti-rozsl-duvannya (стаття видалена, в гугл пошуку залишився її скрин) - сайт створений 17.01.2014, країна реєстрації сайту Україна, інформація щодо адміністратора сайту прихована на сервісі.

5) https://marketingmix.com.ua/item/26079-zvorotnya-storona-bihus-info-nyuhnuli-f-nu-zakinulis-mdma-kurnuli-travi-pognali-robiti-rozsl-duvannya (стаття видалена, в гугл пошуку залишився її скрин) - сайт створений 02.05.2014, країна реєстрації сайту Україна, адміністратор сайту Чорноіван Тарас, телефон: +380.970004027.

6) https://gipoteza.net/novosti/item/30433-zvorotnya-storona-bihus-info-nyuhnuli-f-nu-zakinulis-mdma-kurnuli-travi-pognali-robiti-rozsl-duvannya (стаття видалена, в гугл пошуку залишився її скрин) - сайт створений 05.04.2017, країна реєстрації сайту Україна, адміністратор сайту Чорноіван Тарас, телефон: +380.970004027.

7) https://narodna-pravda.ua/2024/01/16/zvorotnya-storona-bihus-info-nyuhnuly-fyenu-zakynulys-mdma-kurnuly-travy-i-pognaly-robyty-rozsliduvannya/ (стаття видалена) - сайт створений 11.04.2017, країна реєстрації сайту Україна, інформація щодо адміністратора сайту прихована на сервісі.

8) https://korupciya.info/23241-zvorotnya-storona-bihus-info-nyuhnuli-fenu-zakinulis-mdma-kurnuli-travi-i-pognali-robiti-rozsliduvannya.html (стаття видалена, в гугл пошуку залишився її скрин) - сайт створений 07.02.2018, країна реєстрація Ісландія (IS), інформація щодо адміністратора сайту прихована на сервісі.

9) https://ipne.ws/novosti-ukrainy/kriminal-i-proisshestviya/zvorotnya-storona-bihus-info-nyukhnuli-fienu/ (статтю на сайті створено 16 січня 2024 о 15.54), сайт створений 27.11.2018, країна реєстрації сайту США, інформація щодо адміністратора сайту прихована на сервісі.

10) https://from-ua.org/news/651484-zvorotnya-storona-bihusinfo-nyuxnuli-fjenu-zakinulis-mdma-kurnuli-travi-i-pognali-robiti-rozsliduvannya.html (статтю на сайті створено 16 січня 2024 о 12.08) - сайт створений 25.02.2021, країна реєстрації сайту США, інформація щодо адміністратора сайту прихована на сервісі.

Також цікавим є текст статті, який почав поширюватися на вказаних Інтернет-сайтах та в якому прямо зазначається про наявність в правоохоронному органі джерел, які надали інформацію на зазначені Інтернет-сайти (текст статті): "В мережу злили відео, як журналісти відомого в Україні проекту «Bihus.Info» «заряджаються» перед новими розслідуваннями. Мабуть, аби сюжети вийшли ще цікавіше, журналісти вирішили закинутись наркотою прямо на новорічному корпоративі. Вони спеціально виїхали у заміський комплекс за Києвом, бо, як і герої своїх сюжетів, хотіли лишитись непоміченими. Але наші джерела надали відео їх справжніх дорослих розваг. Цікаво, як відреагують на це самі журналісти, які так люблять слідкувати за іншими та робити із себе «святих і принципових», але забувають про свої наркогрішки? Та чи можна після такого довіряти розслідуванням, наприклад, Марії Землянської та інших, якщо вони зроблені під кайфом?"

Крім того, за даними журналістських розслідувань в Україні є цілий бізнес у вигляді сайтів смітників, координатори діяльності яких готові скуповувати у співробітників правоохоронних органів фото та відеозображення місць пригод, ймовірних злочинів чи матеріали НСРД, кримінальних справ до їх офіційного оголошення чи поширення, за винагороду. Тобто Управління "М" (медіа) ДЗНД СБУ має спостерігати за діяльністю таких медіа, які створюють загрозу державності і поширюють дезінформацію або протиправну інформацію в країні під час війни, але на томість ймовірно співробітники цього управління Служби безпеки України самі могли поширювати протиправно здобуту оперативну інформації на сайти-смітники.

Севгіль Мусаєва 09 лютого 2024 року під час ефіру в студії "Української правди" на тему "Чи буде відповідальність влади за історію з Bihus.info" з учасниками Анастасією Усенко, Михайло Ткачем та народним депутатом України Романом Костенко на 36 хвилині зустрічі повідомила, що за її інформацією від співрозмовників з правоохоронній системі, що перший план в Службі безпеки України був в тому, щоб намагатися записаним негласним, таємним відео шантажувати журналістів, а не випускати його в ефір. Версія полягала в тому, що збирається компрометуюче відео, а потім Деніса Бігуса запрошують на розмову для того щоб розказати, що може бути така проблема і таке інше, але у підсумку, в тому числі деякі люди з правоохоронної системи вирішили, що ні, треба публікувати.

