Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 421

Стягнути з Комунального підприємства «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» Черкаської міської ради на користь власника пошкодженого автомобіля завдану майнову шкоду в розмірі 61176 гривень, а також компенсацію судових витрат у виді судового збору 768 гривень 40 копійок, а всього 61944,40 гривень – таке рішення 18 травня 2020 року ухвалив Соснівський районний суд міста Черкаси за результатами розгляду цивільної справи за позовом про відшкодування матеріальної шкоди.

В рішенні суду вказано, що власник автомобіля Mercedes-Benz звернувся до суду з позовом до комунального підприємства «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» Черкаської міської ради про відшкодування матеріальної шкоди, посилаючись на те, що в грудні 2018 року керуючи вказаним автомобілем під час проїзду по вул. Гоголя в м. Черкаси потрапив у вибоїну розмірами 1,7 м * 1,1 м, глибиною 16 см, що призвело до пошкодження автомобіля, а саме: розрубані два колеса, пошкодженні два диски та передній амортизатор.

З метою відновлення та ремонту вказаного автомобіля власник звернувся до станції технічного обслуговування. Ним було придбано ряд запасних частин та комплектуючих до автомобіля Mercedes-Benz, сплачено за послуги шиномонтажа та за послуги з відновлення пошкоджених титанових дисків.

Постановою Соснівського районного суду м. Черкаси від 6 березня 2019 року відповідальну посадову особу за утримання вулично-шляхової мережі м. Черкаси, визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 140 КпАП України та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень.

Позивач зазначив, що завдані йому матеріальні збитки з вини КП «ЧЕЛУАШ» через неналежне утримання вулично-шляхової мережі м. Черкаси, а тому на його думку, понесенні збитки мають бути стягненні саме із вказаного підприємства.

Судом установлено, що в грудні 2018 року позивач керуючи автомобілем Mercedes-Benz під час проїзду по вул. Гоголя в м. Черкаси потрапив у вибоїну розмірами 1,7 м * 1,1 м, глибиною 16 см, що призвело до пошкодження вказаного автомобіля. Згідно схеми місця події від 14 грудня 2018 року, автомобіль Mercedes-Benz, внаслідок вказаної дорожньо-транспортної пригоди зазнав механічних пошкоджень: правого переднього колеса; правого переднього диска; правого заднього колеса; правого заднього диска.

На підтвердження матеріальної шкоди у розмірі 61 176 гривень позивачем надано товарні чеки: на придбання автогуми 2шт. - 17600 гривень; на придбання амортизатора 1 шт. - 27800 грн.; послуги шино монтажу - 15776 грн.

Встановлюючи склад деліктної відповідальності, суд вважав доведеним факт наявності вини відповідача КП «ЧЕЛУАШ» Черкаської міської ради у вчиненні досліджуваної дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої пошкоджено автомобіль Mercedes-Benz, яким керував позивач, оскільки саме на відповідача законодавчо покладено обов'язки постійного контролю експлуатаційного стану усіх дорожніх об'єктів та негайного усунення виявлених пошкоджень чи інших перешкод в дорожньому русі.

Таким чином, суд вирішив, що позов власника автомобіля до Комунального підприємства «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» Черкаської міської ради, про відшкодування матеріальної підлягає задоволенню.

Наразі рішення суду не набрало законної сили, воно може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).