Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 328

Вища рада правосуддя 15 травня 2020 року розглянула подання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про тимчасове відсторонення судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенка Павла Олександровича від здійснення правосуддя в порядку дисциплінарної відповідальності.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Павло Гречківський поінформував, що рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 17 лютого 2020 року № 479/2дп/15-20 суддю Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенка П.О. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про тимчасове, строком на один місяць, відсторонення від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань застосування антикорупційного законодавства та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Підставою притягнення судді Борисенка П.О. до дисциплінарної відповідальності стали встановлені Другою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя факти, які свідчать, що Борисенко П.О., обіймаючи посаду судді, водночас був засновником та керівником приватного підприємства, основною метою діяльності якого згідно зі статутом є одержання прибутку, що свідчить про порушення суддею Борисенком П.О. обмежень, встановлених статтею 25 Закону України «Про запобігання корупції» та статтею 54 «Про судоустрій і статус суддів».

З рішень Національного агентства з питань запобігання корупції від 22 лютого 2019 року вбачається, що, надаючи пояснення щодо одночасного перебування на посаді судді з фактом реєстрації його засновником та керівником юридичної особи, яка має на меті одержання прибутку, суддя Борисенко П.О. зазначив, що, на його думку, підприємство було припинено з ініціативи органів ДФС України ще до його вступу на посаду судді. При цьому суддя не надав доказів, що вчиняв активні дії для з’ясування факту припинення підприємства.

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що саме бездіяльність судді Борисенка П.О. призвела до виникнення ситуації – суміщення посади судді із входженням до складу виконавчих органів приватного підприємства, що має на меті одержання прибутку.

Крім того, Другою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя встановлено, що постановою Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська від 10 липня 2019 року, залишеною без змін постановою Дніпровського апеляційного суду від 3 грудня 2019 року, Борисенко П.О. визнаний винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 172-4 (порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Провадження у справі стосовно Борисенка П.О. закрито у зв’язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

За наведених обставин Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку про неналежне виконання суддею Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенком П.О. обов’язків, які стосуються додержання суддею вимог та обмежень, передбачених антикорупційним законодавством.

На думку Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, зазначені порушення вчинені суддею Борисенком П.О. внаслідок очевидної недбалості. Водночас під час проведення перевірки та розгляду дисциплінарної справи не встановлено обставин, які б вказували на умисність дій судді.

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку про наявність у діях судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенка П.О. складу дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 15 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а саме визнання судді Борисенка П.О. винним у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Зазначене рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя суддею Борисенком П.О. не оскаржувалося.

30 березня 2020 року Другою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя внесено до Вищої ради правосуддя подання за вхідним № 14162/0/9-20 про відсторонення судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенка П.О. від здійснення правосуддя.

Вища рада правосуддя вирішила тимчасово, строком на один місяць, відсторонити суддю Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенка П.О. від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань застосування антикорупційного законодавства та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Доручити Національній школі суддів України забезпечити проходження суддею Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенком П.О. курсу підвищення кваліфікації з метою подальшого кваліфікаційного оцінювання для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Читайте нас у Telegram

Читайте нас у Facebook

Прес-центр судової влади України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).