Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 868

За інформацією з кола судових експертів, 04 липня 2023 року у віці 51 рік раптово помер через відмову роботи серця, за попередними даними через стрес з приводу намагання звільнити з посади напередодні, заступник директора - завідувач відділення - бюро у м. Києві Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України Федоренко Владислав Леонідович. Редакційна колегія журналу висловлюємо свої щирі співчуття родині, друзям, знайомим, колегам померлого 51-річного науковця Владислава Леонідовича Федоренко. Більш офіційна інформація буде опублікована з часом.

Федоренко Владислав Леонідович мав науковий ступінь доктора юридичних наук, був визнаний Польською академією наук DrHb-доктором хабілітованих правничих наук, мав вчене звання професора, почесне звання - Заслуженого юриста України. Народився Федоренко В.Л. 15 жовтня 1971 року, мав дві повні вищі освіти, в 1994 році закінчив з відзнакою Полтавський державний педагогічний інститут за спеціальністю вчитель історії та права. У 1996 році з відзнакою закінчив Академію Служби безпеки України за спеціальністю правознавство, був лауреатом Премії імені Ярослава Мудрого. Більш детально за посиланням - В державній судово-експертній установі Мінюсту України 04 липня 2023 року стався випадок смерті керівника (Федоренко В.Л.) на робочому місці в своєму кабінеті, в якому фахівці вважають можуть мати ознаки доведення до смерті людини через психологічний тиск (залякування) з метою примушування його до звільнення з посади за власним бажанням.

На офіційному сайті Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України 04 липня 2023 року були опубліковані слова співчуття з приводу смерті Владислава Леонідовича Федоренко його рідним, близьким і колегам. Текст інформації (пряма мова): «Сьогодні великий дружний колектив Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» дізнався про сумну новину. Пішов із життя заступник директора - завідувач Київського відділення ННЦ ІСЕ, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Владислав Федоренко. Владислав Леонідович був професійним управлінцем, талановитим ученим, практиком у юридичній сфері та доброю й інтелігентною та порядною людиною. Колектив Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України висловлює глибоке співчуття рідним, близьким і колегам Владислава Леонідовича. Вічна пам'ять!»

21 червня 2023 року Міністерство юстиції України видало наказ про виїзну планову комплексну перевірку діяльності Київського відділення Національного наукового центру "Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса" Міністерства юстиції України у період з 05 по 07 липня 2023 року. За попередними даними умовою перевірки була вимога звільнити Федоренко В.Л. з посади заступника директора - завідувача Київського відділення без пропозиції щодо призначення на іншу посаду в системі органів та установ Міністерства юстиції України.

На думку деяких судових експертів причиною смерті Федоренко В.Л. міг бути психологічний тиск на нього з боку керівництва Міністерства юстиції України (заступника Міністра Гайченко Андрія Віталійовича, який є куратором блоку судово-експертних державних установ в Мінюсті) у вигляді залякування задля того щоб Федоренко за власним бажанням звільнився з посади заступника директора - завідувача Київського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса». На передодні, інформація про те, що Федоренко В.Л. займає посаду заступника - директора нібито була видалена з розділу керівництво офіційного сайту Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса».

Так, на думку судового експерта, який не є працівником державних спеціалізованих установ Гайдара В.М., яку він опублікував в мережі ФБ в день смерті Федоренко В.Л. 04 липня 2023 року і який з його слів спілкувався з Федоренко В.Л. останнім часом (пряма мова): " Хотелось бы спросить у г-на Гайченко; ну что, проблема с Федоренко решилась сама собой?! ….твари из Минюста довели до смерти, воистину идут по трупам! Ему несколько дней назад предложили искать работу, для убедительности назначили проверку... Он приходил на работу проститься с коллективом". В подальшому Гайдар В.М. в цей же день, опублікував менш емоційне повідомлення в якому пояснив причини бурхливої своєї поведінки. Так, зі слів Гайдара В.М. (пряма мова): "Я вибачаюсь перед спільнотою за свій попередній емоційний пост, просто я шокований, здали нерви. Останнім часом ми багато спілкувалися з Владиславом Леонідовичем, я в курсі питань, які його турбували, він мабуть шукав душевну підтримку...".

