Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1647

Що спонукає людей брехати або проходити тестування на поліграфі? Приховувати правду - захисна реакція нашого організму. Хтось вдається до цього, не бажаючи образити близьких людей, інші обманюють, щоб досягти поставленої мети. Правда і брехня, як дві рідні сестри, які крокують разом. Але всі ми прекрасно знаємо, що обман - це звичка, яку ми купуємо в процесі дорослішання, програмуючи свій мозок. З метою визначення правдивості сказаного був винайдений поліграф та проводиться тестування на поліграфі або судово-психологічна експертиза із застосуванням поліграфа (класичного або сучасного). У наші дні великі і дрібні компанії користуються послугами поліграфа (детектор брехні) для отримання достовірної інформації щодо наявності у тестованій особі психологічної установки на приховування інформації. Юридичні та фізичні особи можуть пройти поліграф (детектор брехні) в Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі та інших містах України.

На теперішній час поліграф має назву комп'ютерного поліграфу та являє собою апаратну психофізіологічну методику або цілий комплекс, що складається з самого апарату і фахівця (важливі в рівній мірі), для визначення прихованої респондентом інформації або кажучи науковою мовою - психологічної установки на приховування інформації. Варто зазначити, що в історичному плані обладнання "поліграф" буває цифровим і аналоговим, а також сучасним та класичним. Аналоговий поліграф відноситься до раритетів, а побачити їх можна лише в музеях. Комп’ютерний поліграф складається з блоку і датчиків, які підключаються до нього і комп'ютера (на ньому встановлюються спеціальні програми). Тестування на класичному поліграфі має на увазі обов’язкове використання валідних та надійних поліграфологічних тестів конкретно до мети тестування на поліграфі, а також використання датчиків для вимірювання основних показників артеріального тиску, шкірно-гальванічної реакції, амплітуди верхнього і нижнього дихання і ряду інших допоміжних показників, що визначають реакції організму людини на стресові (значущі) стимули (питання). В сучасному поліграфі EyeDetect реєстрації підлягають рухи очей та шкірно-гальванична реакція під час тестування.

Комп'ютерний або цифровий поліграф фіксує в ході тестування на поліграфі такі показники змін і реакції організму як: 1) в класичному поліграфі - результати поліграфологічного стандартизованого тесту з психофізіологічними показниками в комплексі з показниками: Електропровідності шкіри, Амплітуди черевного і грудного дихання, Діяльністю серцево-судинної системи: ритм серця, кровонаповнення в периферичних судинах та Скоєння протидії у вигляді - Тремору або неконтрольованих підсвідомих рухів, 2) в сучасному поліграфі - результати поліграфологічного стандартизованого тесту в комплексі з такими психофізіологічними показниками як: Патерни руху очей, Електропровідність шкіри.

Сеанс перевірки на детекторі брехні або тестування на поліграфі триває приблизно 1,5-3 години. Відповідати під час тестування на поліграфі можна в класичному поліграфі - тільки «так» або «ні», в рідкісних випадках "не знаю", в сучасному поліграфі - лише "правда", "брехня". Постійно під час тестування на поліграфі фіксуються параметри організму та рухи очей: до відповіді на питання тесту, під час тестування на поліграфі, після тестування на поліграфі (за потреби). Існує шаблон тестових питань (повторюються по кілька разів на різної формулюванні і порядку) та формати поліграфологічних валідних та надійних тестів. Велика частина часу перевірки на поліграфі (тестування на поліграфі), йде на обговорення тестових поліграфологічних питань, що цікавлять замовника тестування на поліграфі. Принцип правильної реєстрації психофізіологічних реакцій в ході тестування на поліграфі за міжнародними стандартами ASTM полягає в розумінні людиною суті поставленого тестового питання та інструкції до тестування на поліграфі. В іншому випадку, якщо людина не розуміє тестового питання на поліграфі (це теж саме, що запитати тестовану особу мовою, якою вона не володіє і якою не кодує смисл та значення того, що з нею відбувається), нейрофізіологічні показники виникнуть відсторонені від теми перевірки на поліграфі і такі показники не зможуть враховуватися при винесенні висновку поліграфологом за результатами перевірки на поліграфі (тестування на поліграфі).

