Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1643

Розширене інтерв'ю з директором Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Зелінською Марією 16 травня 2022 року по професійним питанням діяльності підпорядкованого Інституту судових експертиз та причин зміни попереднього керівника Куманської-Нор Оксани - "Відверто про головне". Частина 1. Інтерв'ю провів журналіст Реферативно-наукового журналу "Судово-психологічна експертиза. Застосування поліграфа і спеціальних знань в юридичній практиці". - URL: https://expertize-journal.org.ua/ - Олег НазаровЗа результатом проведеної новим керівником інвентаризації в ЛНДІСЕ - сума нестачі по Інституту склала 3 737 670 гривень.

13 травня 2022 року директорка Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Зелінська Марія Борисівна зателефонувала в редакцію журналу та заявила клопотання про можливість скористатися своїм правом на відповідь по всім важливим та болючим темам пов’язаним з професійною діяльністю як очолюваного нею Інституту, так і її досвіду роботи в Міністерстві юстиції України, у тому числі на посаді голови Дисциплінарної палати Центральної експертно-кваліфікаційної комісії при Міністерстві юстиції України, а також в минулому на посаді судді Солом’янського районного суду міста Києва та роботи адвоката.

Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз було утворено 01 вересня 1968 року на підставі Постанови Державного комітету Ради Міністрів СРСР від 12 липня 1968 року № 269 «О проведении в 1968 г. дополнительных научно-исследовательских работ в области судебных экспертиз», Наказа Юридичної комісії при Раді Міністрів Української РСР від 21 серпня 1968 року № 116, наказу директора Київського НДІСЕ Сапуна О.П. № 150 від 16 серпня 1968 р. про організацію Львівського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. "Организовать с 1-го сентября 1968 г. в г. Львове отделение Киевского научно-исследовательского института судебной экспертизы, - написано в наказі Сапуна О.П. Однак, лише в 1995 році було утворено Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз в тій організаційно-правовій формі в якій він існує і по нині, його першим директором Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз було призначено Ярослава Юрія Юрійовича, який керував установою з 1995 по 1998 роки. Далі керівником була Бойцова Олена Володимирівна (1998-2006), Курильова Олена Франтишківна (2007-2019) і починаючи з 2019 року, в Львівський експертній установі майже щороку почали змінюватися директори. Так, директор ЛНДІСЕ Ястреб Ігор Сергійович був керівником у 2019-2020 роках, Куманська-Нор Оксана Павлівна з 11.2020 до 03.2022 року. І знову 02 березня 2022 року виконуючим обов'язки призначено нового керівника - Зелінську Марію Борисівну. На теперішній час у підпорядкуванні Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз перебуває чотири відділення: 1) Волинське відділення (м. Луцьк), 2) Закарпатське відділення (м. Ужгород), 3) Рівненське відділення (м. Рівне), 4) Київське відділення (м. Київ). Проте, вперше за роки існування ЛНДІСЕ результатом проведеної новим керівником інвентаризації в ЛНДІСЕ - сума нестачі по Інституту склала 3 737 670 гривень. Проводяться подальші відповідні перевірки.

Зелінська Марія Борисівна, яку нещодавно поза конкурсом наказом Міністра юстиції України від 29.04.2022 № 1683/5 призначили директором Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз 16 травня 2022 року стала спеціальним гостем журналістів журналу, які провели з нею відверту бесіду по важливим питанням. Крім того, Зелінською М.Б. було надано до редакції копії документів на підтвердження своїх слів, які редакція публікує відразу після відео інтерв'ю у тому вигляді як вони були надіслані до редакції.

- Наказ Мінюсту України від 28.02.2022 № 610/5 «Про призначити виконуючим обов'язки» з 02 березня 2022 року Зелінської Марії Борисівни. 

- Наказ Мінюсту України від 29 квітня 2022 року № 1683/5 «Про призначення» з 03 травня 2022 року Зелінської Марії Борисівни на посаду директора ЛНДІСЕ.

Інші документи надіслані на адресу редакції на підтвердження результатів проведеної новим керівником інвентаризації в ЛНДІСЕ - сума нестачі по Інституту склала 3 737 670 гривень та інших порушень.

- Лист Управління стратегічних розслідувань у Львівській області від 05.01.2022 про надання інформації щодо використання бюджетних коштів ЛНДІСЕ – прилади та обладнання для дослідження дорожнього покриття. - відповідь на запит у ЛНДІСЕ відсутня.

- Наказ ЛНДІСЕ про проведення інвентаризації від 15.03.2022 № 56-0 у термін до 31 березня 2022 року.

- Загальна відомість ЛНДІСЕ результатів інвентаризації необоротних активів від 31.03.2022 року. За результатом проведеної новим керівником інвентаризації в ЛНДІСЕ - сума нестачі по Інституту склала 3 737 670 гривень.

Інвентаризаційний опис необоротних активів ЛНДІСЕ від 31.03.2022 року.

- Наказ ЛНДІСЕ про преміювання працівників ЛНДІСЕ від 24.02.2022 № 47-0 за підписом першого заступника директора Стадника Андрія. Наказ не має погодження з уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції та провідним юрисконсультом Інституту. Перший заступник директора ЛНДІСЕ Стадник  А. сам собі нарахував 40 000 гривень премії видаючи цей наказ. Наказ міг бути підписаний в ситуації реального конфлікту інтересів у Стадника А. у разі призначення премії самому собі, що може мати ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого частинами 1 та 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

- Наказ ЛНДІСЕ про переміювання працівників ЛНДІСЕ від 24.12.2021 № 250-0 за підписом Куманською-Нор Оксаною. До наказу відсутне подання-обгрунтування за інформацією Зелінської М.Б., що першому заступнику директора ЛНДІСЕ Стаднику А. по результатом роботи може бути нараховано 37 000 гривень премії. Перший заступник директора Стадник А. також є кумом директору Куманська-Нор О., що свідчить про наявність потенційного конфлікту інтересів серед керівництва Інституту згідно роз'яснень НАЗК, який директором усунуто не було та має ознаки порушення статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

- Пост у фейсбуці директора ЛНДІСЕ про передачу 2 квадракоптерів для потреб Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Національної поліції. Наказ про передачу квадракоптерів в ЛНДІСЕ відсутній.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).