Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 248

Прокурор та законні представники потерпілої дитини оскаржили до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду ухвалу апеляційного суду, якою їхні апеляційні скарги були залишені без задоволення. Згідно з вироком райсуду особа, яка обіймала посаду вихователя дошкільного навчального закладу (ясла-садок), була засуджена за те, що вона, неналежно виконуючи свої посадові обов’язки щодо охорони життя та здоров’я вихованців через несумлінне ставлення до них, залишила дітей без нагляду на ігровому майданчику, внаслідок чого одна дитина, впавши на кріплення спинки стільчика, отримала тяжкі тілесні ушкодження (ч. 2 ст. 137 КК України).

Цим самим вироком іншу особу, котра обіймала посаду завідувачки ДНЗ, визнано невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 137 КК України, та виправдано у зв’язку з відсутністю в її діях складу кримінального правопорушення.

Апеляційний суд залишив без задоволення апеляційні скарги законних представників дитини та прокурора, а за апеляційною скаргою цивільного відповідача – ДНЗ вирок суду першої інстанції скасував у частині вирішення цивільного позову та призначив новий розгляд у порядку цивільного судочинства. У решті вирок залишено без зміни.

У касаційній скарзі прокурор та представники дитини зазначили, що вважають виправдання завідувачки незаконним і необґрунтованим, оскільки її винуватість повністю доведена доказами обвинувачення, саме вона згідно з чинним законодавством відповідала за створення безпечних умов навчально-виховного процесу та повинна була, зокрема, обмежити доступ до ігрового майданчика чи небезпечного обладнання.

Як установив ККС ВС, суд апеляційної інстанції допустив порушення вимог ст. 337 КПК України щодо меж судового розгляду, а також залишив поза увагою доводи апеляційної скарги представників потерпілої щодо невідповідності змісту вироку суду першої інстанції вимогам ст. 374 КПК України, оскільки в ньому не наведено формулювання обвинувачення, яке пред’явлене завідувачці ДНЗ й визнане судом недоведеним.

Крім того, апеляційний суд не надав мотивованих відповідей на доводи апеляційної скарги прокурора та представників потерпілої про безпідставність виправдання завідувачки ДНЗ, дійшовши необґрунтованого висновку про законність у цій частині вироку суду першої інстанції.

Отже, апеляційний суд допустив порушення вимог кримінального процесуального закону, яке є істотним, адже ставить під сумнів законність та обґрунтованість судового рішення, що відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 438 КПК України є підставою для скасування такого рішення.

ККС ВС скасував ухвалу апеляційного суду щодо виправдання завідувачки ДНЗ і призначив у цій частині новий розгляд у суді апеляційної інстанції. Водночас він зауважив, що під час нового розгляду суду апеляційної інстанції необхідно врахувати наведене, апеляційний розгляд здійснити відповідно до вимог КПК України і прийняти законне та обґрунтоване рішення.

Постанова ККС ВС у справі № 524/8385/17 (провадження № 51-2788км20) − http://reyestr.court.gov.ua/Review/91680840.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).