Зі слів іншого судового експерта - пенсіонера Міністерства юстиції України Прохорова-Лукіна Г.В. (пряма мова), які він також опублікував в мережі ФБ в день смерті Федоренко В.Л. 04 липня 2023: "З джерела, яке забажало залишитися анонімним, надійшла інформація, що в результаті сильного стресу, обумовленого звільненням з роботи, сьогодні трапився інфаркт у п. Федоренка (зав. Київським відділенням ХНДІСЕ), внаслідок чого він помер".

В мережі ФБ 05 липня 2023 року також був опублікований нібито скриншот листування з проф. Федоренко В.Л. в якому він показав фото вже зібраного комплекту для опечатування дверей та особисто вказував на можливу не пристойну поведінку щодо себе вищого керівництва та передбачав можливість погіршення здоров'я через психологічний тиск, який чинився на нього (пряма мова): "И конца и края не видно .... Наверно, нужно просто немного все отпустить .... А то и с инфарктом слягу(..."

Зі слів, судової експертки, працівниці Київського відділення ННЦ Кісіль Н.В., яка спілкувалась з проф. Федоренко В.Л. в день його смерті та знає про психологічний тиск на нього з приводу його звільнення з посади за "добровільним бажанням" та опублікувала свій пост в мережі ФБ  для доведення до громадськості як причин смерті, так і обставин за яких вона сталася (пряма мова): "...не дивлячись на його наукові здобутки, досвід роботи (з 2016 р.) у судовій експертизі, вирішили, що є більш достойні займати цю посаду. І він написав заяву "за власним бажання" хоча такого бажання, за його словами, зовсім у нього не було. 4 липня. День судового експерта і останній день роботи Владислава Леонідовича на посаді. Зранку я зайшла до нього в кабінет привітати його з професійним святом. Ми привітали один одного, пожали руки і він з легкою усмішкою сказав, що все буде добре... Він готувався в останній раз зібрати колектив, привітати з Днем судового експерта і попрощатися з колективом. А через 10 хвилин йому стало погано. У 8:43 викликали Швидку допомогу, вони допомогти не змогли... Обширний інфаркт. І весь колектив Київського відділення попрощався зі своїм керівником. Чому пишу стільки про події вчорашнього ранку? Для того, щоб всі знали з перших рук, від того хто був поряд з ним і людьми, які намагалися йому допомогти, що професор, заслужений юрист України Владислав Федоренко у 51 рік помер сидячи у робочому кріслі у свій останній день виконання обов'язків завідувача Київського відділення "Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса". І якщо ви будете чути, що Владислав Леонідович помер вночі вдома, знайте - це неправда. Прощаємося з Владиславом Леонідовичем завтра (6 липня 2023 року) ...".

05.07.2023 в 9.33 на Телеграм каналі під назвою "Шептун??Украина Война"  було опубліковано з камер спостереження, які встановлені в холі приміщення Київського відділення ННЦ два відео щодо обставин смерті проф. Федоренко В.Л. 04.07.2023 року. Кожний відеофрагмент має у верхньому правому куті проставлену дату та час відеозапису. Так, перше відео демонструє факт приходу проф. Федоренко В.Л. на роботу 04.07.2023 року в 8.21, а друге відео показує час коли нібито тіло проф. Федоренко В.Л. у чорному пакеті вже виносять невідомі люди в 12.20 з його кабінету. в цілому відео з камер спостереження підтверджує час, який вказує судова експертка, працівниця Київського ННЦ Кісіль Н.В. про можливий час смерті проф. Федоренко В.Л.

В подальшому в 13.44 05.07.2023 року Телеграм канал під назвою "Шептун??Украина Война" опублікував текст інформації про те, що нібито (пряма мова): "Гайченко (прим. - заступник Міністра юстиції України) решил пробить дно. Жене покойного заведующего киевского филиала Федоренко звонит поставленный Гайченко и.о. директора Тюленев, и дабы выслужится перед господином замминистра требует, чтобы она написала в полицию, якобы ее супруг умер дома, а не на рабочем месте в подавленном психическом состоянии вследствие террора".

З урахування викладеного, чи можуть вбачатися в діях керівництва Міністерства юстиції ознаки скоєння протиправного правопорушення щодо доведення до смерті людини або мало місце випадкове заподіяння смерті (казусу), коли особа, що заподіяла смерть потерпілому, не передбачала настання смерті потерпілого від своїх дій (бездіяльності) і за обставинами справи не повинна була або не могла цього передбачати - поки питання відкрите ...

