Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 254

18 серпня 2020 року Першим ААС розглянуто у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДПС на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 17 січня 2020 року за позовом Товариства до Головного управління ДПС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

За результатами розгляду справи Першим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову, в якій зазначено про таке.

Під час проведення камеральної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства по орендній платі за землю виявлено факти несвоєчасної сплати самостійно задекларованої суми узгодженого грошового зобов’язання з орендної плати.

На підставі висновків, зазначених в акті перевірки, органом доходів і зборів винесено податкові повідомлення-рішення, яким до Товариства застосовано штрафні санкції.

Не погодившись із прийнятими контролюючим органом податковими повідомленнями-рішеннями, суб’єкт господарювання звернувся до суду з вимогою про їх скасування.

Задовольняючи позовні вимоги, окружний адміністративний суд дійшов висновку про те, що на Товариство розповсюджується пільга щодо звільнення від сплати орендної плати за користування земельними ділянками у відповідності до приписів Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» №1669-VII з 14 квітня 2014 року і до закінчення антитерористичної операції. Таким чином, нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату грошового зобов’язання з орендної плати у спірний період є протиправним, а податкові повідомлення-рішення такими, що підлягають скасуванню.

Ухвалюючи постанову про часткове задоволення позовних вимог, Перший ААС дійшов наступних висновків.

Що стосується податкових повідомлень-рішень, прийнятих органом доходів і зборів за несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобов’язання з орендної плати у 2014/2015 роках, Перший ААС зазначив про таке.

Товариство протягом вказаного спірного періоду здійснювало свою діяльність на території проведення антитерористичної операції тому, в силу вимог статті 6 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02 вересня 2014 року №1669-VII звільнялось від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.

Таким чином, застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобов’язання з орендної плати у 2014/2015 роках є протиправним.

Що стосується податкових повідомлень-рішень, прийнятих органом доходів і зборів за несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобов’язання з орендної плати у 2017 році, Перший ААС звернув увагу на наступне.

Починаючи з 08 червня 2016 року всі суб’єкти господарювання, окрім тих, які здійснюють свою діяльність на тимчасово непідконтрольній українській владі території мають сплачувати орендну плату за землю та земельний податок.

Враховуючи, що спірна земельна ділянка не розташована на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, на Товариство не розповсюджується пільга щодо звільнення від сплати орендної плати за користування земельними ділянками.

Отже, податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобов’язання з орендної плати у 2017 році прийнято податковим органом правомірно, тому підстави для його скасування відсутні.

Детальніше з текстом постанови від 18 серпня 2020 року по справі № 200/14721/19-а можна ознайомитися за посиланням http://reestr.court.gov.ua/Review/91045014.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).