Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 385

Захисник обвинуваченого у Рівненському апеляційному суді просив скасувати вирок Рокитнівського районного суду від 15 жовтня 2019 року, яким 25-річного мешканця Рокитнівщиин визнано винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статты 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження) і частиною першою статты 135 (залишення в небезпеці) Кримінального кодексу Україна, та засуджено на 5 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 2 роки. Адвокат переконував колегію суддів у доцільності закрити кримінальне провадження у зв’язку з відсутністю в діях його підзахисного складу злочину. Проти виступили прокурор та родичі покійного і постраждалих в аварії чоловіків.

Смертельна аварія у селі Березове Рокитнівського району сталася ще в липні 2015 року. У ніч із 25 на 26 липня, близько 1:30, Дмитро К., мешканець сусіднього села Дроздинь, керуючи автомобілем «AUDI 80», порушивши низку Правил дорожнього руху, в’їхав у натовп чоловіків, які стояли на правій смузі руху проїзної частини неподалік місцевого кафе.

Водій іномарки, як з’ясувалося пізніше, хоч і перебував у стані алкогольного сп’яніння, усвідомлював, що в результаті наїзду на пішоходів вони залишилися лежати на проїзній частині дороги, перебуваючи у небезпечному для життя стані. Однак першу медичну допомогу не надав та зник з місця події.

Того ж дня один із постраждалих чоловіків від отриманих травм помер у пункті медичної допомоги, інший зазнав тяжких тілесних ушкоджень та за останні роки пережив кілька хірургічних втручань і нині продовжує лікування. Травми ще одного потерпілого в аварії кваліфіковано як середньої тяжкості.

Дмитра К. взяли під варту та оголосили підозру у вчиненні тяжких злочинів. Щоправда в СІЗО він перебував недовго: йому змінили запобіжний захід на більш м’який — домашній арешт із носінням електронного засобу контролю. Досудове розслідування тривало близько чотирьох років. Крапку у цьому кримінальному провадженні поставив місцевий суд, проголосивши вирок. Чоловіка під варту в’язали у залі судового засідання. Також цим вироком постановлено стягнути з обвинуваченого на користь батька покійного близько 9 000 гривень майнової шкоди та 200 000 — моральної, стільки ж моральної шкоди суд стягнув на користь матері покійного. Крім того, на користь потерпілого Костянтина К. суд стягнув 70 000 моральної шкоди. Цивільний позов Михайла П., який зазнав тілесних ушкоджень середньої тяжкості, про стягнення майнової та моральної шкоди залишено без розгляду.

До Рівненського апеляційного суду надійшло одразу чотири апеляційні скарги: від захисника обвинуваченого, який вважає свого підзахисного невинуватим, тому просив закрити кримінальну справу у зв’язку з відсутністю в діях Дмитра К. складу злочину, та представника потерпілих. В апеляційних скаргах потерпілих також йшлося про скасування вироку місцевого суду та постановленні нового, про збільшення обвинуваченому строку ув’язнення до 8 років. Потерпілі, які вважають покарання, призначене вироком місцевого суду, занадто м’яким, просили збільшити суму моральної шкоди з 200 тисяч гривень до пів мільйона на користь батька покійного. А 70 тисяч гривень моральної шкоди, стягнутої судом першої інстанції на користь потерпілого Костянтина Ф., збільшити до 300 000 гривень.

Державний обвинувач виступив проти задоволення апеляційної скарги захисника обвинуваченого та частково підтримав апеляційні скарги представника потерпілих у частині призначеного покарання. Просив визнати Дмитра К. винуватим у вчинення тяжкого злочину та призначити йому покарання у виді 7 років позбавлення волі замість 5 років 6 місяців.

Рівненський апеляційний суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши думку захисника обвинуваченого, думку представника потерпілих та самих потерпілих, доводи прокурора, вирок місцевого суду залишив без змін, апеляційні скарги захисника обвинуваченого та представника потерпілих — без задоволення.

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).