Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1582

25 травня 2022 року було проведено Інтерв'ю з екс-директором Львівського НДІ судових експертиз Куманською-Нор Оксаною на тему: «Конструктивна критика та недоліки в діяльності науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції, причини звільнення – погляд з середини і зовні». 01 березня 2022 року була звільнена за власним бажанням із займаної посади директорка Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Куманська-Нор Оксана Павлівна. В травні 2022 року Куманська-Нор Оксана вийшла на зв'язок з журналістами видання та запропонувала професійну бесіду щодо діяльності науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції, конструктивної критики щодо їх роботи та причин свого звільнення.

З листопада 2019 року в Україні триває судово-експертна реформа яка була ініційована 8 листопада 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським одночасно з підписанням Указу Президента №837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави». Одним з реформаторських змін, стали професійні інтерв'ю журналістів з керівниками науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції для доведення професійної позиції до судових експертів та громадськості.

Для довідки: Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз було утворено 01 вересня 1968 року на підставі Постанови Державного комітету Ради Міністрів СРСР від 12 липня 1968 року № 269 «О проведении в 1968 г. дополнительных научно-исследовательских работ в области судебных экспертиз», Наказа Юридичної комісії при Раді Міністрів Української РСР від 21 серпня 1968 року № 116, наказу директора Київського НДІСЕ Сапуна О.П. № 150 від 16 серпня 1968 р. про організацію Львівського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. "Организовать с 1-го сентября 1968 г. в г. Львове отделение Киевского научно-исследовательского института судебной экспертизы, - написано в наказі Сапуна О.П. Однак, лише в 1995 році було утворено Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз в тій організаційно-правовій формі в якій він існує і по нині, його першим директором Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз було призначено Ярослава Юрія Юрійовича, який керував установою з 1995 по 1998 роки. Далі керівником була Бойцова Олена Володимирівна (1998-2006), Курильова Олена Франтишківна (2007-2019) і починаючи з 2019 року, в Львівський експертній установі майже щороку почали змінюватися директори. Так, директор ЛНДІСЕ Ястреб Ігор Сергійович був керівником у 2019-2020 роках, Куманська-Нор Оксана Павлівна з 11.2020 до 03.2022 року. З 02 березня 2022 року виконуючим обов'язки , а з часом остаточно призначено нового керівника - Зелінську Марію Борисівну.

На теперішній час у підпорядкуванні Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз перебуває чотири відділення:

1) Волинське відділення (м. Луцьк),

2) Закарпатське відділення (м. Ужгород),

3) Рівненське відділення (м. Рівне),

4) Київське відділення (м. Київ).

Куманська-Нор Оксана Павліна, яка звільнилася за власним бажання з посади директорки Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, 25 травня 2022 року стала спеціальним гостем журналістів журналу, які провели з нею відверту бесіду по причинам звільнення та іншим важливим питанням діяльності НДІСЕ Міністерства юстиції України. Крім того, Куманською-Нор О.П. було надано до редакції копії документів на підтвердження своїх слів, які редакція публікує відразу після відео інтерв'ю у тому вигляді як вони були надіслані до редакції.

1. Презентація діяльності ЛНДІСЕ за 2021 рік

2. Економічні показники діяльності науково-дослідних установ судових експертиз за 2021 рік (за інформацією, що надійшла від НДУСЕ)

3. Показники діяльності Київського відділення ЛНДІСЕ за період з вересня 2021 по січень 2022

4. Листи підприємства УКРЕКСПЕРТПОСТАЧ від 26.04.2022, від 08.04.2022 щодо збереження майна ЛНДІСЕ, яке було придбано НДІ під час тендерних торгів в 2021 році.

5. Листи ЛНДІСЕ щодо розірвання договору про тендерну закупівлю обладнання для дослідження дорожнього покриття та початок судового процесу у разі не повернення грошових коштів за придбане обладнання

 

6. Лист ЛНДІСЕ в Державний архів Львівської області від 28.01.2022 щодо номенклатури заведених в ЛНДІСЕ справ

7. Лист ЛНДІСЕ до Управління стратегічних розслідувань ДСР Національної поліції від 25.01.2022

8. Повідомлення про торги, які не відбулися. Каркасно-мудульна споруда (модульна лабораторія).

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).