Перед призначення до науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції Федоренко В.Л. обіймав посаду директора Департаменту конституційного та адміністративного права Міністерства юстиції України, був фахівцем з проблем теорії та практики конституційного права, а також заступником начальника навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання – деканом факультету заочного навчання цивільних осіб Національної академії внутрішніх справ.

З 2011 року за рішення Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України проф. Федоренко В.Л. був призначений позаштатним консультантом Секретаріату Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України (Протокол Комітету №128/02 від 21.09.11р.), в подальшому Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Був призначений Вченим секретарем Науково-консультативної ради при Голові Верховної Ради України.

В період з 12.07.2016 по 26.12.2022 роки обіймав посаду директора Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України.

З 2017 року проф. Федоренко з нагоди приурочення черговій річниці з дня створення Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України та з метою висвітлення наукової спадщини відомого правознавця, першого директора Центру Крайнєва Петра Павловича (1952-2014 рр.) запачаткував щорічну Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Проблеми теорії та практики судової експертизи з питань інтелектуальної власності» (скорочено - «Крайнєвські читання»). 21 грудня 2017 року була прийнята резолюція першої, установчої науково-практичної конференції, присвяченої актуальним проблемам теорії та практики судово-експертної діяльності в сфері інтелектуальної власності щодо проведення такого наукового заходу надалі щорічно та називати його, за науковою традицією, «Крайнєвськими читаннями». Провідний фахівець у сфері інтелектуальної власності Петро Павлович Крайнєв помер після тяжкої хвороби на 63-му році життя в 2014 році.

З 2018 року Федоренко В.Л. у співпраці з МАУП організував випуск Електронного наукового видання підготовленого у науковому партнерстві із Всеукраїнською Асамблеєю докторів наук з державного управління -  «Експерт: парадигми юридичних наук і державного управління». В редакційні колегії видання обіймав посаду заступника головного редактора. Видання друкувалося 6 разів на рік + спецвипуск за рішенням Вченої ради Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України. Згідно Наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1643 (Додаток 4) журналу було присвоєно категорію «Б» в галузях юридичних наук та державного управління. Видання було включено до Google Scholar, а, також, до міжнародних наукометричних баз: Turkish Education Index (Турція), Polish Scholarly Bibliography (Польща), Eurasian Scientific Journal Index, ResearchBib.

Рішенням Пленуму Верховного Суду від 30 березня 2018 року проф. В.Л. Федоренка було включено до складу Науково-консультативної ради при Верховному Суді.

20 грудня 2019 року проф. В.Л. Федоренка на засіданні президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України було обрано заступником голови президії НКМР при Міністерстві юстиції України терміном на 1 рік. Науково-консультативна та методична рада з проблем судової експертизи (НКМР) є консультативно-дорадчим органом, що створений Міністерством юстиції України (далі - Мін'юст) з метою удосконалення наукової роботи, сприяння підвищенню результативності наукових розробок та якості експертної діяльності науково-дослідних установ судових експертиз, що належать до сфери управління Мін'юсту. Президія НКМР утворюється з числа працівників Мін'юсту, директорів судово-експертних установ, їх заступників з наукової роботи та голів секцій НКМР. Очолює президію НКМР голова, який за посадою є начальником управління експертного забезпечення правосуддя. Секретар президії НКМР обирається з числа її членів. Склад президії НКМР затверджується наказом Міністерства юстиції.

14 лютого 2020 року проф. В.Л. Федоренку за результатами навчання, був урочисто вручений диплом магістра Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського за спеціальністю «Філологія». Магістерська робота В.Л. Федоренка була виконана та успішно захищена за профілем судово-експертної діяльності – «Особливості перекладу англомовної юридичної термінології (на матеріалах судових експертиз об’єктів права інтелектуальної власності)».

25 травня 2022 року директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) проф. Владислав Федоренко отримав, за результатами успішного складення кваліфікаційного іспиту, в Фонді державного майна Кваліфікаційне свідоцтво оцінювача № 27 за спеціалізацією 1.6 – «Оцінка рухомих речей, що становлять культурну цінність». Довідково: Центр є суб’єктом оціночної діяльності (СОД) (Сертифікат Фонду державного майна № 771/20 від 31.08.2020).

