Відповідно до офіційної інформації факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка 26 листопада 2022 року пішов з життя у віці 75 років видатний український психолог (психодіагност), академік Національної академії педагогічних наук України (обраний 18.11.2010 року), доктор психологічних наук, професор, з 1992 року – завідувач створеної ним кафедри психодіагностики та медичної (з 2008 року клінічної) психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка - Леонід Фокович Бурлачук. Леонід Фокович засновник наукової школи «Психодіагностика. Психотерапія. Медична психологія» (1995). За його наукового консультування та керівництва захищено 9 докторських і 38 кандидатських дисертацій з психології. Автор понад 260 наукових праць з питань медичної психології, психології особистості та психодіагностики. Бурлачук Л.Ф. був першим президентом Національної психологічної асоціації України (2017-2020).
На сторінці в мережі ФБ син відомого українського вченого Бурлачука Л.Ф. - Олег Бурлачук з приводу смерті батька 27 листопада 2022 року зазначив, що 26 листопада 2022 року, після тривалої хвороби, пішов із життя професор, академік Бурлачук Леонід Фокович. Леонід Фокович присвятив понад 40 років професійного життя становленню психологічної діагностики. Завдяки його безпосередній участі в Україні стали доступними всесвітньо популярні методики психологічної діагностики, якими користуються тисячі психологів по всій країні. Крім того, всі бажаючі можуть залишити за потреби свій запис з нагоди пам'яті про Бурлачука Л.Ф. у книзі пам'яті за цим посиланням: https://forms.gle/LTt7FfXeFEUa6grLA
Леонід Фокович народився 1 січня 1947 року.
У 1970 року закінчив філософський факультет Київського університету.
1970 - 1990 роки – асистент, доцент кафедри соціальної та педагогічної психології Київського державного університету імені Тараса Шевченка
У 1990 - 1992 роках – завідувач кафедри соціальної та педагогічної психології Київського державного університету імені Тараса Шевченка.
З 1992 року – завідувач створеної ним кафедри психодіагностики та медичної (з 2008 року клінічної) психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
У 2011 - 2012 роках – декан факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Вітальне слово президента НПА - Бурлачука Л.Ф. на першій конференції Національної психологічної асоціації NPA Open Space 2018
Київ, 18 грудня 2018 року
Серед найбільш відомих наукових праць Бурлачука Л.Ф. - «Психодиагностика интеллекта и личности», «Исследование личности в клинической психологии», «Психодиагностика личности», «Словарь-справочник по психодиагностике», «Введение в проективную психологию», «Основи психотерапии», «Психодиагностика», «Психотерапия». Репрезентував Україну у світовій науковій спільноті численними англомовними публікаціями та членством у міжнародних наукових товариствах, зокрема в Міжнародній Комісії з психологічних тестів і Нью-Йоркській Академії наук. Член редакційних рад десяти українських і чотирьох зарубіжних наукових видань з психології.
Виступ професора Бурлачука Л.Ф. для конференції "Львівські психіатричні зустрічі - 2016", 4 листопада 2016 року. Тема: "Становлення психодіагностики в СРСР та незалежній Україні".
Нагороджений Грамотою Верховної Ради України, медалями НАПН України «Ушинський К.Д.», «Григорій Сковорода», «Володимир Мономах».
Був головою науково-методичної комісії з психології при Міністерстві науки та освіти України, з 1991 по 2005 рік — голова спеціалізованої ради із захисту докторських та кандидатських дисертацій у галузі психології при Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Керівник міжнародних освітніх та наукових проектів у галузі психології TEMPUS (1995-2000) та INTAS (1999-2003). Був головою оргкомітету міжнародної психологічної конференції «Псикон».
Відкритий семінар, проведений ОС Україна у 2010 році. У семінарі бере участь проф. Леонід Бурлачук. Тема: "Проективні тести та їх практичне застосування". Учасниками семінару також обговорювалися питання щодо місця проективних тестів у сучасній психологічній практиці. 25 жовтня 2014 року.
Широку відомість Бурлачуку Л.Ф. принесла публікація його фундаментальної наукової праці під назвою "Словник-довідник з психодіагностики", яка витрамала 3 видання та була видана нажаль тільки російською мовою.
Бібліографічний опис: Словарь-справочник по психодиагностике / Л. Ф. Бурлачук, С. М. Морозов. — 1989; 2-е изд. — СПб: Питер, 1999. — 517 с.; 2003; 3-е изд., перераб. и доп. — СПб: Питер, 2007. — 685 с.
Анотація: посібник містить у собі найбільш повний огляд всіх існуючих та використовуваних професійними психологами психодіагностичних методик. У книзі ви знайдете інформацію про авторів того чи іншого тесту, його структуру та характеристики, відомості про сферу та завдання його застосування. Ви отримаєте уявлення про різноманіття стимульного матеріалу (зразки якого наведено в книзі), про математико-статистичний апарат, який застосовується в психодіагностиці, Перше видання «Довідника» вийшло 1989 року і стало настільною книгою практичних психологів та психотерапевтів.
В мережі Інтернет є у вільному доступі посилання на 3 останнє видання 2007 року вищезазначеного "Словника-довідника з психодіагностики" російською мовою для можливості ознайомитися, яке редакція журналу розміщує для читачів у тому вигляді як воно перебуває в Інтернеті із застереженням, що всі права на дану працю належать їх правовласникам та авторам, будь яке комерційне використання твору можливе лише з дозволу відповідних осіб, які мають право такі дозволи надавати. - URL: https://cutt.ly/1eeR9hUk
Життя Леоніда Фоковича – приклад успішного керівника та науковця. Він присвятив себе психологічній науці.
З невимовним сумом редакційна колегія журналу співчуває рідним та близьким щодо смерті видатної людини, справжнього науковця та освітянина яким був Бурлачук Л.Ф. На нашу думку, Леонід Фокович навіки вписав своє ім'я в історію вітчизняної та міжнародної психологічної науки. Висловлюємо щире співчуття родині Леоніда Фоковича з приводу важкої втрати! У наших спогадах він назавжди залишиться високим професіоналом, взірцем для своїх колег, студентів та майбутніх поколінь!