Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 424

14 липня 2020 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення Козятник Людмили Григорівни з посади судді Шевченківського районного суду міста Києва за вчинення істотного дисциплінарного проступку. Відповідне рішення обґрунтоване таким.

Дослідивши матеріали дисциплінарного провадження, Рада встановила неодноразове очевидне і грубе порушення закону суддею Козятник Л.Г. Зокрема, суддя ухвалила низку постанов про позбавлення права керування транспортними засобами осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.

У діях судді вбачається спрощений підхід до вирішення справ про адміністративні правопорушення, поєднаний із порушенням норм процесуального права, невиконанням обов’язку щодо справедливого та безстороннього розгляду і вирішення судових справ. Як встановлено, відповідні порушення суддя допустила через беззаперечне прийняття доказів сторони обвинувачення без встановлення їх належності та допустимості, відхилення доводів осіб, стосовно яких вирішувалось питання про притягнення до відповідальності.

Таким чином, Вища рада правосуддя дійшла висновку, що суддя Козятник Л.Г. вчинила істотний дисциплінарний проступок, наслідки якого негативно вплинули як на права окремих осіб, так і на ступінь довіри суспільства до судової влади в цілому.

Раніше, 6 червня 2017 року, ВРП ухвалила рішення, яким залишила без змін рішення Другої Дисциплінарної палати ВРП від 6 березня 2017 року про притягнення судді Шевченківського районного суду міста Києва Козятник Л.Г. до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади.

У зв’язку із цим 31 жовтня 2017 року ВРП ухвалила рішення про звільнення Козятник Л.Г. з посади судді Шевченківського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України (вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками).

Козятник Л.Г. оскаржила це рішення у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду, який 17 травня 2018 року відмовив у задоволенні позовних вимог судді про визнання незаконним та скасування рішення ВРП від 31 жовтня 2017 року.

Згодом, 31 січня 2019 року, Велика Палата Верховного Суду скасувала рішення КАС ВС та ухвалила постанову щодо скасування рішення ВРП від 31 жовтня 2017 року про звільнення Козятник Л.Г. Враховуючи викладене, рішення ВРП від 31 жовтня 2017 року про звільнення Козятник Л.Г. з посади судді Шевченківського районного суду міста Києва скасовано. Водночас оскільки рішення Другої Дисциплінарної палати ВРП від 6 березня 2017 року про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Козятник Л.Г. фактично залишилося нереалізованим, Вища рада правосуддя дійшла висновку, що правових підстав не розглядати рішення Дисциплінарної палати ВРП від 6 березня 2017 року наразі немає.

Тож, розглянувши подання Другої Дисциплінарної палати ВРП від 22 червня 2017 року з доданою до нього дисциплінарною справою про звільнення судді Шевченківського районного суду міста Києва Козятник Л.Г, Вища рада правосуддя дійшла висновку: всі факти у сукупності свідчать про вчинення суддею істотного дисциплінарного проступку, що є несумісним зі статусом судді та є підставою для звільнення судді з посади відповідно до пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).