З 27.12.2022 року Федоренко Владислав Леонідович був призначений на посаду заступника директора-завідувача Київського відділення - бюро Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України (Код ЄДРПОУ 44173085), з якої йому була поставлена вимога звільнитися за власним бажанням напередодні його смерті 04 липня 2023 року, причини звільнення офіційно Міністерством юстиції України, ННЦ «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» не оголошувались.

В історії українського розвитку судової експертизи це перший випадок смерті на робочому місці керівника державної експертної установи.

Федоренко Владислав Леонідович перший серед науковців-правників запропонував в 2009 році проекти Законів «Про лобіювання» («Про вплив громадськості на прийняття нормативно-правових актів») та Проект Закону «Про місцевий референдум», які нажаль і досі не прийняті, але актуальність яких не викликає сумнівів в Україні.

Владислав Леонідович Федоренко був видатним вченим правником, автором і співавтором понад 550 наукових публікацій. Упродовж своєї більш як двадцятип’ятирічної наукової та науково-педагогічної діяльності, він активно вивчав зарубіжний науковий досвід у світових університетах та наукових установах. Він був у постійному творчому науковому пошуку і невтомно працював над втіленням наукових напрацювань для вирішення практичних проблем.

Одними з головних наукових праць професора Федоренко В.Л. були його монографії опубліковані в 2009 та 2020 роках під назвами «Система конституційного права України» (2009) та «Конституційні права і свободи людини та їх гарантування й захист в Україні» (2020).

Бібліографічний опис: Федоренко В. Л. Система конституційного права України: теоретико-методологічні аспекти : монограф. / В. Л. Федоренко. – К .: Ліра-К, 2009. – 580 с. - URL: https://cutt.ly/JwuFUnSF

Анотація: У монографії обґрунтовуються теоретико-методологічні основи системи конституційного права України. Досліджуються концептуальні підходи щодо розуміння категорії «система конституційного права» в українській і зарубіжній юридичній науці та обґрунтовується концепт багатоаспектної і різновимірної системи конституційного права України. Значна увага приділяється постпозитивістській методології дослідження проблем системи і структури конституційного права України. Пропонуються положення про співвідношення та взаємодію цієї галузевої системи з іншими системними категоріями конституційного права. Самостійний розділ присвячено нормі конституційного права як першооснові багатоаспектної системи цієї галузі права. Запропоновано нові теоретико-методологічні підходи до пізнання норм конституційного права, їх структури і системи. Досліджуються проблеми детермінації категорії «інститут конституційного права», здійснюється класифікація та систематизація відповідних інститутів, а також уперше в українській юридичній науці формується концепція структури інституту конституційного права. Монографія ґрунтується на аналізі актуальних проблем сучасної правотворчої та правозастосовної практики, містить додатки, які висвітлюють нормопроектні здобутки автора у сфері конституційного законодавства. Видання розраховане на науковців, викладачів, аспірантів, магістрів, студентів і всіх, хто цікавиться актуальними проблемами теорії та практики сучасного конституційного права України.

Бібліографічний опис: Федоренко В.Л. Конституційні права і свободи людини та їх гарантування й захист в Україні : монографія / В. Л. Федоренко. – Київ: Видавництво Ліра, 2020. 138 с. - URL: https://cutt.ly/uwuHHNCO

Анотація: Наукове видання присвячено проблемам теорії та практики утвердження, гарантування та захисту конституційних прав і свобод людини в Україні. Висвітлюється генезис політико-правової думки і міжнародної та конституційної правотворчої та правозастосовної практики у сфері основоположних прав людини і громадянина, а також поняття цієї ключової категорії конституційного права. Аналізуються основні, найбільш поширені класифікації конституційних прав і свобод людини та громадянина та наводиться їх система. Подано комплексну характеристику основних видів конституційних прав і свобод людини. Висвітлюються питання гарантування та захисту конституційних прав і свобод людини та громадянина в Україні. Приділено увагу змісту та процедурним аспектам захисту конституційних прав і свобод людини в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Монографія розрахована на науковців, правозахисників, а також усіх, хто цікавиться конституційними правами і свободами людини та їх захистом в Україні.

Поховання доктора юридичних наук, професора, Заслуженого юриста України, лауреата Премії імені Ярослава Мудрого, заступника директора - завідувача Київського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України Федоренко Владислава Леонідовича відбулось 06 липня 2023 року на Лісовому кладовищі... Зі скорботою та смутком ... Світла йому пам’ять…

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).