Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 16

«Минулий рік показав, яким важливим є належне, своєчасне і якісне вирішення спорів, пов’язаних з економікою нашої держави. У такий складний час для розвитку країни необхідним є забезпечення сталих економічних процесів і, звісно, судовий захист прав їхніх учасників», – таку думку висловила голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Лариса Рогач на конференції «IP UKRAINE NOW 2023».

Під час виступу голова КГС ВС розповіла, як у господарському судочинстві розглядають справи, пов’язані із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності. Від початку система господарських судів розбудовувалася з урахуванням світового досвіду, в тому числі щодо спеціалізації з розгляду спорів окремих категорій. Зокрема, в КГС ВС діє судова палата з розгляду справ, пов’язаних із захистом прав інтелектуальної власності. У цьому контексті, як зауважила Лариса Рогач, необхідно підтримувати та продовжувати здійснення спеціалізації суддів відповідної категорії спорів, яка вже давно довела свою ефективність і сприяє підвищенню якості судового захисту.

Голова КГС ВС проаналізувала також статистичні дані щодо розгляду IP-спорів. У 2018 році до КГС ВС надійшло 254 процесуальних звернення, які стосуються захисту прав на об’єкти ІP. У 2019 році їх кількість становила 170; у 2020-му –121; у 2021-му – 226, а у 2022-му – 98.

Лариса Рогач пояснила такі показники тим, що створення об’єктів ІP та зростання кількості спорів активно відбувається в періоди, коли економіка розвивається. Водночас у зв’язку з військовою агресією кількість ІР-спорів у господарських судах зменшилася. Крім того, нерівномірність статистичних даних пов’язана з тим, що певна частина ІР-спорів, потрапивши до категорії малозначних, вийшла зі сфери впливу ВС і завершується на стадії апеляційного провадження. Отже, рівень стандартів розгляду справ, пов’язаних із захистом прав на об’єкти ІP, закладається значною мірою в судах першої та другої інстанцій.

Говорячи про якість судових рішень, Лариса Рогач зауважила, що це завдання можна вирішити шляхом забезпечення ефективної комунікації для напрацювання єдиної судової практики.

Водночас вона зазначила, що ВС тісно співпрацює із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо поглиблення розвитку ІP-сфери через приєднання до Бази даних судових рішень WIPO Lex-Judgments і підписання відповідного Меморандуму про взаєморозуміння між ВОІВ та Верховним Судом.

Крім того, підписано Меморандум про взаєморозуміння між ВОІВ та Верховним Судом, що сприятиме обміну досвідом у сфері IP-судочинства шляхом проведення конференцій, семінарів або зустрічей для суддів, які розглядають справи, пов’язані з ІP.

Під час другої сесії заходу «ІР та фарма», яка відбулася в онлайн-форматі виступила суддя судової палати для розгляду справ щодо захисту прав інтелектуальної власності, а також пов’язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством КГС ВС Ірина Булгакова.

Суддя зосередилася на важливих правових позиціях, які були сформовані в патентних спорах, та висловилася щодо застосування в судовій практиці «Правила Болар».

За словами Ірини Булгакової, у ВС вже напрацьована відповідна судова практика щодо меж застосування «Правила Болар». Зокрема, ВС у постановах № 910/17860/21 і № 910/9215/21 висловив сталу та послідовну позицію, вказавши на те, що чинне законодавство не передбачає можливість подання заявки на реєстрацію лікарського засобу та отримання державного реєстраційного посвідчення до закінчення терміну дії патенту.

«З точки зору судової практики, запобігання правопорушенню є більш ефективним способом захисту порушених прав, ніж усунення порушень надалі. Водночас, із точки зору доказування, простіше довести можливість порушення, ніж сам факт порушення», – підкреслила Ірина Булгакова.

Щодо реалізації «Правила Болар» у законодавстві низки європейських країн доповідачка зауважила, що практика правозастосування відбувається з урахуванням тих особливостей, які діють у тій чи іншій країні.

Цьогорічна програма заходу охопила широкий спектр тем, пов’язаних з ІP, таких як реформування цієї галузі, ІР-судочинство, проблемні питання судової експертизи, ІP та фармацевтика, використання ІР в інтернеті та соціальних мережах, а також методи боротьби з порушенням ІР-прав.

Захід «IP UKRAINE NOW 2023» організований Асоціацією правників України.

Фото надані організаторами.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 2 декабря 2023

Новини