Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 279

Вища рада правосуддя на засіданні 9 червня 2020 року розглянула клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про тимчасове, строком на два місяці, відсторонення судді Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Леоніда Володимировича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Віктор Шапран повідомив, що 20 лютого 2020 року Закревському Л.В. вручено складене того самого дня заступником Генерального прокурора – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким Н.І. повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 368, частиною другою статті 3692 Кримінального кодексу України.

Суддя Закревський Л.В. підозрюється у проханні надати неправомірну вигоду службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища та в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

До Закревського Л.В. ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду (ВАС) було застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на строк до 16 квітня 2020 року, строк дії якого ухвалою слідчого судді ВАС від 15 квітня 2020 року було продовжено на два місяці. Ухвалою слідчого судді ВАС від 27 травня 2020 року строк дії вказаного запобіжного заходу та обов’язків було продовжено ще на два місяці. Як вбачається із вказаної ухвали, запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту Закревському Л.В. замінено на домашній арешт в нічний час доби (з 20:00 до 07:00) на строк до 27 липня 2020 року з продовженням до 27 липня 2020 року стосовно Закревського Л.В. строку дії покладених на нього обов’язків.

На обґрунтування клопотання про тимчасове відсторонення судді Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Л.В. від здійснення правосуддя заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зазначив про наявність обставин, які вказують, що подальше перебування Закревського Л.В. на посаді судді та здійснення ним правосуддя може призвести до негативних наслідків. З клопотання вбачається, що суддя Закревський Л.В. зможе вживати заходів для знищення чи спотворення документів, які можуть бути доказами вчинення кримінального правопорушення, що розслідується. Крім того, продовжуючи здійснювати правосуддя, Закревський Л.В. матиме можливість незаконними засобами впливати на заявника у кримінальному провадженні та свідків.

У розгляді зазначеного питання взяли участь суддя Володимирецького районного суду Рівненської області Леонід Закревський, представник Офісу Генерального прокурора – прокурор четвертого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Ольга Малик.

«Вважаю, що доводи клопотання про ризики щодо можливого впливу судді Закревського Л.В. на свідків, протиправного перешкоджання кримінальному провадженню, зважаючи, у тому числі, на зміну Закревському Л.В. ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 27 травня 2020 року запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту на домашній арешт у нічний час, є переконливими та такими, що підтверджуються наданими Вищій раді правосуддя матеріалами. Мотиви, наведені у клопотанні про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя, є обґрунтованими та підтверджуються наданими Вищій раді правосуддя матеріалами, долученими до клопотання. Не встановлено обставин, які можуть свідчити, що вказане клопотання є формою незаконного впливу, тиску чи втручання у діяльність цього судді щодо здійснення правосуддя, – підсумував Віктор Шапран. – Водночас підозра, оголошена судді Закревському Л.В., у тому числі у вчиненні тяжкого корупційного злочину, обставини та події кримінальних правопорушень у кримінальному провадженні об’єктивно можуть поставити під сумнів безсторонність судді при здійсненні правосуддя та з огляду на міжнародні принципи, стандарти поведінки судді і норми національного законодавства значною мірою зашкодити авторитету судової влади та довірі суспільства до неї».

Вища рада правосуддя вирішила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити і тимчасово, до 9 серпня 2020 року, відсторонити суддю Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Л.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Інформує читачів новин Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).