Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 337

Таку норму виписано у Сімейному кодексі України. Статтею 180 встановлено обов’язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття. У випадку, якщо один із батьків проживає окремо від дитини — зобов’язаний сплачувати аліменти за рішенням суду.

У Рівненському апеляційному суді відбувся розгляд апеляційної скарги громадянина Ф. на рішення місцевого суду від 23 січня 2020 року, яким задоволено позов колишньої дружини відповідача про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів у розмірі 28 408 гривень.

У ході судового розгляду стало відомо, що на примусовому виконанні у державного виконавця перебуває виконавчий лист від 12 вересня 2006 року, що був виданий Галицьким районним судом м.Львова, про стягнення з відповідача на користь позивачки аліментів на утримання доньки, 2006 року народження, в розмірі ¼ заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини до досягнення повноліття.

На момент звернення до суду з цим позовом за відповідачем рахується заборгованість зі сплати аліментів у розмірі близько 104 тисяч гривень.

З огляду на це, торік у грудні громадянка Ф. звернулася до суду першої інстанції з позовом до колишнього чоловіка про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, згідно з розрахунком державного виконавця, в розмірі 28 408 гривень, який місцевий суд повністю задовольнив.

Це стало підставою для оскарження відповідачем рішення місцевого суду в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі він просив змінити рішення суду першої інстанції та зменшити розмір суми стягнення неустойки. Апеляційну скаргу відповідач мотивував незаконністю оскаржуваного рішення. Він також наголосив суду, що на його утриманні мати — інвалід ІІ групи та 10-річний син від іншого шлюбу. Увагу суддів відповідач акцентував і на стані власного здоров’я, яке критично погіршилося і він змушений був оформити інвалідність. Надав суду підтверджуючі документи про інвалідність ІІІ групи, встановлену в серпні 2019 року. Відповідач також наголосив, що хоча й має заборгованість зі сплати аліментів, почав їх регулярно сплачувати з серпня 2019 року.

Рівненський апеляційний суд, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, прийшов до висновку про залишення її без задоволення.

Ухвалюючи таке рішення, суд виходив з того, що згідно з розрахунком заборгованості з аліментів від 4 листопада 2019 року, вона складає 28 408 гривень.

Згідно з частиною першою статті 196 Сімейного кодексу України у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) в розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості. Цю норму чинного законодавства й взяв за основу місцевий суд, задовольняючи позов громадянки Ф..

Крім того, статтею 180 Сімейного кодексу України встановлено обов’язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Сплата аліментів за рішенням суду є одним із способів виконання обов’язку утримувати дитину тим з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Зважаючи на те, що 14-річна донька відповідача має право на належне утримання та виховання, Рівненський апеляційний суд судове рішення суду першої інстанції залишив без змін, апеляційну скаргу громадянина Ф. — без задоволення.

За повідомленням прес-служби суду

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 17 апреля 2024

Новини