Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 168

У Верховному Суді проходить ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Соціальні права та їх захист адміністративним судом». У заході беруть участь судді, вчені, правники з Австрії, Латвії, Німеччини, Польщі та України.

Відкриваючи захід, Голова Верховного Суду Валентина Данішевська зазначила, що для Верховного Суду важливо, щоб «правові позиції Верховного Суду були зрозумілими і слугували якомога кращому захисту соціальних прав людей».

Вона повідомила, що у 2019 році на розгляд окружних адміністративних судів надійшло понад 73 тисячі позовних заяв у спорах з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян. Левову частку (68 %) складають позови щодо загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Суди задовольняють близько 84 % позовів у соціальних справах. «Це досить високий відсоток, – зазначила Голова ВС, – який свідчить про масовість порушень з боку держави соціальних прав громадян».

15 % рішень судів першої інстанції оскаржуються до апеляційної інстанції, а половина з них – до Верховного Суду. Загалом соціальні справи становлять близько 20 % всіх справ, які розглядає КАС ВС.

Окремо Валентина Данішевська зупинилася на розгляді зразкових справ. Переважна більшість зразкових справ, які розглянув Верховний Суд, стосувалася спорів щодо виплат різних категорій пенсій, наприклад, внутрішньо переміщеним особам, військовослужбовцям тощо. За її словами, за два з половиною роки інститут зразкової справи вже довів свою ефективність. «Але говорячи про ефективність, – наголосила Голова ВС, – ми маємо на увазі передусім пришвидшення захисту прав громадян, а не зменшення кількості звернень до Верховного Суду».

Масовими є і соціальні спори щодо виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, відновлення виплати пенсії громадянам України, які виїхали на постійне місце проживання за кордон, а також перегляд вже розглянутих справ у зв’язку з визнанням КСУ неконституційними деяких положень законів України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про прокуратуру».

Валентина Данішевська привернула увагу до проблеми виконання судових рішень, адже «все ще залишається високою кількість звернень до ЄСПЛ за захистом соціальних прав».

Справи щодо невиконання судових рішень («Іванов проти України» та «Бурмич проти України») знаходяться на контролі Комітету міністрів Ради Європи. Більшість заходів, які має вжити Україна, – це заходи загального характеру. Їх вирішення лежить у площині спільних дій парламенту, уряду та судової влади.

«Забезпечення виконання рішень як національних судів, так і Європейського суду з прав людини є нашим спільним обов’язком перед громадянами та перед міжнародними партнерами, насамперед Радою Європи. Ефективне виконання судових рішень здатне значно підвищити рівень довіри громадян до влади в цілому та судової системи зокрема», – наголосила Голова ВС.

Верховний Суд України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).