Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 280

7 грудня 2020 року відбувся в онлайн-режимі загальноукраїнський семінар для суддів господарських судів «Актуальні питання визначення юрисдикції господарських судів: правові висновки Верховного Суду». Захід організовано Одеським регіональним відділенням Національної школи суддів України з метою удосконалення знань та практичних навичок, необхідних для ефективного здійснення господарського судочинства.

Інтерактивні лекції для суддів господарських судів провела суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, суддя Великої Палати ВС (2017–2020) Олена Кібенко.

Суддя розповіла учасникам семінару про критерії розмежування судової юрисдикції Великою Палатою ВС та розкрила проблему щодо відступу ВП ВС від існуючих правових позицій.

Вона, зокрема, звернула увагу на те, що правовий висновок ВП ВС проходить певну верифікацію судами інших інстанцій – вони можуть сприйняти цей висновок або ухилятися від його застосування, якщо він не сформульований, на їхню думку, переконливо. Суди інших інстанцій можуть навіть відступити від висновку ВП ВС, надавши обґрунтування такого відступу, адже законом передбачено врахування висновку, а не його обов’язковість.

Натомість такого права позбавлені судді самого Верховного Суду. Якщо вони мають намір відступити від такого висновку, то не можуть цього зробити самостійно, а мають передати справу з відповідним обґрунтуванням підстав для відступу на розгляд палати, об’єднаної палати чи ВП ВС.

Олена Кібенко також висловила пропозицію закріпити в законі можливість перспективної дії нового висновку Великої Палати ВС – його застосування лише у майбутньому, при ухваленні судами рішень у справах, що розглядаються чи будуть розглядатися після ухвалення рішення ВП ВС. Це сприятиме розвитку права, але водночас дасть змогу уникнути численних скасувань вже ухвалених судових рішень. Судді – учасники семінару оцінили таку пропозицію позитивно.

Із презентаціями Олени Кібенко можна ознайомитися за посиланнями: https://bit.ly/3n4W6W4,https://bit.ly/3gymcy8.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).