Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 3013

04 липня 2023 року в день професійного свята судових експертів, яке офіційно відзначається в Україні, в Київському відділенні Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України стався випадок смерті його керівника Федоренко Владислава Леонідовича на робочому місці в своєму кабінеті. На думку фахівців дана смерть може мати ознаки доведення до смерті людини через психологічний тиск (залякування) з метою примушування її до звільнення з посади за власним бажанням. Федоренко В.Л. обіймав посаду заступника директора - завідувача Київського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України з 27.12.2022 року.  

До призначення на вказану посаду проф. Федоренко В.Л. в період з 12.07.2016 по 26.12.2022 роки був директором Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України. За час трудової діяльності Федоренко В.Л. займав такі посади як директора Департаменту конституційного та адміністративного права Міністерства юстиції України, заступника начальника навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання – декана факультету заочного навчання цивільних осіб Національної академії внутрішніх справ, позаштатного консультанта Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Вченого секретаря Науково-консультативної ради при Голові Верховної Ради України, члена Науково-консультативної ради при Верховному Суді.

Голова Верховної Ради України висловив особисто слова співчуття з приводу передчасної смерті Вченого секретаря Науково-консультативної ради при Голові Верховної Ради України Федоренка Владислава Леонідовича. Повідомлення було опубліковано Прес-службою Апарату Верховної Ради України 04 липня 2023 о 18:25.

В мережі ФБ заступником Міністра юстиції України Гайченко А.В. 05.07.2023 року офіційно була опублікована інформація щодо спростування своєї причетності до психологічного тиску на проф. Федоренко В.Л. та висловлені слова щирого та глибокого співчуття з приводу передчасної смерті керівника Київського відділення ННЦ ІСЕ ім. Бокаріуса – Федоренка В.Л., а також надано підтвердження тому, що він дійсно здійснює контроль за діяльністю науково-дослідних установ, які проводять судову експертизу як Заступник Міністра юстиції України, але рішення про призначення та звільнення керівників відділень та іншого персоналу ухвалюють директори інститутів.. (пряма мова): "Щирі та глибокі співчуття з приводу передчасної смерті керівника Київського відділення ННЦ ІСЕ ім. Бокаріуса – Владислава Федоренка. Йому був усього 51 рік( Для нас це трагічна подія, для ворогів – інформаційний привід для вкидання чергового ІПСО. Російськомовні ТГ-канали вже розганяють «зраду» про «кадровьій террор» і мої рішення, які я приймаю «без согласования с губернатором». Запоребрикові боти досі не можуть збагнути, що губернатори бувають лише в недоімперії. Для загального розуміння. Контроль за діяльністю науково-дослідних установ, які проводять судову експертизу, віднесено до моїх прямих обов’язків як Заступника Міністра юстиції України. Рішення про призначення та звільнення керівників відділень та іншого персоналу ухвалюють директори інститутів".

Довідково, на теперішній час фактично всі звільнені за наказом Міністра юстиції України в 2022-2023 роках директори науково-дослідних інститутів судових експертиз Міністерства юстиції України подали позови до Міністерства юстиції України про визнання протиправними та скасування наказів про звільнення, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, про визнання дій неправомірними, встановлення відсутності компетенції тощо:

- Клюєв Олександр Миколайович, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, екс-директор Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України (адміністративна справа № 520/16247/23, Харківський окружний адміністративний суд) (2023),

- Коваленко Олена Валеріївна, доктор економічних наук, професор, Заслужений економіст України, екс-директорка Дніпропетрвського науково-дослідного інституту судових експертиз (цивільна справа № 331/1904/23, Жовтневий районний суд м. Запоріжжя) (2023),

Куманська-Нор Оксана Павлівна, кандидат юридичних наук, екс-директорка Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз (цивільна справа № 466/1668/22, Шевченківського районного суду м. Львова) (2022).

Чердинцев Юрій Герасимович, кандидат юридичних наук, екс-директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз, був звільнений у 2022 році, але майже відразу після звільнення був призначений на посаду Директора Департаменту управління державними підприємствами в Фонд державного майна України, а з 05.07.2023 року - директором Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та дослідження в Держмитслужбі України.

Федоренко Владислав Леонідович мав науковий ступінь доктора юридичних наук, був визнаним Польською академією наук DrHb-доктором хабілітованих правничих наук, мав вчене звання професора, почесне звання - Заслуженого юриста України. Народився Федоренко В.Л. 15 жовтня 1971 року, мав дві повні вищі освіти, в 1994 році закінчив з відзнакою Полтавський державний педагогічний інститут за спеціальністю вчитель історії та права. У 1996 році з відзнакою закінчив Академію Служби безпеки України за спеціальністю правознавство, був лауреатом Премії імені Ярослава Мудрого. 14 лютого 2020 року проф. В.Л. Федоренко отримав третю вищу освіту магістра Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського за спеціальністю «Філологія».

