Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 475

У грудні 2019 року до Вищого антикорупційного суду надійшов обвинувальний акт за обвинуваченням екс-голови Державної екологічної інспекції у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-1 (недостовірне декларування) Кримінального кодексу України. Після проведення підготовчого судового засідання ВАКС призначив судовий розгляд на 11.03.2020 із відкладенням на 02.04.2020, 30.04.2020 та 14.05.2020. Обвинувачений не з’явився на вказані судові засідання та не надав суду жодного повідомлення щодо неможливості прибуття.

Під час судового засідання 22 травня, на якому розглядалось клопотання прокурора про звернення застави в дохід держави, обвинувачений повідомив, що не отримував повістки про виклик до суду на вищевказані дати. Разом із цим, захисники екс-посадовця подавали клопотання про перенесення судових засідань через те, що обвинувачений перебуває на самоізоляції, адже у країні запроваджений карантин. У клопотанні адвокати зазначали, що ця позиція повністю узгоджена з обвинуваченим. Також, у матеріалах судової справи відображено, що екс-голова Державної екологічної інспекції завжди отримував інформацію про судові засідання від своїх захисників, а 11.03.2020 власноручно розписався у журналі судового засідання щодо ознайомлення із датою перенесення слухання справи на 2 квітня 2020 року. Тож, обвинувачений був належним чином повідомлений про судові засідання відповідно до норм частини першої статті 136 КПК України. Окрім цього, постановою КМУ від 11.03.2020 №211 установлено, що особи, які мали контакт із хворим на коронавірус і не потребують госпіталізації, повинні самоізолюватись, однак обвинувачений не надав суду жодних відомостей щодо необхідності його самоізоляції. Отже, обвинувачений порушив обов’язки, передбачені пунктом 1 частини сьомої статті 42 КПК України.

Зауважимо, що Вищий антикорупційний суд продовжував здійснювати правосуддя у період запровадження карантину та вживав чисельні заходи для мінімізації ризику зараження учасників судового провадження.

Ураховуючи, що відповідно до частини восьмої статті 182 КПК України, застава звертається у дохід держави через те, що обвинувачений, будучи належно повідомленим, не з’явився до суду, колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила звернути заставу в дохід держави у розмірі 35240 гривень, внесену колишнім головою Державної екологічної інспекції. ВАКС обрав обвинуваченому запобіжний захід у вигляді застави в більшому розмірі, що становить 42040 гривень з покладенням процесуальних обов’язків.

Після ухвалення рішення про звернення застави в дохід держави на судове засідання, яке відбулось 25 травня 2020 року, з’явились усі захисники обвинуваченого та сам обвинувачений. Наступне судове засідання призначене на 18 червня 2020 року о 16:00.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).