Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 41

Печерський районний суд міста Києва роками працює в умовах найбільшого серед місцевих судів загальної юрисдикції судового навантаження, що є загальновідомим і безпрецедентним в Україні серед судів цієї ланки.

Наразі з 36 посад суддів Печерського районного суду міста Києва згідно штатного розпису повноваження здійснює 21 суддя, у 8-ми суддів закінчився 5-ти річний строк повноважень, 7 посад залишаються вакантними.

Враховуючи рекомендовані рішенням Вищої ради правосуддя від 24.11.2020 №3237/0/15-20 середні показники нормативів часу для розгляду судових справ - 342 судових справи на одного суддю місцевого суду протягом року, - судове навантаження на суддів Печерського районного суду міста Києва в період до воєнного часу становило до 80 тисяч судових справ на рік (до 5 000 судових справ на одного суддю протягом року) і перевищувало допустиме в 10 разів, що в процентному співвідношенні до 100 % навантаження становило 1000 % навантаження.

Слід відмітити, що в період дії воєнного стану судове навантаження Печерського районного суду міста Києва дещо зменшилось і становило близько 48 000 судових справ всіх категорій за 2022 рік.

Однак, у 2023 році судове навантаження, в порівнянні з 2022 роком, продовжує стрімко збільшуватись.

З січня 2023 року по даний час в провадженні суду перебувало 56 188 справ і матеріалів (з них 43 978 справ і матеріалів надійшли протягом 2023 року), що в середньому становить 2 675 судових справ на одного суддю.

Таким чином, поточне навантаження на суддів у 2023 році, як і у 2022 році, залишається найвищим і перевищує допустиме більше, ніж в 6 разів, що в процентному співвідношенні до 100 % навантаження становить 600 % навантаження.

Вочевидь, що за таких умов неможливо забезпечити розгляд судових справ у визначені законом строки. Питання ж розумності строків судового розгляду також вимагає врахування особливостей роботи судів та здійснення судочинства в умовах воєнного стану, а до цих тяжких подій - в умовах карантину COVID- 19.

Більшість категорій справ провадження суду становлять справи за зверненнями сторін кримінального провадження на досудовому розслідуванні і мають невідкладні (день в день) та скорочені (до 5-ти днів) строки розгляду. Таким справам закон надає пріоритет, оскільки вони стосуються обмеження таких прав людини і основоположних свобод як право на особисту свободу та недоторканість, свобода пересування, право власності, право на повагу до приватного та сімейного життя тощо.

Тому, на жаль, ми маємо випадки розгляду інших категорій справ за межами процесуальних строків. Зазвичай, це означає, що термін перерви у розгляді таких справ становить один місяць і більше…

Керівництвом Печерського районного суду міста Києва вживаються всі необхідні заходи для забезпечення належного судового розгляду, а процесуальні дії вчиняються суддями об’єктивно по мірі виробничої можливості з дотриманням засад розумності строків та пропорційності їх вчинення і недопущення порушення прав та інтересів сторін і інших учасників судового провадження.

Отже, наочно про навантаження Печерського районного суду міста Києва у сюжеті журналістів "ТСН": https://is.gd/0OhWsy.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 2 декабря 2023

Новини