Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 361

Для судової системи і всього суспільства вкрай важливо ухвалити законопроєкт, який дасть можливість сформувати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України. На цьому наголосив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, де розглядався відповідний проєкт закону. У засіданні також взяла участь член ВРП Світлана Шелест.

Виступаючи на засіданні парламентського Комітету, Олексій Маловацький зазначив, що поданий до Парламенту Президентом України як невідкладний законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» (№ 3711) спрямований на врегулювання ситуації, яка склалася внаслідок прийняття Конституційним Судом України Рішення № 4-р/2020 щодо Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (№ 193-IX). КСУ зауважив, що зміна відповідно до Закону № 193-IX кількісного складу та суб’єктів призначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України без запровадження відповідного перехідного періоду призвела до зупинення виконання конституційних функцій щодо добору та оцінювання суддів, неможливості здійснення Вищою радою правосуддя її окремих конституційних повноважень, створила істотні перешкоди для функціонування ефективного судочинства, а в окремих випадках унеможливила реалізацію громадянами права на доступ до правосуддя як вимог принципу верховенства права.

За словами Олексія Маловацького, через цю законодавчу прогалину ситуація щодо кадрового забезпечення судової системи стала критичною і потребує невідкладного реагування саме з боку Верховної Ради, оскільки тільки цей орган наділений повноваженнями ухвалювати законодавчі рішення. Запропоновані законопроектом № 3711 зміни дадуть Вищій раді правосуддя можливість сформувати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та розпочати процес добору, кваліфікаційного оцінювання суддів, а також сприятимуть вирішенню інших питань суддівської кар’єри.

«На сьогодні десять судів в Україні не здійснюють правосуддя, у 79 судах працює по одному судді. Тобто наразі 89 судів перебувають у стресовій ситуації. Щотижня ВРП звільняє у відставку близько 14 суддів. Недостатність суддів у судах становить 32 %. Ще 30 % суддів мають право на відставку і, однозначно, ним скористаються, адже існує правова невизначеність і постійно змінюється нормативне регулювання в частині, яка стосується судової системи чи статусу суддів. Крім того, ми маємо серйозну ситуацію з незавершеними процедурами кваліфікаційного оцінювання, а саме щодо 50 % суддів загальних судів, які здійснюють правосуддя, такі процедури не завершено», – наголосив заступник Голови ВРП.

Стосовно конкретних норм законопроєкту Олексій Маловацький повідомив, що Вища рада правосуддя підтримала норми проєкту закону щодо формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, однак визнала за доцільне визначити принцип формування ВККСУ, згідно з яким більшість її складу мають становити судді, як зазначено у Висновку Венеційської комісії щодо змін до законодавчих актів, які регулюють статус Верховного Суду та органів суддівського врядування, викладених у пункті 17, прийнятого на 121-му пленарному засіданні Комісії (Венеція, 6–7 грудня 2019 року).

«Принцип формування ВККСУ за участю іноземних експертів загалом відповідає принципам конституційності, водночас ВРП як конституційний орган, який відповідає за формування судового корпусу, має самостійно приймати остаточне рішення. У пункті 24 Висновку Венеційської комісії щодо Закону № 193-IX зазначено, що постійно діюча комісія у складі іноземних експертів викликає питання щодо державного суверенітету України», – зауважив Олексій Маловацький.

ВРП підтримує положення законопроєкту щодо порядку припинення Верховного Суду України як юридичної особи та визначення статусу суддів Верховного Суду України. «В частині непорушності, гарантування прав суддів ВСУ Вища рада правосуддя не вбачає порушення конституційного принципу недоторканності або незалежності судової влади, оскільки законопроєкт спрямований на реалізацію суддями Верховного Суду України можливості зайняти посади у Верховному Суді і здійснювати правосуддя», – зазначив заступник Голови ВРП.

За результатами обговорення законопроєкту № 3711 Комітет Верховної Ради України з питань правової політики рекомендував включити документ до порядку денного сесії.

Нагадаємо, що ВРП відповідно до пункту 15 частини першої статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» надає обов’язкові до розгляду консультативні висновки щодо законопроєктів з питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів. Висновок, яким ВРП в цілому підтримала положення законопроєкту № 3711, надісланий до Офісу Президента та профільного парламентського комітету.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).