Журналісти залучили поліграф для підтвердження добровільності надання згоди військовополоненими рф на інтерв’ю з ними. Застосовано сучасний поліграф EyeDetect для уникнення суб’єктивного впливу поліграфолога на проведення тесту та обрахунок результату
Журналісти залучили поліграф для підтвердження добровільності надання згоди військовополоненими рф на інтерв’ю з ними. Застосовано сучасний поліграф EyeDetect для уникнення суб’єктивного впливу поліграфолога на проведення тесту та обрахунок результату
Перегляди: 894
Деталі
В Україні вперше, блогери-журналісти Дмитро та Володимир Золкін, які з початку вторгнення російських військ в Україну та розв’язаної рф війни почали їздити по СІЗО, в яких утримуються російські військовополонені, і брати у них інтерв'ю щодо особливостей їх стану, дотримання прав людини тощо, - залучили поліграф для підтвердження добровільності надання згоди військовополоненими рф на інтерв’ю з ними. Журналісти запитують, чому військовополонені прийшли до України, чи знають, що відбувається насправді під час цієї війни, і як потрапили в полон. Крім того, журналістами надається полоненим можливість зателефонувати до Росії своїм родичам. Допомогу в організації інтерв'ю журналістам надає Національна поліція України та Головне управління військової розвідки Міністерства оборони України, а також інші відомства, яких це стосується, оскільки перебування полонених в Слідчих ізоляторах вимагає певних заходів безпеки та нормативних особливостей утримування військовополонених та їх перебування в СІЗО.
18 червня 2022 року було опубліковано відеозапис застосуванням поліграфа EyeDetect для перевірки надання добровільності згоди військовополоненими щодо розмови із журналістами та підтвердження даного факту на сучасному поліграфі EyeDetect для уникнення суб’єктивного впливу поліграфолога на проведення тесту та обрахунок результату.
В Україні використання сучасного поліграфа EyeDetect реалізовано під час проведення судово-психологічних експертиз із застосуванням поліграфа для дотримання міжнародних стандартів та протоколів дослідження, які вимагаються в сфері інструментальної детекції прихованої інформації та виявлення психологічної установки щодо нещирості тестованої особи в ході надання відповідей на питання поліграфологічного тесту, який відповідає критеріям валідності та надійності наукового методу.
Тест на поліграфі було проведено відносно двох військовополонених з дотриманням нормативних документів України та написанням військовополоненими відповідних письмових заяв про надання згоди на проходження тесту на поліграфі.
Відеозапис тесту на поліграфі та роз'яснень поліграфолога щодо проведеного тесту на поліграфі пропонується нище.
Повна версія всіх відповідей військовополонених рф під час тесту на поліграфі:
Усі учасники відео дали добровільну згоду на відеозйомку та публікацію матеріалів з ними в Інтернет, згідно з пунктом 1 статті 152.1 Цивільного кодексу РФ, а також згідно зі статтею 307 Цивільного кодексу України.
Вказані у матеріалі відеосюжети несуть в собі виключно інформаційну мету, і не спрямовані на заклик до будь-яких дій чи висновків.
Довідкова інформація щодо проекту "РФ200 ищи своих" зі слів Радника Міністра внутрішніх справ України Віктора Андрусіва (інформація надається російською мовою).
Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultaciaТелефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).
Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем.
В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60.