Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 408

У четвер, 28 травня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок та визнала винуватою екс-суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статті 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України. Екс-судді призначили покарання у виді штрафу в розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000 тис. грн) та позбавили права обіймати посаду судді строком на 2 роки.

У судді з колегії, Віталія Крикливого, є окрема думка щодо ухваленого вироку, яка полягає в наступному.

Орган досудового розслідування обвинувачував колишню суддю в тому, що вона, будучи суб`єктом декларування, умисно не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену Законом України «Про запобігання корупції». Обвинувачена вказала, що направила відповідні декларації на адресу Національного агентства з питань запобігання корупції у паперовому вигляді, а також в сканованому вигляді на електронну адресу агентства. Декларації підписані її оригінальним особистим підписом. Разом із деклараціями обвинувачена відправила супровідні листи, у яких просила НАЗК включити їх до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Водночас, екс-суддя пояснила, що вона відмовилася від використання електронного цифрового підпису, без якого неможливо подати декларацію, через те, що це порушення її права користуватися особистим підписом. Електронна ж обробка персональних даних без її згоди - порушення принципу поваги до приватного життя, що суперечить положенням Конституції України та законів України, а також практиці тлумачення й застосування положень Конвенції Європейським судом з прав людини. Поряд із цим, необхідні персональні дані вона зазначала у паперових деклараціях.

Тож, суддя ВАКС Віталій Крикливий дійшов висновку, що в діях обвинуваченої відсутній прямий умисел на неподання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як обов`язкової ознаки суб`єктивної сторони складу злочину, передбаченого статтею 366-1 Кримінального кодексу України. Неподання декларації – це бездіяльність суб`єкта декларування, яка полягає у послідовному невиконанні ним обов`язку передати декларацію до НАЗК в установленому порядку та у строк, визначений законом. У свою чергу, сторона обвинувачення не надала суду будь-яких доказів на підтвердження того, що екссуддя відмовилася від отримання ЕЦП для приховування своїх доходів та належного їй майна.

У постанові Верховного суду від 28 січня 2020 року у справі № 705/2583/17 установлено відсутність прямого умислу на неподання декларацій за аналогічних обставин. Суддя з колегії ВАКС вважає, що в діях обвинуваченої відсутній склад злочину, передбаченого статтею 366-1 Кримінального кодексу України, тому вона підлягає виправданню у відповідності до пункту 3 частини першої статті 373 КПК України.

Суддя Вищого антикорупційного суду Віталій Крикливий наголошує, що висловлені в окремій думці доводи про відсутність в діях обвинуваченої складу інкримінованого екс-судді злочину не є виправданням умисного неподання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за інших фактичних обставин. Вони лише констатують відсутність урегульованості на законодавчому рівні питання альтернативи права вибору подачі декларації з урахуванням релігійних або інші переконань особи.

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).