Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 393

7 вересня 2020 року Зарічний районний суд м. Суми визнав невинуватим першого заступника міського голови м. Суми, громадянина В., у пред’явленому обвинуваченні та виправдав у зв’язку із недоведеністю того, що були вчинені кримінальні правопорушення.

Йому було пред’явлено обвинувачення в:

  • умисному привласненні офіційного документа – персональної електронної картки для голосування депутата Сумської міської ради з метою використання її в особистих інтересах під час голосування на позачерговій сесії 18 березня 2015 року (ч.1 ст. 357 КК України);
  • несанкціонованому втручанні в роботу системи ПАК «Рада-В», яке полягало у незаконному використанні персональної електронної картки для голосування депутата Сумської міської ради під час позачергової сесії 18 березня 2015 року (ч. 2 ст. 361 КК України);

Суд вважав, що сторона обвинувачення не надала суду переконливих доказів вчинення кримінальних правопорушень, у яких обвинувачується перший заступник міського голови м. Суми.

Так обставини, викладені в обвинувальному акті щодо голосування карткою депутата іншою особою, а не депутатом, не є несанкціонованим втручанням в роботу системи «Рада-В» в розумінні ст. 361 КК України, оскільки система працювала справно, будь-яких технічних збоїв не було, зміни чи підробки інформації зібраної системою про голосування депутатами не відбулося.

За таких обставин суд вважає, що стороною обвинувачення не було доведено факт вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 361 КК України.

Що ж до обвинувачення за ст. 357 ч.1 КК України суд зазначає. Згідно обвинувального акту громадянину В. інкримінується привласнення офіційного документу, а саме персональної електронної картки для голосування депутата Сумської міської ради з метою використання її в особистих інтересах під час голосування на позачерговій сесії Сумської міської ради 18.03.2015.

Привласнення ж офіційного документу в розумінні ст. 357 КК України полягає у протиправному і безоплатному вилученні (утриманні, неповерненні) офіційного документу, який знаходився у його правомірному володінні.

Однак стороною обвинувачення в судовому засіданні не надано ніяких доказів про те, що картка депутата знаходилася у правомірному володінні громадянина В., після чого він її протиправно утримував чи не повертав. Також не надано ніяких доказів про те, в який день, час, в якому місці та при яких обставинах він привласнив картку депутата. Тобто обвинувачення першого заступника міського голови м. Суми за цією статтею фактично ґрунтується на припущенні.

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 діб з моменту його проголошення.

Головуючий суддя - Янголь Євгеній Васильович.

Пошук в ЄДРСР судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити за номером 591/4185/20.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).