Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 448

Вища рада правосуддя на засіданні 23 липня частково задовольнила клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової про продовження строку тимчасового відсторонення судді Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко Ірини Олексіївни від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Місяць тому, 23 липня, суддя Грищенко була відсторонена від здійснення правосуддя на підставі повідомлення їй про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 КК України, що може поставити під сумнів безсторонність цієї судді при здійсненні правосуддя.

Дії судді Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко І.О. кваліфікуються як прохання службовою особою, що займає відповідальне становище, надати неправомірну вигоду для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи дій з використанням наданого їй службового становища та одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи дій з використанням наданого їй службового становища, тобто за частиною третьою статті 368 КК України.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 23 червня 2020 року № 1934/0/15-20 було задоволено клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. та тимчасово, до 28 липня 2020 року, відсторонено суддю Грищенко І.О. від здійснення правосуддя у зв’язку із притягненням до кримінальної відповідальності, враховуючи ризики здійснення правосуддя цією суддею.

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється на строк не більше двох місяців, а продовження строку тимчасового відсторонення здійснюється в тому ж порядку на такий самий строк. Клопотання про продовження строку такого відсторонення судді від здійснення правосуддя подається Генеральним прокурором або його заступником не пізніше десяти днів до закінчення строку, на який суддю було відсторонено.

У своєму клопотанні Генеральний прокурор Ірина Венедіктова зазначає, що сторона обвинувачення протягом дії рішення Вищої ради правосуддя від 23 червня 2020 року іншими способами не мала можливості забезпечити досягнення всіх цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, та завершити досудове розслідування у двомісячний строк з моменту повідомлення Грищенко І.О. про підозру з огляду на особливу складність кримінального провадження та необхідність проведення значної кількості слідчих дій.

Разом із тим Генеральний прокурор зазначає, що обставини, які стали підставою для тимчасового відсторонення від здійснення правосуддя судді Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко І.О., продовжують існувати. Зокрема, суддя зможе вживати заходів до знищення чи спотворення документів, які можуть бути доказами вчинення кримінального правопорушення, мають істотне значення для кримінального провадження, схилити працівників апарату суду до вчинення таких дій чи незаконно впливати на свідків з метою спонукати їх до зміни показань або до відмови давати показання.

З огляду на вказані обставини Вища рада правосуддя прийняла рішення про продовження строку тимчасового відсторонення судді Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко І.О. від здійснення правосуддя на строк до 23 вересня 2020 року.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 7 декабря 2023