Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 313

У зв’язку з надходженням до Вищої ради правосуддя заяв кандидатів щодо розгляду рекомендацій Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі – ВККСУ, Комісія) від 1 жовтня 2019 року для призначення їх на посади суддів місцевих адміністративних та господарських судів у межах конкурсу, оголошеного Комісією 9 серпня 2019 року, повідомляємо таке.

3 жовтня 2019 року до Вищої ради правосуддя надійшло 76 рекомендацій ВККСУ від 1 жовтня 2019 року для призначення кандидатів на посади суддів місцевих адміністративних та господарських судів у межах конкурсу, оголошеного Комісією 9 серпня 2019 року. Серед зазначених рекомендацій 33 кандидати були раніше рекомендовані рішенням Комісії від 7 серпня 2019 року № 472/дс-19 для призначення їх на посади суддів місцевих загальних судів у межах конкурсу, оголошеного Комісією 2 липня 2019 року.

За результатами розгляду рекомендацій від 7 серпня 2019 року Вища рада правосуддя внесла Президентові України подання про призначення на посади суддів 30 кандидатів з числа зазначених 33 осіб, які брали участь в оголошеному 9 серпня 2019 року конкурсі на посади суддів місцевих адміністративних та господарських судів. Стосовно 3 осіб рекомендації Комісії від 7 серпня 2019 року залишено без розгляду.

Відповідно до статті 128 Конституції України призначення на посаду судді здійснюється Президентом України за поданням Вищої ради правосуддя в порядку, встановленому законом. Призначення на посаду судді здійснюється за конкурсом, крім випадків, визначених законом.

Вища рада правосуддя під час розгляду рекомендацій Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, з-поміж іншого, має обов’язок перевірити визначений законом порядок призначення на посаду судді (стаття 79 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Такий порядок, зокрема, передбачає перевірку дотримання Комісією процедури призначення та проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді.

Водночас слід зазначити, що рішення ВККСУ від 17 вересня 2019 року № 42/дс-10 в частині допуску до участі в оголошеному Комісією 9 серпня 2019 року конкурсі на зайняття вакантних посад суддів місцевих адміністративних та господарських судів осіб, стосовно яких Комісія 7 серпня 2019 року внесла рекомендації Вищій раді правосуддя щодо призначення на посади суддів місцевих загальних судів, є предметом спору у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду в адміністративній справі № 9901/517/19.

Провадження у вказаній справі відкрито ухвалою Верховного Суду від 30 вересня 2019 року. Розгляд справи наразі триває.

Як вбачається з ухвали Верховного Суду від 27 листопада 2019 року у цій справі, 15 жовтня 2019 року надійшла заява про збільшення позовних вимог, у якій позивач просить: визнати протиправним і скасувати рішення Комісії від 17 вересня 2019 року № 642/дс-10 в частині допуску до участі в оголошеному Комісією 9 серпня 2019 року конкурсі на зайняття вакантних посад суддів місцевих адміністративних та господарських судів осіб, стосовно яких Комісія 7 серпня 2019 року внесла рекомендації Вищій раді правосуддя щодо призначення на посади суддів місцевих загальних судів, а також рішення Комісії від 1 жовтня 2019 року № 180/зп-19, яким затверджено рейтинг учасників конкурсу; зобов’язати Комісію повторно розглянути питання про затвердження рейтингу учасників конкурсу; сформувати і затвердити рейтинг учасників на підставі заяв учасників конкурсу, поданих 3 вересня 2019 року, за винятком заяв осіб, стосовно яких Комісією 7 серпня 2019 року внесено рекомендації Вищій раді правосуддя щодо призначення на посади суддів місцевих загальних судів.

Отже, предметом розгляду в адміністративній справі № 9901/517/19 є, з-поміж іншого, рішення Комісії про затвердження рейтингу усіх учасників цього конкурсу.

Механізм призначення на посаду судді є складовою забезпечення функціонування судової влади за принципами верховенства права та забезпечення права на справедливий суд.

З урахуванням зазначеного Вища рада правосуддя повідомить про розгляд рекомендацій ВККСУ від 1 жовтня 2019 року про призначення кандидатів на посади суддів місцевих адміністративних та господарських судів додатково.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).