Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 154

Полонський районний суд визнав винним 57-річного жителя Полонського району в нанесенні умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого (частина 2 статті 121 Кримінального кодексу України), та призначив йому покарання – вісім років позбавлення волі. Крім того, на користь потерпілої стягнув 300 тисяч гривень моральної шкоди і 5680 гривень – майнової.

«Призначаючи покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, мотиви і причини, які призвели до скоєння ним цього кримінального правопорушення, його ставлення, дані про особу, зокрема участь в минулому в бойових діях, наявність державної нагороди, те, що він є особою з інвалідністю, а також сімейний та матеріальний стан, думку потерпілих», – зазначено у вироку.

Як встановив суд, увечері 3 листопада 2019 року обвинувачений прийшов до свого кума в селі Полонського району. Та спільне хмільне застілля закінчилося трагічно для обох: через ревнощі між нетверезими чоловіками почався конфлікт, в ході якого гість завдав господарю руками і ногами численних травм, у тому числі, смертельних.

У суді обвинувачений свою вину визнав частково. Розповів, що потерпілий його намагався вдарити першим, він, обороняючись, вдарив того у відповідь. Після бійки, каже, сам заснув за столом, коли ж прокинувся, кум був уже мертвим.

Суд не погодився із позицією захисника обвинуваченого, який просив перекваліфікувати дії його підзахисного на статтю 124 або ж статтю 128 Кримінального кодексу України, мовляв, той завдав тілесні ушкодження при перевищенні меж необхідної оборони, а також, можливо, з необережності.

«Такі версії обвинуваченого та його захисника спростовуються сукупністю вищенаведених доказів, зокрема, висновками судово-медичних експертиз та роз'ясненнями експерта, котрі об'єктивно вказують на те, що для потерпілого було нанесено щонайменше п’ять ударних травмуючих дій тупими твердими предметами, а відтак беззаперечно свідчать, що (обвинувачений) умисно, із мотивів раптово виниклих між ним та (потерпілим) неприязних відносин, завдав останньому щонайменше п`ять ударів руками і ногами із значною силою у життєво важливі органи, та саме від цих ударів у потерпілого виникли вище перелічені тілесні ушкодження, від яких настала його смерть», – ідеться у вироку суду.

Також суд зауважує, що як встановлено в ході судового розгляду, під час конфлікту потерпілий був в стані сильного алкогольного сп'яніння, тому він не міг становити будь-якої загрози опоненту.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).