Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 390

Полонський районний суд частково задовольнив позов жительки Полонського району до колишнього чоловіка – стягнув з нього 30 451 гривню – пеню за прострочення сплати аліментів на утримання спільного сина.

Позов, з яким жінка звернулася до суду, вона обґрунтувала тим, що згідно з рішенням Полонського районного суду від 6 жовтня 2005 року, відповідач має платити на утримання дитини аліменти в розмірі ¼ частини всіх видів доходу щомісячно, починаючи з 6 вересня 2005 року і до досягнення дитиною повноліття. Утім, чоловік аліменти платив нерегулярно, внаслідок чого станом на 1 листопада 2019 року виникла заборгованість.

За її розрахунками, які згодом уточнила, 62 740 гривень – таку суму заборгував чоловік, а розмір пені станом на 1 листопада 2019 року, вважає, склав 568 018 грн. Однак, просила стягнути розмір неустойки (пені), який не перевищує 100 відсотків розміру заборгованості за аліментами.

Відповідач та його представник проти задоволення позову заперечили. За їхніми розрахунками, заборгованість зі сплати аліментів станом на 1 листопада 2019 року складає 2564 гривень, тому саме в такій сумі має бути нарахована пеня. Зазначили, що позивачка протягом 2014-2015 років отримувала державну допомогу на сина – і це також слід врахувати при визначенні розміру пені.

На думку суду, правильний розрахунок заборгованості за аліментами визначений державним виконавцем. Суд зауважує, що відповідач не працював, проте з 2013 року отримував дохід від передачі в оренду земельної ділянки, але він був менший, ніж розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. За положеннями статті 182 Сімейного кодексу України, розмір аліментів не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а з липня 2018 року не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тому правильну методику визначення боргу застосував державний виконавець і розрахував суму – 30 451 гривню.

Відповідно до частини 1 статті 196 Сімейного кодексу України, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов`язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

«Судом встановлено, що заборгованість за аліментами виникла з вини (відповідача), тому позивачка має право на стягнення з останнього пені в межах заявлених нею позовних вимог, а саме, станом на 01 листопада 2019 року», – зазначає суд і додає: «За приписами сімейного законодавства відповідач зобов`язаний сплачувати аліменти, що свідчить про презумпцію вини платника аліментів у виникненні заборгованості з їх сплати та є підставою для застосування до відповідача відповідальності, передбаченої частиною першою статті 196 СК України»

Рішення ще не набрало законної сили і може бути оскаржене до апеляційного суду.

Прес-служба Полонського районного суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 7 декабря 2023