Дуже важливо вибрати кваліфікованого поліграфолога, який бути мати належну, міжнародно-визнану освіту, перед тим, як будете проходити тест на поліграфі або перевірку на поліграфі. Освіта поліграфолога повинна відповідати міжнародним стандартам, оскільки країною розробником поліграфа є США, які широко проводять значну наукову роботу постійно вдосконалюючи наукову технологію проведення тестування на поліграфі (перевірки на поліграфі). Це як похід до лікаря. В даному випадку економія грошей може привести до помилки під час тестування на поліграфі, яка може коштувати Вам дуже дорого. Поліграфолог повинен бути висококласним психологом тобто мати психологічну освіту це тенденція сучасного поліграфологічного світу в цій професії з досвідом психологічної роботи не менше 3 років та курсом навчання задля отримання кваліфікації поліграфолога у кількості академічних годин встановлених міжнародними стандартами ASTM до яких приєдналася і Україна в 2017 році. Такий ретельний підхід допоможе Вам не тільки отримати якісну інформацію за результатами тестування на поліграфі, але і відмінно психологічно встановити психологічний тип особистості тестованої особи з метою виявлення можливої протидії під час тестування на поліграфі (перевірки на поліграфі).

Послугами тестування на поліграфі користуються у сучасному світі все частіше, по допомогу у визначенні психологічної установки на приховування інформації звертаються приватні фірми, охоронні структури та звичайні пересічні громадяни або адвокати, працівники прокуратури, які здійснюють підтримання обвинувачення в суді в кримінальних провадженнях.

Напрями застосування отриманих результатів можуть бути різноманітними:

Для суду. В такому разі потрібно проводити судово-психологічну експертизу із застосуванням поліграфа. Відомості, отримані при проведенні судово-психологічної експертизи та тестуванні на детекторі брехні, можна вважати прямими доказами у разі потреби в підтвердженні ступеня, повноти та джерела повідомленої інформації. Як мінімум, це допомагає зрозуміти, як правильно підійти до розслідування справи і де шукати необхідні докази.

При прийомі на роботу. Можна зрозуміти наскільки кандидат відповідає заявленій посаді, чи немає у нього «темного минулого». Користується попитом послуга поліграфа і при призначенні на керівну посаду, де присутня висока моральна і матеріальна відповідальність.

У великих компаніях. Періодично фірми перевіряють своїх співробітників на предмет совісного і чесного виконання своїх обов'язків, причетності до крадіжок і розкрадань, відданості цінностям організації і т.д.

В охоронні структури. Для цього виду діяльності, найчастіше з метою встановлення непричетність кандидата до терористичних угруповань, зберігання і / або нецільового використання зброї, різних негативних фактів з біографії в обов'язковому порядку необхідно пройти тест на поліграфі.

Внутрішньосімейні конфліктні ситуації. Дуже часто люди втрачають довіру один до одного. При таких обставинах, відомості, отримані від поліграфа, допоможуть правильно розкласти все по поличках.

З цих причин в наші дні багато приватних організації та державні структури зацікавлені в перевірці на детекторі брехні, з метою максимальної мінімізації ризиків у своїй діяльності.

Питанням "Як обдурити або приховати інформацію під час тестування на детекторі брехні", напевно, задавався кожен, хто проходив (або тільки збирається) таку процедуру. Існує безліч «антіполіграфних» сайтів, на яких величезний список «слушних» рад. Але варто пам'ятати, що детектор брехні застосовується одночасно з валідними та надійними поліграфологічними тестовими методиками та реєстрація психофізіологічних показників відбувається як мінімум з 6 каналів інформації або патернів нейрофізіологічної поведінки Вас як тестованої особи, тому зробити це неможливо. Також потрібно пам'ятати, що авторами всіх порад є здебільшого самі поліграфологи, які у такий спосіб відразу заганяють порушника в пастку та спрощують процедуру і отримання в кінцевому сенсі зізнань. Вони імовірно знають сценарій, за яким буде грати людина, що бажає приховати істину.

Нагадуєм, що науковий журнал запроваджує надання послуг "Консультація": запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесульних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia 

⚠️ Важливо! Замовляти проведення судово-психологічної експертизи потрібно у атестованих Міністерством юстиції України судових експертів психологів, які включені до державного реєстру атестованих судових експертів.

Державний Реєстр атестованих судових експертів, у тому числі судових експертів психологів. - URL: https://rase.minjust.gov.ua  

Державний реєстр атестованих судових експертів - це електронна база даних, що ведеться та контролюється Міністерством Юстиції України з метою створення інформаційного фонду про осіб, які отримали в порядку, передбаченому Законом України «Про судову експертизу», кваліфікацію судового експерта.

 20 июня 2024