Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 393

Про це йдеться у статистичній довідці про діяльність Вищої ради правосуддя та її секретаріату за перше півріччя 2020 року, підготовленій відділом статистично-аналітичної роботи секретаріату ВРП.

У 2020 році за загальними обставинами звільнено 116 суддів: у зв’язку з поданням заяв про відставку – 115, у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням – 1. За особливими обставинами звільнено 13 суддів: 10 з них – за вчинення істотного дисциплінарного поступку, 3 – внаслідок визнання їх такими, що не відповідають займаній посаді, за результатами кваліфікаційного оцінювання.

Нагадаємо, що у 2019 році ВРП звільнила з посад із різних підстав 247 суддів. За весь період діяльності Вищої ради правосуддя (юстиції) найбільше було розглянуто заяв суддів про відставку у 2010 році (368 рішень), 2015 році (362 рішення), 2016 році (1449 рішень), 2017 році (405 рішень).

Масові звільнення суддів за останні десять років були зумовлені постійними змінами законодавства, яке регулює судову систему.

Так, у 2010 році у зв’язку із прийняттям Закону України «Про судоустрій і статус суддів», яким змінювався розмір допомоги судді у зв’язку з виходом у відставку та не передбачалося такої підстави звільнення, як відставка за станом здоров’я, значно збільшилась кількість суддів, які вирішили звільнитися із займаних посад.

У 2013 році було заплановано внесення змін до Конституції України щодо судової системи, збільшення віку перебування на посаді судді та інші можливі зміни щодо статусу судді. Тому у цей період багато суддів приймало рішення про своє звільнення.

У 2016 році до масових звільнень суддів спонукало введення процедури кваліфікаційного оцінювання суддів на відповідність займаній посаді, яка проводилась Вищою кваліфікаційною комісією суддів України згідно з внесенням відповідних змін до Конституції України (прийняттям Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у новій редакції та наданням фінансових гарантій суддям при виході у відставку).

Станом на 20 липня 2020 року фактична кількість суддів у судах України становить 5286 при визначеній кількості 7295. Здійснювати правосуддя мають повноваження 4662 судді. Тож нестача суддівських кадрів у судах сягає майже 30%.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).