На думку деяких судових експертів причиною смерті Федоренко В.Л. міг бути психологічний тиск на нього з боку керівництва Міністерства юстиції України (заступника Міністра Гайченко Андрія Віталійовича, який є куратором блоку судово-експертних державних установ в Мінюсті) у вигляді залякування задля того щоб проф. Федоренко В.Л. за власним бажанням звільнився з посади заступника директора - завідувача Київського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса». Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 21 червня 2023 року №1479/7, в період з 05 по 07 липня 2023 року мала відбутися виїзна планова комплексна перевірка діяльності Київського відділення Національного наукового центру "Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса" Міністерства юстиції України.

На передодні смерті проф. Федоренко В.Л., інформація про те, що Федоренко В.Л. займає посаду заступника директора нібито була видалена з розділу керівництво офіційного сайту Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» хоча фактично звільнення Федоренко В.Л. з посади ще не відбулося оскільки в день смерті 04 липня 2023 року, керівництвом Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» були висловлені слова співчуття з приводу смерті Владислава Леонідовича Федоренко його рідним, близьким і колегам. Текст інформації (пряма мова): «Сьогодні великий дружний колектив Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» дізнався про сумну новину. Пішов із життя заступник директора - завідувач Київського відділення ННЦ ІСЕ, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Владислав Федоренко. Владислав Леонідович був професійним управлінцем, талановитим ученим, практиком у юридичній сфері та доброю й інтелігентною та порядною людиною. Колектив Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України висловлює глибоке співчуття рідним, близьким і колегам Владислава Леонідовича. Вічна пам'ять!»

Крім того, на думку судового експерта, який не є працівником державних спеціалізованих установ Гайдара В.М., яку він опублікував в мережі ФБ в день смерті Федоренко В.Л. 04 липня 2023 року і який з його слів спілкувався з Федоренко В.Л. останнім часом (пряма мова): " Хотелось бы спросить у г-на Гайченко (прим. - заступник Міністра юстиції - куратор експертних установ Мінюсту); ну что, проблема с Федоренко решилась сама собой?! ….твари из Минюста довели до смерти, воистину идут по трупам! Ему несколько дней назад предложили искать работу, для убедительности назначили проверку. Все думали, что его вернут в ИС (прим. - інтелектуальна власність), а нет, сказали - на улицу. Твари! ... Он приходил на работу проститься с коллективом". В подальшому Гайдар В.М. в цей же день, опублікував менш емоційне повідомлення в якому пояснив причини бурхливої своєї поведінки. Так, зі слів Гайдара В.М. (пряма мова): "Я вибачаюсь перед спільнотою за свій попередній емоційний пост, просто я шокований, здали нерви. Останнім часом ми багато спілкувалися з Владиславом Леонідовичем, я в курсі питань, які його турбували, він мабуть шукав душевну підтримку...".

На думку Гайдара В.М. в ситуації смерті проф. Федоренко В.Л. найбільш правильними було б рішення звільнення заступника Міністра юстиції України Гайченка Андрія Віталійовича, який є куратором блоку судово-експертних державних установ в Мінюсті. Думку Гайдара В.М. щодо звільнення Гайченка А.В. була підтримана 18 учасниками групи "Судові експерти України".

Зі слів іншого судового експерта - пенсіонера Міністерства юстиції України Прохорова-Лукіна Г.В. (пряма мова), які він також опублікував в мережі ФБ в день смерті Федоренко В.Л. 04 липня 2023: "З джерела, яке забажало залишитися анонімним, надійшла інформація, що в результаті сильного стресу, обумовленого звільненням з роботи, сьогодні трапився інфаркт у п. Федоренка (зав. Київським відділенням ХНДІСЕ), внаслідок чого він помер".

Зі слів, судової експертки, працівниці Київського відділення ННЦ Кісіль Н.В., яка спілкувалась з проф. Федоренко В.Л. в день його смерті та створила свій пост у ФБ для доведення до громадськості обставин смерті проф. Федоренко В.Л. (пряма мова): "...не дивлячись на його наукові здобутки, досвід роботи (з 2016 р.) у судовій експертизі, вирішили, що є більш достойні займати цю посаду. І він написав заяву "за власним бажання" хоча такого бажання, за його словами, зовсім у нього не було. 4 липня. День судового експерта і останній день роботи Владислава Леонідовича на посаді. Зранку я зайшла до нього в кабінет привітати його з професійним святом. Ми привітали один одного, пожали руки і він з легкою усмішкою сказав, що все буде добре... Він готувався в останній раз зібрати колектив, привітати з Днем судового експерта і попрощатися з колективом. А через 10 хвилин йому стало погано. У 8:43 викликали Швидку допомогу, вони допомогти не змогли... Обширний інфаркт. І весь колектив Київського відділення попрощався зі своїм керівником. Чому пишу стільки про події вчорашнього ранку? Для того, щоб всі знали з перших рук, від того хто був поряд з ним і людьми, які намагалися йому допомогти, що професор, заслужений юрист України Владислав Федоренко у 51 рік помер сидячи у робочому кріслі у свій останній день виконання обов'язків завідувача Київського відділення "Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса". І якщо ви будете чути, що Владислав Леонідович помер вночі вдома, знайте - це неправда. Прощаємося з Владиславом Леонідовичем завтра (6 липня 2023 року) ...".

