За повідомленням УНІАН, один з постраждалих маленьких українців, 11-річний хлопчик, якого окупанти ґвалтували на очах у матері, після пережитого насилля втратив мову. Однак зараз дитина поволі повертається до життя. Про перші маленькі зрушення, що дають надію, з дозволу мами хлопчика розповіла психологиня, яка з ним працює. Олександра Квітко на своїй сторінці у Facebook показала два малюнки хлопчика - саме за допомогою них дитина спілкувалася з оточуючим світом після пережитого: російські нелюди зчинили над ним наругу на очах у матері.
Також хлопчик потроху починає розмовляти. Поки - лише окремими словами.
"Сиджу і ридаю. От прям зупинитися не можу… І мама його ридає, бо він нарешті почав казати окремі слова. Я все ж таки дуже люблю свою роботу… Хоч зараз вона і надто болісна..." - написала Квітко.
Перший малюнок зроблений після звільнення Київщини від російських нелюдів, коли вона лише почала працювати з травмованою дитиною. Тоді хлопчик використовував лише чорний колір.
Другий малюнок, який психолог отримала від свого маленького пацієнта за кілька тижнів - вже з використанням зеленого кольору. На ньому написане ім'я "Саша". Це не ім'я постраждалої дитини.
В подальшому Олександра Квітко втрапила у скандал, - повідомляє видання Главком, через публікацію у мережі історій Олександри Квітко зі своєї практики, де йдеться про терапію з дорослими й дітьми, які постраждали внаслідок звірств російських окупантів у Бучі, Ірпені, Гостомелі тощо та фото малюнків постраждалого хлопчика зокрема. Фото посту Олександри Квітко у Facebook наведено нище.
Користувачі мережі почали бити на сполох через такі дії психологині, закликавши уповноважених і авторитетних осіб втрутитися у ситуацію, адже, якщо дитина натрапить на ці малюнки у мережі, у неї посилюватиметься стрес.
Етична комісія Національної психологічної асоціації відреагувала на ситуацію й засудила дії Квітко, наголосивши на необхідності дотримання етичних вимог при висвітленні таких подій та історій осіб, які зазнали травматичного досвіду.
«Люди, які пережили травматичні події, заслуговують на повагу, дотримання конфіденційності та захист від можливої ретравматизації. Їхні інтереси бути на першому місці й превалювати над соціальними, політичними чи медійними цілями», – зазначили у НПА.
Наголошується, що Етична комісія нині розглядає першу скаргу щодо можливого порушення етичних вимог до діяльності психолога-консультанта, члена НПА, в контексті висвітлення військових злочинів. Ймовірно, йдеться про Квітко.
«Члени Етичної комісії підкреслюють, що психічне здоров’я – важливий ресурс у протистоянні російській агресії, а етика та права людини, у тому числі у випадках висвітлення військових злочинів, є значущим інструментом захисту громадського та індивідуального благополуччя», – повідомили психологічній асоціації.
Після скандалу Квітко закрила доступ до своєї сторінки у Facebook, де вона публікувала історії зі своєї практики, та не коментує цю ситуацію.