Довідково, управління "М" ДЗНД СБУ - офіційна назва - Управління контррозвідувальних заходів із захисту національної інформаційної сфери. Його функції захищати інтереси України у інформаційній сфері, зокрема, відповідати за роботу зі ЗМІ, займатися спеціальними розробками за напрямком інформаційних агентств та іноземних представництв тощо [19]. Можлива взаємодія СБУ з сайтами смітниками з Інтернет джерел [18], зазвичай відбувалася у разі накопичення критичної маси оперативних відомостей, отриманих СБУ у незаконний спосіб, тобто, без санкцій суду (шляхом стежень, перехоплень каналів зв’язку, проникнень до приватних і офісних приміщень, інших обмежень конституційних прав і свобод усіх і вся), які потребували подальшої легалізації і тому публікувалися на сайта смітниках типу ЗМІ як компромат. Лише за такої умови вони могли в подальшому послугувати підставою для їх легалізації та вжиття заходів адміністративного і правового реагування, із задіянням усього арсеналу сили і примусу державного апарату відповідно до частини 1 статті 214 Кримінального процесульного кодексу України. Тобто слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування ... Поряд з цим, за умов наявності в СБУ на руках вагомих матеріалів щодо реальних загроз в інформаційній сфері, професіонали спецслужби зазвичай діють тихо і ефективно на підставі належних і допустимих доказів і не залучають сайти смітники. В іншому випадку зазвичай розігруються ганебні репризи з компроматом на сайтах смітниках щоб легалізувати отримані протиправним шляхом матеріали.

Також коментар надав Іван Ступак, колишній співробітник УСБУ в м. Києві і Київській області, на Radio NV про стеження співробітників СБУ за журналістами Bihus.Info, розслідування, яке опублікував Денис Бігус, та як попалилися працівники управління М Департаменту захисту національної державності (ДЗНД). На думку Івана Ступака, мінімум один заступник Малюка був у курсі. Стеження могло відбуватися за усіма журналістами, а не лише за технічними працівниками редакції, які ймовірно вживали наркотичні речовини. Якщо стеження відбувається офіційно, то в кінці мала б бути правова реалізація, в даному випадку її не було, а просто опублікували відео компромат на сайті. На 08 хвилині 57 секунд інтерв'ю Іван Ступак звертає увагу, що мета відеоспотереження за журналістами фактично була спрямована на подальшу публікацію записаного компромату на сайтах смітниках ніж правову реалізацію якоїсь операції з виявлення наркотрафіку, що підтверджується фактичними діями, які після таємного відеоспостереження вчинили правоохоронці - вони злили відео на сайт [20].

Інформація на сайти смітники могла в тому числі продаватися, приблизна вартість фотографій з місць пригоди, ймовірних злочинів (правопорушень) в залежності від резонансу інформації могла бути від 100 до 500 доларів США, відеоматеріалів - від 500 до 1000 доларів США. Ресурси на яких правоохоронці могли заробляти продаючі службову інформацію мають назви cтоків для продажу зображень, графіки, відеоконтенту, а також файлообмінники - Google Диск, OneDrive, Dropbox, DropMeFiles, Send Anywhere, Filemail тощо, в тому числі Телеграм канали чи чат-боти для передачі і продажу такої інформації. Переказ грошових коштів за фото та відео контент здійснюється на зазначену банківську картку будь-якої особи в обмін на доступ до посилання до запитуваного фото або відео матеріалу. 

У мережі Інтернет вже є опис певних умов за яких може відбуватися продаж працівниками правоохоронних органів службової інформації стороннім особам. Різні схеми були виявлені протягом 2018-2023 років за фактами викриття правоохоронців та притягнення їх до кримінальної відповідальності за розголошення службової інформації. Вище вказані правоохоронці були притягнуті до кримінальної відповідальності за скоєння злочинів, які передбачені ч. 3 ст. 362, ч. 1, ч. 2 ст. 361-2 КК України, а саме несанкціоновані дії з інформацією з обмеженим доступом, що обробляється на електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї за попередньою змовою групою осіб та несанкціонований збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації за попередньою змовою групою осіб. Можливе покарання за вказані кримінальні правопорушення передбачено від штрафу 34 000 - 68 000 гривень або позбавлення волі на строк до двух або п’яти років.

Так, на початку 2018 року було затримано 47-річного полковника, який вийшов на пенсію та налагодив схему збагачення торгуючі даними з баз данних МВС. До справи він залучив інших співробітників, які обслуговували відомчі бази даних МВС і брали за це грошові кошти [6].

