Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 363

Відповідно до офіційної інформації факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка 26 листопада 2022 року пішов з життя у віці 75 років видатний український психолог (психодіагност), академік Національної академії педагогічних наук України (обраний 18.11.2010 року), доктор психологічних наук, професор, з 1992 року – завідувач створеної ним кафедри психодіагностики та медичної (з 2008 року клінічної) психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка - Леонід Фокович Бурлачук. Леонід Фокович засновник наукової школи «Психодіагностика. Психотерапія. Медична психологія» (1995). За його наукового консультування та керівництва захищено 9 доктор­ських і 38 кандидатських дисертацій з психології. Автор понад 260 наукових праць з питань медичної психології, психології особистості та психодіагностики. Бурлачук Л.Ф. був першим президентом Національної психологічної асоціації України (2017-2020).

На сторінці в мережі ФБ син відомого українського вченого Бурлачука Л.Ф. - Олег Бурлачук з приводу смерті батька 27 листопада 2022 року зазначив, що 26 листопада 2022 року, після тривалої хвороби, пішов із життя професор, академік Бурлачук Леонід Фокович. Леонід Фокович присвятив понад 40 років професійного життя становленню психологічної діагностики. Завдяки його безпосередній участі в Україні стали доступними всесвітньо популярні методики психологічної діагностики, якими користуються тисячі психологів по всій країні. Крім того, всі бажаючі можуть залишити за потреби свій запис з нагоди пам'яті про Бурлачука Л.Ф. у книзі пам'яті за цим посиланням: https://forms.gle/LTt7FfXeFEUa6grLA

Леонід Фокович народився 1 січня 1947 року.

У 1970 року закінчив філософський факультет Київського університету.

1970 - 1990 роки – асистент, доцент кафедри соціальної та педагогічної психології Київського державного університету імені Тараса Шевченка

У 1990 - 1992 роках – завідувач кафедри соціальної та педагогічної психології Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

З 1992 року – завідувач створеної ним кафедри психодіагностики та медичної (з 2008 року клінічної) психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 2011 - 2012 роках – декан факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Вітальне слово президента НПА - Бурлачука Л.Ф. на першій конференції Національної психологічної асоціації NPA Open Space 2018
Київ, 18 грудня 2018 року

Серед найбільш відомих наукових праць Бурлачука Л.Ф. - «Психодиагностика интеллекта и личности», «Исследование личности в клинической психологии», «Психодиагностика личности», «Словарь-справочник по психодиагностике», «Введение в проективную психологию», «Основи психотерапии», «Психодиагностика», «Психотерапия». Репрезентував Україну у світовій науковій спільноті численними англомовними публікаціями та член­ством у міжнародних наукових товариствах, зокрема в Міжнародній Комісії з психологічних тестів і Нью-Йоркській Академії наук. Член редакційних рад десяти українських і чотирьох зарубіжних наукових видань з психології.

Виступ професора Бурлачука Л.Ф. для конференції "Львівські психіатричні зустрічі - 2016", 4 листопада 2016 року. Тема: "Становлення психодіагностики в СРСР та незалежній Україні".

Нагороджений Грамотою Верховної Ради України, медалями НАПН України «Ушинський К.Д.», «Григорій Сковорода», «Володимир Мономах».

Був головою науково-методичної комісії з психології при Міністерстві науки та освіти України, з 1991 по 2005 рік — голова спеціалізованої ради із захисту докторських та кандидатських дисертацій у галузі психології при Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Керівник міжнародних освітніх та наукових проектів у галузі психології TEMPUS (1995-2000) та INTAS (1999-2003). Був головою оргкомітету міжнародної психологічної конференції «Псикон».

Відкритий семінар, проведений ОС Україна у 2010 році. У семінарі бере участь проф. Леонід Бурлачук. Тема: "Проективні тести та їх практичне застосування". Учасниками семінару також обговорювалися питання щодо місця проективних тестів у сучасній психологічній практиці. 25 жовтня 2014 року.

Широку відомість Бурлачуку Л.Ф. принесла публікація його фундаментальної наукової праці під назвою "Словник-довідник з психодіагностики", яка витрамала 3 видання та була видана нажаль тільки російською мовою.

Бібліографічний опис:  Словарь-справочник по психодиагностике / Л. Ф. Бурлачук, С. М. Морозов. — 1989; 2-е изд. — СПб: Питер, 1999. — 517 с.; 2003; 3-е изд., перераб. и доп. — СПб: Питер, 2007. — 685 с.

Анотація: посібник містить у собі найбільш повний огляд всіх існуючих та використовуваних професійними психологами психодіагностичних методик. У книзі ви знайдете інформацію про авторів того чи іншого тесту, його структуру та характеристики, відомості про сферу та завдання його застосування. Ви отримаєте уявлення про різноманіття стимульного матеріалу (зразки якого наведено в книзі), про математико-статистичний апарат, який застосовується в психодіагностиці, Перше видання «Довідника» вийшло 1989 року і стало настільною книгою практичних психологів та психотерапевтів. 

В мережі Інтернет є у вільному доступі посилання на 3 останнє видання 2007 року вищезазначеного "Словника-довідника з психодіагностики" російською мовою для можливості ознайомитися, яке редакція журналу розміщує для читачів у тому вигляді як воно перебуває в Інтернеті із застереженням, що всі права на дану працю належать їх правовласникам та авторам, будь яке комерційне використання твору можливе лише з дозволу відповідних осіб, які мають право такі дозволи надавати. - URL: https://cutt.ly/1eeR9hUk

Життя Леоніда Фоковича – приклад успішного керівника та науковця. Він присвятив себе психологічній науці.

З невимовним сумом редакційна колегія журналу співчуває рідним та близьким щодо смерті видатної людини, справжнього науковця та освітянина яким був Бурлачук Л.Ф. На нашу думку, Леонід Фокович навіки вписав своє ім'я в історію вітчизняної та міжнародної психологічної науки. Висловлюємо щире співчуття родині Леоніда Фоковича з приводу важкої втрати! У наших спогадах він назавжди залишиться високим професіоналом, взірцем для своїх колег, студентів та майбутніх поколінь!

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).