Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 42

В рамках участі Печерського районного суду міста Києва у щорічній міжнародної акції "16 днів проти насильства", започаткованої з 25 листопада - Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (оголошений у 1999 році Генеральною Асамблеєю ООН), і яка проводиться включно до 10 грудня (Дня прав людини), пропонуємо ознайомитись із узагальненими результатами діяльності суду з розгляду судових справ, пов'язаних з домашнім насильством, протягом 2023-2024 років (січень-листопад 2024 року включно).

Публічне висвітлення інформації про розгляд судових справ, пов`язаних з домашнім насильством, здійснюється з урахуванням рекомендацій за результатами дослідження Аналітичного центру ЮрФем "Зовнішня комунікація представників/ць судової влади про хід та результати розгляду справ, пов’язаних із вчиненням сексуального насильства", що готувався за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах Програми «Справедливість для всіх».

Аналізуючи результати серії досліджень "Правосуддя, орієнтоване на потерпілих від сексуальних злочинів", проведених АЦ «Юрфем» посилання на сайт, а також дані узагальнення розгляду судових справ, кричуще звертає на себе увагу, що потерпілі від домашнього та сексуального насильства зовсім не обізнані, що правосуддя у таких справах орієнтовано саме на них.

Про що свідчать дані низького рівня готовності серед опитаних респондентів повідомити про випадки насильства щодо них, особливо якщо це стосується крайніх форм сексуального насильства. Також непоодинокі випадки, коли потерпілі в ході судового провадження готові відмовитись від своєї заяви.

Прагнучи швидше забути травмуючи спогади, потерпілі готові пробачити своїм кривдникам, а іноді й самі просять суд звільнити кривдників від відповідальності. Попри це далеко не всі кривдники усвідомлюють руйнівний характер своїх протиправних дій для особистості потерпілого та за відсутності суспільного осуду й справедливого покарання повертаються до насилля.

Проте жертви, мають знати, що закон захищає потерпілу особу та суспільство від домашнього насильства, а тому такі справи не можуть бути закриті у разі відмови потерпілого (від своєї заяви).

Держава та громадянське суспільство засуджує та переслідує всі види домашнього та іншого насильства. Отже жертва завжди отримає судовий захист від винуватої особи, якій закон забезпечить справедливу судову процедуру притягнення до відповідальності.

Тож передусім, висвітлюючи результати нашої діяльності, ми переслідуємо мету ознайомити суспільство та безпосередньо осіб, які є жертвами домашнього насильства, про дієвість судових процедур захисту прав потерпілих та суспільного правопорядку від домашнього насильства, що є першочерговим завданням у таких судових провадженнях.

За період з 2023 року Печерський районний суд міста Києва притягнув до адміністративної відповідальності та застосував адміністративні стягнення, а також заходи впливу, до 280 осіб (з яких 4 особи - неповнолітні у віці від 16-18 років) – кривдників.

Про застосовані судом способи захисту прав 280 потерпілих від домашнього насильства детальніше за посиланням.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 15 января 2025

Новини