В 2019 році було встановлено оперативного чергового однієї з військових частин Нацгвардії під час продажу інформації з інформаційно-пошукової системи органів внутрішніх справ «Армор». Вартість послуг складала 150 гривень за довідку.

В лютому 2019 року для прикриття організатор групи продажу службової інформації відкрив приватне фіктивне підприємство у сфері надання телекомунікаційних послуг. Його колишній підлеглий, діючий працівник правоохоронного органу, налагодив у себе вдома чергову частину, на кшталт call-центру 102 і передавав за гроші службову інформацію. Клієнти, цілодобово, у телефонному режимі, отримували необхідну їм інформацію [7]

В червні 2019 році 23-річний поліцейський разом із цивільною особою налагодили схему продажу інформації із службових поліцейських баз. Співучасник отримував замовлення через Telegram та передавав його поліцейському. Коп, користуючись своїм службовим становищем, отримував необхідну інформацію. Виручку зловмисники ділили між собою [8]. 

На прикінці грудня 2019 року правоохоронці виявили факти несанкціонованого поширення слідчим інформації, що зберігається у комп'ютерах та автоматизованих системах. Було встановлено, що 24 січня, 22 лютого та 14 травня поліцейський отримав гроші у сумі 16 тис 350 грн. 24 грудня задокументовано черговий факт продажу службової інформації, за що старший лейтенант отримав 1300 грн. [9]

В листопаді 2020 року, за попередньою домовленістю товариш поліцейського під псевдонімом Джордж Буш розміщував оголошення про можливість незаконного отримання інформації з обмеженим доступом без законних підстав у групах одного з месенджерів. Поліцейський, своєю чергою, користуючись своїм службовим становищем, копіював і збував потрібну інформацію [13].

В червні 2022 року, як повідомила прес-служба столичної прокуратури, чоловік, зловживаючи своїми повноваженнями, отримував закриту інформацію та передавав її третім особам. Для пошуку замовників чоловік створив у Telegram канал, де розмістив оголошення про можливість надання інформації, зокрема громадян України, їх анкетних даних, а також інформації про переміщення приватних автомобілів у межах столиці. Оплату за надання інформації чоловік приймав у криптовалюті, сума якої еквівалентна 60-80 доларів [11].

В вересні 2023 року, за інформацією слідчих ГБР, правоохоронець із Миколаєва продавав конфіденційну інформацію про померлих людей фірмі, яка займається наданням ритуальних послуг. За свою "роботу" він отримував відсотки від отриманого прибутку компанії, які займається наданням ритуальних послуг [10].

В листопаді 2023 року, у Сумах викрили поліцейського, який продавав інформацію із закритих баз даних. Слідчі ГБР встановили, що в одній із соціальних мереж зловмисники створили спеціальний чат-бот, де торгували конфіденційною інформацією. У середньому вартість мінімального обсягу інформації становила 200 доларів США. Оплату ділки приймали крипто валютою [12].

До речі, до початку 2022 року, в Україні була поширено прізвище і ім'я відомого медіашантажиста і інформаційного кілера Чорноівана Тараса  Миколайовича, який заробляв на розміщенні на створених ним Інтернет ресурсах принижуючої честь та гідність інформації про громадян України та знимав вказану інформацію за грошові кошти шантажуючи таким чином цих людей. Діяльність групи Інтернет-сайтів, очолюваних Тарасом Чорноіваном, координувалася за певними джерелами помічником Володимира Путіна - Владиславом Сурковим та деякими працівниками правоохоронних структур України. Про це повідомлялося в розслідуванні «Тарас Чорноиван - перепрошитий «моторолла», з пультом управління в Кремлі» за даними from-ua.org

Мережа його (Чорноівана) медіаресурсів, складалася з клонів впливових сайтів «ОРД», «Антикор» та інших і була обліплена "чорнушними" публікаціями публічних персон з політики і бізнесу та інших осіб, які на прохання можуть бути описані у «замовних» статтях. Коли репутаційні ризики для осіб, які вказивалися в статтях ставали критичними і вони починали шукати шляхи вирішення проблеми, Чорноіван пропонував заплатити за зняття «компромату» з його ресурсів. Згідно інформації Реєстру судових рішень, у 2015 році громадянин Т. Чорноіван був засуджений за ч.3 ст. 368-4 Кримінального кодексу України (підкуп особи, яка надає публічні послуги) [14, 15, 16, 17].