В мережі ФБ 05 липня 2023 року також був опублікований нібито скриншот листування з проф. Федоренко В.Л. в якому він показав фото вже зібраного комплекту для опечатування дверей та особисто вказував на можливу не пристойну поведінку щодо себе вищого керівництва та передбачав можливість погіршення здоров'я через психологічний тиск, який чинився на нього (пряма мова): "И конца и края не видно .... Наверно, нужно просто немного все отпустить .... А то и с инфарктом слягу(..."

05.07.2023 в 9.33 на Телеграм каналі під назвою "Шептун Украина Война" було опубліковано два відео з камер спостереження, які встановлені в холі приміщення Київського відділення ННЦ щодо приходу на роботу та смерті проф. Федоренко В.Л. 04.07.2023 року. Кожний відеофрагмент має у верхньому правому куті проставлену дату та час відеозапису. Так, перше відео демонструє факт приходу проф. Федоренко В.Л. на роботу 04.07.2023 року в 8.21, а друге відео показує час коли нібито тіло проф. Федоренко В.Л. у чорному пакеті вже виносять невідомі люди в 12.20 з його кабінету. Відео з камер спостереження орієнтовно підтверджує час, який вказує судова експертка, працівниця Київського ННЦ Кісіль Н.В. про можливий час смерті проф. Федоренко В.Л.

В подальшому в 13.44 05.07.2023 року Телеграм канал під назвою "Шептун Украина Война" опублікував текст інформації про те, що нібито (пряма мова): "Гайченко (прим. - заступник Міністра юстиції України) решил пробить дно. Жене покойного заведующего киевского филиала Федоренко звонит поставленный Гайченко и.о. директора Тюленев, и дабы выслужится перед господином замминистра требует, чтобы она написала в полицию, якобы ее супруг умер дома, а не на рабочем месте в подавленном психическом состоянии вследствие террора".

Цікаво, що керівництво Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України не дивлячись на ранкову сумну новину про смерть на робочому місці заступника директора Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» - завідувача Київського відділення проф. Федоренко та горе, яке спіткало працівників Київського відділення ННЦ 04 липня 2023 року, вирішило все ж таки розпочати та провести урочистості з нагоди святкування Дня судового експерта України 04 липня 2023 року, а смерті проф. Федоренку В.Л. присвятили ОДНУ хвилину мовчання!!!! без прийняття рішення щодо скасування будь яких святкувань в такий день смерті та жалоби з приводу передчасної смерті видатного науковця, керівника, судового експерта, яким був проф. Федоренко В.Л., ніби життя людини нічого не варто, особливо одного з керівників цієї ж установи (пряма мова): "Присутніх, у режимі on-line, привітав заступник Міністра юстиції України Андрій Гайченко, який побажав наснаги в удосконаленні професійних якостей, звичайного людського щастя і миру. Пан Андрій запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам’ять Владислава Леонідовича Федоренка......Сьогодні керівництво й колектив ННЦ «ІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» привітали зі святом почесні гості: - заступник міського голови м. Харкова з питань цифрової трансформації Сергій Кузьмін; - радник голови Харківської обласної ради Євгеній Грицьков; - керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков; - директор Харківського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Юрій Кравченко; - заступник керівника другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Харкові) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві Андрій Чайченко та інші поважні гості. ....Зі святом! Із Днем судового експерта, колеги!" - за офіційним повідомленням з сайту Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса».

З урахування викладеного, чи буде за фактом ймовірного психологічного тиску, яке спричинило смерть керівника експертної установи Мінюсту проведено службову перевірку, як і чи можуть вбачатися в діях керівництва Міністерства юстиції України ознаки скоєння кримінального правопорушення щодо доведення до смерті людини через психологічний тиск (залякування) щоб людина звільнилася за власним бажанням або мало місце випадкове заподіяння смерті (казусу) - поки питання відкриті ...

Поховання доктора юридичних наук, професора, Заслуженого юриста України, лауреата Премії імені Ярослава Мудрого, заступника директора - завідувача Київського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України Федоренко Владислава Леонідовича відбулось 06 липня 2023 року на Лісовому кладовищі... Зі скорботою та смутком ... Світла йому пам’ять…

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 16 июля 2024

Новини