Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 385

Віньковецький районний суд розглянув справу за позовом ТОВ «Дім Тек «Сервіс» про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, до водія-винуватця ДТП, в якій зазнав пошкоджень автопоїзд «MAN», що належить товариству. У своєму позові (з врахуванням уточнених позовних вимог) підприємство просило стягнути з водія та його роботодавця ТОВ «Зооветпром Україна» 261 692 гривень матеріальної шкоди та судових витрат.

Автопригода сталася 28 вересня 2018 року на Львівщині: відповідач, що був за кермом автомобіля «МЕRCЕDЕS VІТО», не вибрав безпечної швидкості й зіткнувся з автопоїздом «MAN» з напівпричепом. Віньковецький районний суд у постанові від 21 січня 2019 року констатував, що водій «МЕRCЕDЕS VІТО» вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 Кодексу України про адміністративне правопорушення, тобто порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу та іншого майна.

Позивач пояснює: експертним автотоварознавчим дослідженням встановлено, що до пошкодження ринкова вартість автопоїзду марки «МАN» у складі з напівпричепом марки «КRONE» становила 928626 грн. Після ДТП – 534884 грн. Відтак вартість відновлювального ремонту автомобіля перевищує його вартість до цього пошкодження, і, відповідно, повноцінно його ремонтувати економічно недоцільно.

Позивач, порахувавши усі витрати, включаючи експертне дослідження і послуги евакуатора, уточнює, що йому слід було відшкодувати 411 692 гривень. Та оскільки страхова компанія вже сплатила 150 тисяч гривень страхових відшкодувань, то з водія і його роботодавця слід стягнути решту – 261 692 гривень.

У відзиві на позов водій зазначив, що він неналежний відповідач, бо на момент ДТП був службовому відрядженні, тому вважає, що заподіяну з його вини шкоду повинен відшкодувати його роботодавець - ТОВ «Зооветпром Україна».

«Аналіз норм статей 1187 та 1172 ЦК України дає підстави стверджувати, що особа, яка керує транспортним засобом у зв'язку з виконанням своїх трудових (службових) обов'язків на підставі трудового договору (контракту) з особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, не є суб'єктом, який несе відповідальність за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки. У цьому випадку таким суб'єктом є законний володілець джерела підвищеної небезпеки – роботодавець», – погоджується суд – і визнає водія неналежним відповідачем у цій справі.

Дослідивши матеріали провадження, суд дійшов висновку, що ТОВ «Дім Тек «Сервіс» має право на відшкодування заявленої суми. Тож задовольнив його позов, але частково: 243742 матеріальної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, 14000 гривень витрат з евакуації транспортного засобу з місця аварії, 7817 гривень судових витрат – стягнув з ТОВ «Зооветпром Україна». І відмовив у задоволенні позову до водія товариства.

Рішення ще не набрало законної сили і може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду.

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).