Список використаних джерел:

1. За Bihus.Info незаконно стежила СБУ, операцію здійснював Департамент захисту нацдержавності. 5 Лютого 2024. - https://bihus.info/za-bihus-info-nezakonno-stezhyla-sbu-operacziyu-zdijsnyuvav-departament-zahystu-naczderzhavnosti/

2. Ресурс, який розмістив відео стеження за Bihus.Info, видалив і відео, і новину. 19 Січня 2024. - https://bihus.info/resurs-yakyj-rozmistyv-video-stezhennya-za-bihus-info-vydalyv-i-video-i-novynu/

3. Народна Правда - проукраїнський інформаційний ресурс. - https://narodna-pravda.ua/

4. Офіційна заява голови Служби безпеки України 06 лютого 2024 року. - https://t.me/SBUkr/11097

5. Офіційна інформація Офісу Генерального прокурора щодо доручення слідчим Головного слідчого управління ДБР здійснювати досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за заявою представника журналістської редакції Bihus.infо. - https://t.me/pgo_gov_ua/21456

6. В Запорожской области дежурный одной из воинских частей Нацгвардии продавал служебную информацию - ФОТО. 20.02.2019 - http://1news.zp.ua/v-zaporozhskoy-oblasti-dezhurnyiy-odnoy-iz-voinskih-chastey-natsgvardii-prodaval-sluzhebnuyu-informatsiyu-foto/

7. Экс-полковник НПУ продавал служебную информацию коллекторам. 20 ФЕВРАЛЯ 2019. - https://finance.liga.net/ekonomika/novosti/eks-polkovnik-politsii-prodaval-slujebnuyu-informatsiyu-kollektoram

8. В Кривом Роге полицейского поймали на продаже служебной информации. 27 июня 2019 - https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/v-krivom-roge-policeyskogo-poymali-na-prodazhe-sluzhebnoy-informacii-1290696.html

9. Следователь из Харьковской области продавал служебную информацию РФ. 25 декабря 2019. - https://telegraf.com.ua/ukraina/mestnyiy/5284469-sledovatel-iz-harkovskoy-oblasti-prodaval-sluzhebnuyu-informatsiyu-rf.html

10. "Получал проценты": правоохранитель продавал информацию об умерших людях, — ГБР (фото). 05 сентября 2023. - https://focus.ua/ukraine/590495-otrimuvav-vidsotoki-pravoohoronec-prodavavav-informaciyu-pro-pomerlih-lyudey-dbr-foto

11. БЫВШИЙ ПРАВООХРАНИТЕЛЬ ПРОДАВАЛ В СЕТИ СЕКРЕТНУЮ ИНФОРМАЦИЮ.30 Июня 2022. - https://kiev.vgorode.ua/news/sobytyia/a1211465-byvshij-pravookhranitel-prodaval-v-seti-sekretnuju-informatsiju

12. Находил «компромат» на каждого: полицейский продавал в сети важную для многих украинцев информацию. 2 ноября 2023. - https://fakty.ua/ru/428469-nahodil-quot-kompromat-quot-na-kazhdogo-policejskij-prodaval-v-seti-vazhnuyu-dlya-mnogih-ukraincev-informaciyu

13. "Посмотреть человека по ментовской базе можно?": ГБР разоблачило полицейского на продаже информации с ограниченным доступом. ФОТО. 08.12.20. - https://censor.net/ru/photo_news/3235704/posmotret_cheloveka_po_mentovskoyi_baze_mojno_gbr_razoblachilo_politseyiskogo_na_prodaje_informatsii

14. ЧЕРНОИВАН И БОНДАРЕНКО ЗАСВЕТИЛИСЬ В ПОЧТЕ СУРКОВА КАК «ПРОЕКТНЫЕ ПЕРСОНАЛИИ» - https://newsonline24.com.ua/chernoivan-i-bondarenko-zasvetilis-v-pochte-surkova-kak-proektnye-personalii

15. Тарас Черноиван – перепрошитый «моторолла», с пультом управления в Кремле. - https://from-ua.org/articles/390458-taras-chernoivan-pereproshitii-motorolla-s-pultom-upravleniya-v-kremle.html

16. Винницкий аферист Тарас Чорноиван присвоил 60 тыс гривен - https://pikabu.ru/story/vinnitskiy_aferist_taras_chornoivan_prisvoil_60_tyis_griven_6930389

17. Вирок Вінницького міського суду Вінницької області від 24.11.2015 року у кримінальній судовій справі №127/18710/13-к. - https://reyestr.court.gov.ua/Review/53879401

18. Протестуємо… Тестуємо владу чи влада тестує нас? Іван Заліський, аналітик-екперт Національної Асамблеї України. 24.11.2016 - https://web.archive.org/web/20171206212248/http://nau.inet.ua/analytics/192-protestuyemo-testuyemo-vladu-chi-vlada-testuye-nas.html

19. Департамент захисту національної державності СБУ - https://uk.wikipedia.org/wiki/Департамент_захисту_національної_державності_СБУ

20. Скандал з Bihus.Info. Мінімум заступник Малюка був у курсі – Іван Ступак. 6 лютого 2024. - https://podcasts.nv.ua/ru/episode/28777.html

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 20 июня 2024

Новини