Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 242

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора на вирок Заліщицького районного суду від 28 лютого 2020 року Василеві П.

Як встановлено місцевим судом, пізно ввечері 20 липня 2019 року 39-річний Василь П., у стані алкогольного сп'яніння керуючи автомобілем “Рено Логан”, рухався автодорогою від м. Заліщики у напрямку м. Тернопіль. Під час руху був недостатньої уважним та не стежив за дорожньою обстановкою. Змінюючи напрямок руху, перетнув суцільну лінію розмітки, виїхав на зустрічну смугу та допустив зіткнення з мікроавтобусом “Рено Трафік”. Внаслідок аварії водій та шестеро пасажирів мікроавтобусу отримали різного роду тілесні ушкодження.

Такі дії водія судом кваліфіковано за частиною другою статті 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило тяжкі тілесні ушкодження) та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права 3 роки керувати транспортними засобами.

Санкція статті передбачає від 3 до 8 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого. Останнє покарання застосовується до засудженого вже після відбуття ним основного.

Оскільки Василь П. щиро розкаявся та повністю визнав свою вину, виховує шістьох дітей, є священнослужителем, місцевий суд застосував до нього статтю 75 Кримінального кодексу України та звільнив від відбування основного покарання, встановивши один рік іспитового строку.

Також суд повністю задовільнив цивільні позови потерпілих пасажирів та стягнув із обвинуваченого на їх користь 418 тис. 76 грн матеріальної та моральної шкоди.

Не погодившись із таким рішенням, прокурор подав апеляційну скаргу і просив скасувати вирок суду і призначити ВасилевіП. покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права 3 роки керувати транспортними засобами.

Розглянувши кримінальне провадження в межах апеляційної скарги, заслухавши доповідь судді, думку прокурора і потерпілих, доводи засудженого та його захисника, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду прийшла до висновку, що суд першої інстанції недостатньо врахував фактичні обставини кримінального провадження, зокрема, що від злочину потерпіло семеро осіб, двоє з яких — діти, а ДТП скоїв у стані алкогольного сп'яніння, тобто вчинив тяжкий злочин за обтяжуючих обставин. Моральну та матеріальну шкоду не відшкодував. Не врахована судом і думка потерпілих, які просили призначити Василеві П. максимальне покарання з позбавленням волі.

Зважаючи на ці обставини, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційну скаргу прокурора слід задовольнити частково. Вирок Заліщицького районного суду слід скасувати та ухвалити новий вирок, яким Василеві П. призначити покарання у виді 3-ох років позбавлення волі з позбавлення права 3 роки керувати транспортними засобами. Врешті вирок залишити без змін.

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 12 августа 2022