Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 211

Справи про адміністративні правопорушення, пов’язані із домашнім насильством, кілька років поспіль потрапляють в число лідерів серед справ, які розглядають суди Хмельницької області. Про це під час zoom-конференції з питань протидії домашньому насильству, ініційованої хмельницькими поліцейськими, повідомила начальник відділу аналітично-статистичної роботи Хмельницького апеляційного суду Тетяна Гребелюк. Водночас вона додала, що значна частина проваджень у таких справах була закрита у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

«Основними причинами закриття провадження з цієї підстави є не завжди належне оформлення протоколів про адміністративні правопорушення, у зв’язку з чим суди змушені повертати їх на доопрацювання до органів поліції та часто недобросовісна поведінка учасників судового провадження, які не з’являються на засідання», – зауважила судовий аналітик.

На її думку, слід продовжити практику, коли явку до суду осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності за статтею 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства), забезпечує поліція.

Тетяна Гребелюк також проаналізувала число справ стосовно надання дозволу на видачу обмежувального припису кривдникам, зауваживши, що за два роки з моменту цього законодавчого нововведення (січень 2018 року), суди області розглянули 27 таких справ, у 18 з яких заяви про видачу обмежувального припису були задоволені.

Торік суди розглянули ще й кримінальні провадження у двох справах щодо невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників (відповідальність передбачена статтею 390-1 Кримінального кодексу України), в тому числі, з постановленням вироку із затвердженням угоди про визнання винуватості.

За словами начальника відділу аналітично-статистичної роботи, суди Хмельницької області розглянули 22 кримінальні справи про домашнє насильство, відповідальність за яке передбачена статтею 126-1 Кримінального кодексу України, з яких у 15 винесено обвинувальний вирок (станом на 1 жовтня 2020 року).

Під час заходу учасники – працівники управління превентивної діяльності ГУНП в Хмельницькій області, патрульні поліцейські, представник Управління дотримання прав людини Національної поліції України в Хмельницькій області, працівники управління соцзахисту населення, апеляційного суду, представники громадських організацій – також обговорили проблемні питання реалізації Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», прозвітували про результати роботи, а також узгодили спільний план дій під час акції “16 днів проти насильства», яка триватиме з 25 листопада до 10 грудня.

Хмельницький апеляційний суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).